Материалдар / Ашық сабақ Теңсіздіктер 8 сынып

Ашық сабақ Теңсіздіктер 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Гыриутвдв овтутутудуд лклклклктк оклклклкллк лулклклкл Вьвьвьл Оуоуоулвл твтвлвлвлвтт овтвтвтвтвтвт твьвттвтатат влвллвоата вттвов воовововоат втлвлвлалалвт овлалалла овлклковотшк лвлклкл Оковшвщвд Ькткткл
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Мамыр 2022
325
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар


Пәні: Алгебра Мектеп:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Теңсіздік

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Квадрат теңсіздік

Осысабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.8. Квадрат теңсіздіктерді шешу

Сабақтың мақсаты

Квадрат теңсіздіктерді білу

Квадрат теңсіздіктерді шешу

Квадрат теңсіздікке берілген есепті шығара алу

Бағалау критерийі

Квадрат теңсіздіктерді біледі

Квадрат теңсіздікті парабола әдісімен шешуді біледі

Квадрат теңсіздіктерді шешуді орындай алады

Тілдік мақсаттар


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Теңсіздік, теңсіздіктердің қасиеті, сызықтық теңсіздік, теңсіздіктер жүйесі, парабола әдісі, коэффициент, дискриминант, аралық, интервал, сан аралығы, парабола тармағы

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Квадрат теңсіздіктерді шешу үшін ….

Квадрат теңсіздікті шешудің бір тәсілі парабола тәсілі болып табылады.

Квадрат теңсіздікті парабола тәсілімен шешу алгоритмі қандай?

Квадрат теңсіздікті парабола әдісімен шешудің мағынасы неде?


Құндылықтарға баулу




Шыншылдық пен сыйласымдылыққа басты көңіл бөлініп, оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнату арқылы іске асырылады. Жалпыға бірдей еңбек қоғамын құруға , үздіксіз білім алуға және бәсекеге қабілетті болуға дағдыландырады.

Пәнаралық байланыс

информатика

Алдыңғы білім


Сызықтық теңсіздіктерді шеше алады, екі айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу жолын біледі, интервал, сәуле, сан түзуі туралы түсінігі бар








Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың

басы


2 мин




2 мин




2 мин


6 мин

1.Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу

Шаттық шеңберінде оқушылар «Өмірдегі теңсіздіктер» тақырыбы бойынша айтып өтеді.

Олай болса балалар, біздің бүгінгі сабақтағы мақсатымыз қандай деп ойлайсыңдар?



2. Топқа біріктіру: , , ,

формулалары арқылы 4 топқа біріктіру



3. Үй тапсырмасын тексеру «Телефон соғу» әдісі арқылы



4. «Сиқырлы қаламдар» әдісі арқылы сұрақ- жауап жүргізу

1) Квадрат теңсіздіктер дегеніміз не?

2) Квадрат теңсіздіктерді шешудің қандай әдістері бар?

3) Квадрат теңсіздікті парабола тәсілімен шешу алгоритмі қандай?

4) Квадрат теңсіздікті парабола әдісімен шешудің мағынасы неде?т.б

Дескрипторлар: Оқушылар өтілген сабақтар бойынша сұрақтарға жауап береді

Қалыптастырушы бағалау: сөздермен мадақтау







Кеспе қағаздар



Телефон макеті

қаламдар


Сабақтың ортасы


10мин


















1 мин



9 мин

1.«Тілші» әдісі арқылы топтарға тапсырма беру: Оқушылар берілген кеспе қағаздар бойынша теңсіздіктің шешімін парабола әдісімен тауып, жазады. Араларынан бір тілші шығып, әр топқа барып, шығарған есептері бойынша сұрақтар қояды.

1-топ:

2-топ:

3-топ:

4-топ:

Дескрипторлар:

1

-ның мәніне қарап,параболаның тармағын анықтай алады

2

Параболаның х осімен қиылысу нүктесін анықтай алады

3

Теңсіздіктің түріне қарап, қажетті сан аралыған таба алды

Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ арқылы бағалау



Сергіту сәті: Дене мүшелерімен шеңбер жасау



2. «Фрейер» әдісі арқылы оқушыларға жеке тапсырма беру. Оқушылар әр топқа берілген плакатқа шеңбер салып, оны 5-ке бөліп, өз деңгейіндегі есепті шығарады. Нәтижесін басқа топтар дайын жауаптары арқылы тексереді.

1-топ

2-топ

3-топ

4-топ

А.

А.

В.

В.

С.

А.

А.

В.

В.

С.

А.

А.

В.

В.

С.

А.

А.

В.

В.

С.



Дескрипторлар:

1

Коэффициент пен дискриминантты анықтай алады

2

Квадрат үшмүшенің(екімүшенің) түбірлерін таба алады

3

Теңсіздіктің шешімі болатын аралықты таба алады

Қалыптастырушы бағалау: смайлик арқылы бағалау



Плакат, маркер, оқулық, дәптер



































Плакат, слайд, смайлик

Сабақтың соңы

4 мин











































2 мин





2 мин


«Көр, оқы, айт» әдісі арқылы қорытындылау тапсырмасы:

функциясының графигін қолданып, х-тің қандай мәнінде функцияның оң мәндерді; теріс мәндерді қабылдайтынын анықтаңдар.

Дескрипторлар: Оқушылар берілген суреттер бойынша функцияның оң және теріс мән қабылдайтын аралықтарын таба алады

Қалыптастырушы бағалау: бағдаршам арқылы бағалау



Кері байланыс:

Мен үшін бүгінгі сабақта құнды болғаны ...

Топтық талқылауда мен не үйрендім ...

Менің алдағы ұсынысым ...



Бағалау. Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды



Үйге тапсырма: № 286, 287

Слайд, бағалау парағы стикер



Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сізоқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


«Тілші», «Фрейер», «Сәйкестендіру» әдістерін пайдаланып, оқушыларға жекелей, жұптық, топтық тапсырмалар дайындаймын. «Фрейер» әдісі арқылы оқушыларға деңгейлік тапсырмалар ұсынамын. Оқушылардың бір- біріне көмек көрсетуіне жағдай жасаймын.

Сабақта қолданатын бағалау түрлері: басбармақ, бағдаршам, смайликтер, сөздермен марапаттау

Математика кабинетінде электр құрылғыларын дұрыс қолдануды және оқушылардың дұрыс отыруын қадағалау, сергіту сәтін ұйымдастырамын, сынып тазалығына мән беремін

Сабақ бойынша рефлексия




Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қолжеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?


Жалпы бағалау


Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ