Материалдар / Ашық сабақ "Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру және теңбе-теңдіктерді дәлелдеу"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру және теңбе-теңдіктерді дәлелдеу"

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар құруда көмек болар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Желтоқсан 2017
806
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сынып

Пән: алгебра Пән мұғалімі:Г.Т. Мұқанова

Сабақ тақырыбы

Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру және теңбе-теңдіктерді дәлелдеу

Сілтеме

Алгебра 9-сынып.А.Әбілқасымова В.Корчевский, З.Жұмағұлова

Мақсаты

Негізгі  тригонометриялық тепе-теңдіктердің формулалаларын қолданып, тапсырмаларды дәлелдеп шығарады.


Міндеттері

1) Тригонометриялық тепе-теңдіктердің негізгі формулаларын меңгеру, түрлі жұмыстар арқылы оқушының білімін жетілдіру

2)оқушылардың білім дағдыларын жинақтау, шығармашылық тапсырмалар арқылы дамыта оқыту;

3)жинақылыққа, пікір айта білуге, белсенді жұмыс жасауға жұмылдыру

Күтілетін нәтиже

Тригонометриялық тепе-теңдіктердің формуласын оқиды, түсінеді,түсіндіреді.

Формулаларды қолданып есептер шығарады.

Топтық, жұптық жұмыс арқылы оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнайды, белсенді жұмыс істеуге дағдыланады.

Сабақтың түрі

Сындарлы оқыту

Көрнекіліктер мен құрал-жабдықтар

Оқулық, таратпа материалдар, тірек-сызбалар,интерактивті тақта,постер,маркер, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Жұптық, топтық жұмыс, диалог, сын тұрғысынан ойлау, өзіндік бағалау

Сабақтың эпиграфы:

Халықты халықпен теңестіретін, адамды адаммен теңестіретін – білім. М.О.Әуезов.


Сабақтың барысы

Ұйымдастырыу

Сәлемдесу;

Түгендеу;

Жағымды психологиялық ахуал туғызу;

Оқушылармен бірге бағалау критерийлерін анықтап алу

Үй тапсырмасын тексеру

Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтар қою, сәйкестіру тест, уйге берілген есепті тексеру.

Бөлімі

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Білу







Сабақтың тақырыбын, мақсатын айқындау

Жаңа білімді бекіту сабаы: Алдымен сабағымыздың тақырыбын, мақсатын айқындап алайық.

Тақтада формулалар беріледі. Оқушылар ол қандай формула екенін айта келе бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады, мақсат қояды.

- Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді еске түсіру.Бір аргументке тәуелді тригонометриялық функциялар арасындағы қатынастарды өрнектейтін тепе-теңдіктерді есептер шығару барысында қолдану

Тригонометрияның қазіргі атауларының пайда болуы туралы деректер.



Сол жайлы көршіңмен ой бөлісіп, топта талқылаңдар, пікірлесіңдер. Шағын топтарда талқылап, лидерге сөз беріңдер. 5 минут уақыт беріледі.










Сабақтың мақсатын айқындайды.





Оқушылар жұптарымен ой бөлісіп, топта талқылайды.










Түсіну





«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі

Тригонометриялық функциялар

Shape1







sina, cosa, tga, ctga тақтығы, жұптығы, периоды берілген функцияның өзіне тән қасиетін сәйкес қою керек

2. Тепе-теңдіктерді толықтырыңыздар

.


Бұрыштардың тригонометриялық функциясы, тригонометриялық функциялардың жұп және тақ тригонометриялық функциялар туралы өткендерді еске түсіріп, пікірлеседі, ой бөліседі, қорытындысын айтады.





Қолдану

Тақтамен жұмыс.Тригонометриялық тепе-теңдік формулаларын қолданып есептер шығару.

Жеке жұмыс

1.Өрнекті ықшамда:

2.Егер tgα=5 болса, онда бөлшегінің мәнін есепте.

3.Тепе-теңдікті дәлелдеңдер:

Жұбымен есеп шығару.

  1. Есептеңіздер егер сtgα=3 болса

2. Өрнекті ықшамда:

3. Өрнекті ықшамда:

Зерттейді,ізденеді, талдайды,түсінеді





















Жұптарымен бірге есепті шығарады

Талдау

Shape2

Shape3

Тригонометриялық функциялар









Жинақтау

Тест алу

Білімдерін жинақтап, қорытады.

Бағалау

Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;Бағалау парағы

Формативті, өзін- өзі бағалау

Мұғалімнің бақылауы

Бағалау критерийлері арқылы өздеріне баға береді.

Кері байланыс

Сиқрлы қорапша әдісі

Оқушылар өз пікірлерін жазады.

Үйге тапсырма

§ 19 Формуланы жаттау А тобы № 302, №303

Жан-жақты ізденеді


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!