Материалдар / Ашық сабақ. Ұлы адамдар достығы. 7-сынып. Қазақ тілі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. Ұлы адамдар достығы. 7-сынып. Қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдері, жас мамандар үшін сабақта қолдануға болатын қызықты әрі тиімді әдіс - тәсілдер туралы жазылған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Сәуір 2020
4015
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ: Қазақ тілі

Мектеп: Лисаков қаласы «№3 орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Тулебаева Д.Ж.

Сынып: 7Т1

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Бөлім атауы

Қазақстандағы ұлттар достастығы

Сабақ тақырыбы

Ұлы адамдар достығы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.4.6.3. Оқыту әдістері мен тілдік тапсырмалар арқылы оқушыларға ұлы адамдардың достығы жайлы мағлұмат беру.

7.Ж2. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақала, нұсқаулық, әңгіме құрастырып жазу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Стиль, жанр ерекшеліктерін түсінеді, әңгіме құрастыра алады.

Оқушылардың көбісі:

Стиль, жанр ерекшеліктерін түсініп, теориялық білімін тәжірибеде қолдана алады. Жазба жұмысын сауатты орындайды.

Кейбір оқушылар:

Әңгіме құрауда көркемдегіш құралдарды еркін қолданады, әдеби стильмен қатар авторлық стильді байланыстыра алады.

Бағалау критерийлері

  • Мәтіннің стильдік ерекшеліктерін анықтайды;

  • Тілдік құралдарды ажыратады.

  • Көркемдегіш құралдарды қолданып ертегі жазады.

Сабақтың түрі

аралас сабақ

Тілдік мақсаттар

бірлік, достық, бейбітшілік, дос т.б.

Құндылықтар

Достықты, бірлікті бағалау керектігін түсінеді.

Оқушылар бір-бірін тыңдауда шыдамдылық таныта біледі, сыныптастарына құрметпен қарайды. Жұппен, топта жұмыс істей алады.

Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы

Осыған дейін меңгерілген білім

Достық

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы


2 минут






5 минут

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу:

«Мадақтар бұрқасыны»

Бүгінгі сабаққа қатысуыңа байланысты мұғалімің мен сыныптастарыңнан қандай мадақтаулар естігің келеді?

Әр оқушы стикерге бүгінгі сабақ барысында мұғалімнен және достарынан естігісі келетін жылы сөздерді жазады, кезекпен оқиды.

Тұсаукесер



І. Үй жұмысын тексеру. Кел, айтайық!

  • Өткен сабақ тақырыбы қандай?

Өткен сабақтар барысында қандай мәліметтер алдық?

  • Дос, достық жайында 3 мақал жатқа айту

  • Үй жұмысы бойынша қорытынды шығару.



2 минут











2 минут

IІ.Қызығушылықты ояту

Оқылым алды. Кел, тыңдайық!

ЖЕ.

Тапсырма: «Тайманның ұлы Исатай» өлеңін тыңдаңыздар.

Оқушылар өлең жайында өз ойларын айтады. Авторы кім? Өлең кімге арналған? Оларды не байланыстырады? Ұлы достық жайында тағы қандай ақпарат білеміз?


Топтық жұмыс ережесі. Топ басшысы. Топ аттары 3 тілде.

Мұғалім оқу мақсаттарын, бағалау критерийлері мен дескрипторларды оқушылармен бірге анықтап, оқушыларды жұмыс жоспарымен таныстырады.

Тапсырма: Суреттер галереясы. ТЖ

Шарты: Сұраққа жауап бер.

  • Суреттегі тұлғаларды не байланыстырады? Кімдерді танимыз?

Bilimland.kz










Суреттер


Сабақтың ортасы


5 минут













1 минут+3 минут




























3 минут









7 минут +5 минут

II.Мағынаны тану

Оқылым. Кел, оқиық!

ЖЕ.

Тапсырма: 63-бет, 4-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.

Шарты: мәтінді оқып, негізгі ақпаратты анықта.


Дескриптор:

Мәтінді оқиды

Мәтін мазмұны жайында өз ойымен бөліседі, қорытады


Сен үшін не жаңалық болды?

«Ұлы адамдардың ұлы достығы» деген сөзді қалай түсінесіңдер?

Мәтіннің мазмұны талқыланады. Мәтін түсінікті ме? Галереяға тоқталу.


Оқылымнан кейін. Кел, салыстырайық!

ЖЖ.

Тапсырма. «Кесте»

Шарты: Мәтіндердің мазмұнына сүйене отырып, салыстыру кестесін дәптерге толтыр.

Бағалау критерийі: мәтіндердің стилін, түрін, тілін анықтай алады.


«Тайманның ұлы Исатай»

«Ұлы адамдардың ұлы достығы»

  1. Стилі



2. Түрі



3.Тілдік ерекшелігі





Дескриптор:

Стилін ажыратады

Мәтін түрін анықтайды

Тілдік ерекшелігін түсіндіреді


СЕРГІТУ СӘТІ


«Достық деген не?»


ЖЕ.

Тапсырма: 68-бет,1-тапсырма

Шарты: 3 оқушы достық жайында өлеңдерді жатқа оқиды. Оқушылар өлеңдер жайында өз ойларын ортаға салады.

Cұрақтар қоя отырып, оқушылардың жауаптары тыңдау:

- Өлеңдердегі ортақ ой қандай?


Кел, жазайық!

Тапсырма: Ерте, ерте, ертеде...

Шарты: дыбыссыз бейнежазба арқылы мультфильм тамашалап, әңгіме құрастырыңдар.


Бағалау критерийі: әңгіме:

- құрылымын сақталуы;

- тақырыпқа сай;

- ойдың жүйелілігі;

-көркем сөздер мен мақал – мәтелдерді қолдану;


Дескриптор:

Ертегі құрылымын сақтайды;

Тақырыпқа сай жазады;

Ойды жүйелі баяндайды;

Еліктеу сөз қолданады;

Көркем сөздер мен мақал – мәтелдерді қолданады.

Топтық ережені сақтайды.


Жазылған әңгімені түпнұсқамен салыстыру.






Оқулық

















Кеспе қағаз

















Сергіту сәті - YouTube













Бейнежазба

Екі дос туралы / ЕРТЕ, ЕРТЕ, ЕРТЕДЕ... / Асыл арна - YouTube

0,55-2,16













1 минут

Үйге тапсырма: Ұлы тұлғалар достығы жайында қосымша ақпараттар әкелу (мақала, эссе, сұхбат т.б.)


Сабақтың соңы

1 минут

Кері байланыс «Мадақтар бұрқасыны»

Сабақ басындағы болжаған мадақтау сөздеріңізге сәйкес келді ме?

«Мен мақтанбаймын, алайда...»

Бағалау




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!