Материалдар / Ашық сабақ "Ұшқан ұя"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Ұшқан ұя"

Материал туралы қысқаша түсінік
әдіс алмасу үшін
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қазан 2020
727
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзім жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Махаббат және абырой


Мектеп: № 72жалпы орта білім беретін мектеп


Күні:14.10.20ж.

Мұғалімнің аты- жөні: Құлжабаева М.

Сынып: 8

Қатысқандар - 24 Қатыспағандар - 2

Сабақтың тақырыбы

Ұшқан ұя

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.3.1.шығармадағы көркемдегіш құралдардың (ирония, гротеск, сатира) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (ирония, гротеск) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтайды;

Бағалау критерийі

-шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтайды.


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ирония, гротеск, сатира, фразеологизмдер т.б.

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:әдебиеттің халықтығы, ұлттық характер, ұшқан ұя, т.б.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасы шығармада қалай берілген?

«Рухани құндылық» дегенді қалай түсінесің?

Автор шығармасын қандай стильде жазған?

Құндылықтарға баулу

Қарым-қатынас жасау жасау қабілеті;

Жеке және топпен жұмыс істей алу қабілеті;

Пәнаралық байланыс

Тарих, қазақ тілі

Алдыңғы білім

Автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдайды;

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин





Сәлемдесу, түгелдеу;

Психологиялық ахуал қалыптастыру;

Топтарға біріктіру: «Асық таңдау» әдісі

Ширату тапсырмаларын сұрау: «Кейіпкерге хат» әдісі

Оқушыларға Б.Момышұлының «Ұшқан ұя»атты повесіндегі басты кейіпкерге хат жазып келу берілген болатын. Сол бойынша сұрап, бағалаймын.


Дескриптор:-повесть мазмұнымен танысады;

-кейіпкерге хат жазады;

ҚБ: кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек»







Оқулық , хат

Сабақтың ортасы


25мин











1-тапсырма Ойлау дағдыларының деңгейі: қолдану

Топтық жұмыс «Құрастыр, одан кейін жауап бер» әдісі

Берілген шығарма үзінділерінен көркемдегіш құралдарға мысал тауып, қолданысын талдап, ақын стилін анықта.

Ирония

Гротеск

Сатира





Дескриптор:

- шығармамен танысады;

- көркемдегіш құралдарға мысалдар табады;

- қолданысын талдап, ақын стилін анықтайды;


ҚБ:Бармақпен бағалау


2-тапсырма:Ойлау дағдыларының деңгейі: қолдану

Жеке жұмыс: «Сәйкестендіру» әдісі

Шығармадан берілген үзінділерді көркемдегіш құралдармен сәйкестендіріп, қолданылу стилін анықта.

Дескриптор:

-шығарма үзінділерін оқиды, көркемдегіш құралдармен сәйкестендіреді;

- қолданылу стилін анықтайды;


ҚБ: фигуралармен бағалау





Кестелі тапсырмалар










Сәйкестендіру тапсырмалары








Сабақтың соңы

8 мин



Сабақты бекіту: «Инсерт» әдісі

Ширату тапсырмасы:

Гротеск, ирония, сатираның ұқсастықтары мен айырмашылығын анықтау;

Рефлексия:«Жеміс ағашы»

Инсерт плкаты


Жеміс ағашы

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

Қолдауды қажет ететін және қабілетті оқушыларға саралау тапсырмасын беремін.

Тапсырма:

А)Берілген шығарма үзіндісінен көркемдегіш құрал түрлерін ажырат;

Б) Ирония, сатира, гротесктің анықтамасын айтып, мысал келтір;

Дескриптор:

- шығарма үзіндісін оқиды;

-көркемдегіш құралдарды ажыратады;

Көркемдегіш құралдардың анықтамасын айтып, мысал келтіреді;

ҚБ:фигуралармен бағалау

*бармақпен бағалау;

*фигуралармен бағалау,



Сабақты тарих және қазақ тілі пәндерімен байланыстырып, оқушыларды техника қауіпсіздік ережелерімен таныстырамын.

Қарым-қатынас жасау жасау қабілеті;

Жеке және топпен жұмыс істей алу қабілеті;




Рефлексия. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.






Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:


2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:


2:




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!