Материалдар / Ашық сабақ Теңдеу 1-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Теңдеу 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақта ойындар арқылы белсенді оқу ортасын қалыптастыру;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Сәуір 2021
548
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы:Теңдеу.

Бөлімі:

Теңдік және теңсіздік.Теңдеу.

Педагогтің аты-жөні:

Жумагулова Гульмира Сейтбековна

Пәні:

математика

Күні:

16. 02 .2021

Сыныбы: 1-сынып

Қатысушылар саны: 4 Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

Теңдеу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.2.2.1 Теңдік жəне теңсіздікті, тура жəне тура емес теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырата білу;

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:

Теңдеу шеше алады;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдеу құру үшін әріпті өрнектерді қолданады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Суреттер бойынша теңдеу құрастырады

Құндылықтар:

Оқуға деген қызығушылықтарын арттыру,еңбекке баулу, жолдастарының пікірімен санасуға, құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы




2 мин.

Психологиялық ахуал:


Шаттық шеңберін құрады.


Математика- қызық пән,

Бәріміз оны білеміз.

Қызықты есеп шығарып,

Тез жауабын береміз.



ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.


Ортасы



3 мин.

Оқулықпен жұмыс

Сабақта оқушы-лар белгісіз компоненті бар тепе-теңдікті теңдеу деп атайтынын және қосуға берілген теңдеуді шешуді түбірді таңдау әдісімен орындауға болатынын біледі.

Оқулықтағы иллюстрацияны мұқият қарастырады, сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

1.Қосындының компоненттерін айтады, біледі.

2.Теңдеуді шешеді,

теңдеудің шешімін тексереді

3.Теңдеуді шешу алгоритмін біледі.



ҚБ: «Гүлдер» әдісі арқылы бір-бірін бағалау.


.


Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары

Жаңа сабақ

5мин.

Ұжымдық жұмыс

Қысқы ойындар

20- ?= 16. ?+16 = 20.

16+? = 20. 20-16 = ?

12+? = 18. ?+12 = 18.

18-?= 12 18-12 =?

Дескриптор:

Белгісіз санды тауып,өрнекті шешеді.

ҚБ: «Қошеметтеу»

(мадақтау сөздерін айтып, ынталандыру)




Оқылым, жазылым тапсырмалары.






4мин

Жеке жұмыс суретпен жұмыс

3=3 Бұл –теңдік

3<5 Бұл –теңсіздік


Теңсіздік құр 4 3, 5 3. Таразы басын теңестіреді. Теңдік құрылады 4 4, 5 5.

Дескриптор:

1.Теңсіздік құрады. 2.Таразы басын теңестіреді.

3. Теңдік құрылады.

ҚБ: Жұлдызша.


Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті

2 мин

«Көңілді күн» әні

Музыка ырғағымен жаттығу жасау



6 мин

«Кім зерек ?» ойыны

20-8 = Е 19-3 = Д

14+4 = Е 10+4 =Ң

17-7 = Т 13+7 =У

10 12 14 16 18 20

Т Е Ң Д Е У

Дескриптор:

Жасырын сөзді табады.

ҚБ: Бір-бірін бағалау.



1-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптері

6мин

Ұжымдық жұмыс

«Балық аулау» ойыны

Балықтың суретіндегі теңдеулерді шешеді

5 минут уақыт ішінде кім көп балық аулайды Теңдеулер:

a+5= 11; y -3= 7;

y+6 = 12; x-10 =20;

x+7 = 10; x - 4= 6;

c+20 = 40; y -3= 13

Дескриптор:

теңдеуді шешеді, ауызша есептейді.


ҚБ: Өзін-өзі бағалау


Жұмыс дәптері

Соңы


2 мин.

«Түйінді сәттер» әдісі

«Теңдеу», «теңдеу түбірі»,

«теңдік» сөздері ілінеді.

Дескриптор:

Негізгі ұғымдарға өз түсініктерін береді.


ҚБ:

Мадақтау

Сөздер жазылған

тапсырма

Кері байланыс

2 мин


«Ақылды үкі» әдісі


-мен бәрін түсіндім, сабақ маған ұнады

-сабақ ма-ған ұнады,осы тақырып бойын-ша тағы білгім келеді

-сабақ ұнады, бірақ тақырып бойын-ша түсінбеген сұрағым бар


«Ақылды үкі» кері байланыс парағы таратылады.

(үкі түрін таңдап, ауызша кері байланыс жүргізіледі)

«Ақылды үкі»

Бағалау парағы

Бағалау

1мин

Әр оқушыны мадақтап, жетістігін атап көрсету.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?


Қабілеті жоғары оқушыға жекелей күрделі тапсырма беру қажет

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?

Әр тапсырмадан соң қысқаша рефлексия жүргізу арқылы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Ойындар сабаққа белсенділігін,қызығушылығын арттырды.

2.Қол жетімді ресурстарды ұтымды пайдалану.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Сабақта қолданылған тиімді әдістер;

2.Белсенді оқу ортасын қалыптастыру.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1. Ойлау дағдыларын дамыту үшін әрекеттер;

2. Дұрыс таңдалған әдіс-тәсілдер.























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!