Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ"Атомдарда электрондардың таралуы" 8-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Б атыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауданы,
Тау ауылы, «Ғ.Абдуллин атындағы орта жалпы
білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің химия пәнінің мұғалімі,
Бисекова Мерей Абилтаевна
«Педагог-сарапшы».
Сабақтың тақырыбы: Атомда электрондардың таралуы |
Мұғалімнің аты-жөні: Бисекова Мерей Абилтаевна, химия пәнінің мұғалімі БҚО, Жәнібек ауданы, Тау ауылы, «Ғ.Абдуллин атындағы орта жалпы білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
8.1.3.1 –атомда электрондар ядродан арақашықтығы артқан сайын біртіндеп энергетикалық деңгейлер бойынша таралатынын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
1. Атомдар ядродан белгілі бір қашықтықта орналасатынын біледі, энергетикалық деңгей, орбиталь, ұяшық, спин терминдеріне анықтама береді. 2. Период нөмірі энергетикалық деңгей санын көрсететінін мысалдар арқылы сипаттайды. 3. Әрбір энергетикалық деңгейдегі электрондар санын формула арқылы есептеп табады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Атомда электрондар ядродан арақашықтығы артқан сайын біртіндеп энергетикалық деңгейлер бойынша таралатынын түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау; жауапкершілік; өмір бойы оқуға дайын болу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Физика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
7.1.2.5.Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен амандасу; түгендеу. Топтарға бөлу. Түрлі түсті лента әдісімен. Қораптағы лента қиындылары арасынан өзіңе ұнаған түсін таңдап алып, оқушылардын шеңбер болып тұруын сұраймын.Жаңа оқу жылының бірінші сабағы болғандықтан шеңберде тұрған әр оқушы жнындағы көршісіне сағат тілі бойынша лентаны тағып, өз тілегін арнайды. Содан соң, қолдарына байланған лента түсі бойынша топқа бөліне қояды.
1-топ «Сары ленталар» 2-топ «Көк ленталар» 3-топ «Қызыл ленталар»
Өткен тақырыптарға шолу. Балалар біз 7-сыныпта Атомдар мен молекулалар, Атом құрылысы тақырыптарын өткен болатынбыз. Физика пәнінен оқыған білімдеріңізді « Кіріспе сұрақтар» әдісімен еске түсірейік.
Бағалау: «Шапалақтау»
|
Түрлі түсті лена қиындылары |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа білім 15 минут
|
Білу және түсіну Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.
«Джигсо» әдісі арқылы жаңа білімді меңгеру Жаңа тақырыпты Джигсо әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырма беремін. Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді.
Бағалау: «Басбармақ» .
|
Оқулық, мәтіндер. Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады.Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 10 минут
|
Қолдану Топтық жұмыс. «Карточкалар иерархиясы » 1-тапсырма. Оқушылардың жұмыс жасау қарқындарына қарай тапсырмаларды 2 түрде сараладым. Тапсырма орындауда көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін: Берілген элементтер мен олардың протон санын сәйкестендіріңіз.
Дескриптор: Білім алушы: - Берілген элемент атауы мен протон санын сәйкестендіреді. Қарқыны жоғары оқушылар үшін:
Дескриптор: Білім алушы: - Берілген элемент атауы мен протон санын сәйкестендіреді. - Берілген элемент атауы мен нейтрон санын сәйкестендіреді. Мақсатқа оралу: Период нөмірі энергетикалық деңгей санын көрсететінін мысалдар арқылы сипаттайды. 2-тапсырма. Тапсырма орындауда көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін: Келесі элемент атомдарындағы: 1-топ: №19, №8 2-топ: №4, №35 3-топ: №18, №30 энергетикалық деңгейлер санын анықтаңыз. Дескриптор: Білім алушы
Қарқыны жоғары оқушылар үшін: Келесі элемент атомдарындағы: 1-топ: №19, №8 2-топ: №4, №35 3-топ: №18, №30 энергетикалық деңгейлер санын анықтаңыз және атом құрамын жазып көрсетіңіз. Дескриптор: Білім алушы
Бағалау: «+», «-», «қызықты» Мақсатқа оралу: Әрбір энергетикалық деңгейдегі электрондар санын формула арқылы есептеп табады. Талдау «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісімен келесі кезекте сабағымызды жалғастырайық. Барлық топқа тапсырма бірдей.
Бағалау: «Жетістік баспалдағы» |
Карточкалар Карточкалар Презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
Барлық сыныппен жұмыс:
Сабақты бекіту: «ВЕЕР» Қағазды веер пішінінде бүктеп, бірінші оқушы бір бөлігіне сабаққа қатысты сұрақтар жазып шығады, екінші оқушы екінші бөлігіне қысқаша жауап жазып тапсырады.
Бағалау: «Екі жұлдыз,бір тілек»
|
Карточкалар
Ақ парақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия 3 минут |
Рефлексия «Білім пирамидасы»
Өз білгенін дәлелдеп, қолдана алады.алады.
100%
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |