Материалдар / Ашық сабақ."Физикалық географиялық аудандастыру" 8-сынып

Ашық сабақ."Физикалық географиялық аудандастыру" 8-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстандағы табиғи аудандарды, климаты, топырығы, ондағы кездесетін өсімдіктер мен жануарлар туралы біледі. Жануарлар мен өсімдіктерді қорғау шараларын түсінеді. Әр ауданның географиялық орнын картадан көрсете алады. Оқушылар топпен жұмыс жасайды
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
921
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Касымбаева Жанаргул Разхановна, «Шаңырақ» көпсалалы мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің география пәні мұғалімі

Сыныбы:

8-сынып

Сабақтың тақырыбы

Физикалық географиялық аудандастыру

Сабақтың мақсаты

Қазақстандағы табиғи аудандарды, климаты, топырығы, ондағы кездесетін өсімдіктер мен жануарлар туралы білу. Жануарлар мен өсімдіктерді қорғау шараларын түсіну.

Оқыту нәтижелері

Қазақстандағы табиғи аудандарды, климаты, топырығы, ондағы кездесетін өсімдіктер мен жануарлар туралы біледі. Жануарлар мен өсімдіктерді қорғау шараларын түсінеді. Әр ауданның географиялық орнын картадан көрсете алады. Оқушылар топпен жұмыс жасайды.

Әдіс-тәсілдер

«Қызығушылықты ояту», «Венн диограммасы», «Ойлан, жұптас, талқыла», «Ой толғау», «Ойлан тап».

Сабақ барысында жүзеге асатын жұмыс түрлері

Сергіту сәті, топтық жұмыс (жоба жасап постерге қорғау) әңгімелеу, талдау, кері байланыс, диалог, рефлексия.

Көрнекі құралдар



Негізгі ресурстар

Компьютер, фломастер, карта, постер, бағалау парақтары, үлестірмелі материалдар

Қазақстанның физикалық географиясы . Алматы «Атамұра» 2012 жыл, қосымша деректер, қазақстанның физикалық картасы, кескін карталар

Бағалау

Формативті бағалаулар, «Бағдаршам», блоб ағашы, бас бармақ, үш шапалақ, жиынтық бағалау т.б

Қамтылған модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Диалогтік оқыту

«Оқыту үшін бағалау, оқытуды бағалау

«Оқытудағы көшбасшылық»

СТО технологиясының элементтері

АКТ пайдалану

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу

Сабақтың барысы:

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

2 минут

«Қызығушылықты ояту» Сергіту сәті Интерактивті тақтаға музыкалық әуен қойылады, оқушылар сол әуендегі биге салып би билейді

Қағазға жазылған сандарды таратады

Сергіту сәтін жасайды.

Қағазда жазылған сандарға байланысты (1,2,3,4) оқушылар төрт топқа бөлініп отырады

13 минут

Жаңа сабақ

 

 

Жоспар Шығыс Еуропа жазығы Солтүстік Қазақ жазығы Тұран жазығы Орал Сарыарқа Алтай Жоңғар (Жетісу) Алатауы Сауыр Тарбағатай Тянь-Шань Жоспар бойынша жаңа тақырыпты түсіндіру

Оқушылар жаңа тақырыпты түсінеді, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар бірін-бірі «үш шапалақ» әдісімен бағалайды

8 минут

«ВЕНН диограммасы»

 

 


Картаман жұмыс

1-топ. Шығыс Еуропа жазығы мен Солтүстік Қазақ жазығы

2-топ. Тұран жазығы мен Орал тауы 3-топ. Сарыарқа мен Алтай таулары

4-топ. Жоңғар (Жетісу) Алатауы мен Сауыр Тарбағатай

Топпен жұмыс жасап, берілген тапсырмаларды картаны пайдалана отырып орындайды. Оқушылар бірін-бірі «бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды

6 минут

«Ойлан тап»



Кластер құрастыру 1-топ. «Тау» сөзіне

2-топ. «Жазық» сөзіне

3-топ. «Климат» сөзіне 4-топ. «Экология» сөзіне

Берілген сөздердің мағынасын ашып, талдайды. Оқушылар бірін-бірі «бас бармақ» арқылы бағалайды

6 минут

«Ой толғаныс»


Егер.....

Сіз Табиғат қорғау министірі болсаңыз онда...,

Сіз ақын болсаңыз, онда...,

Сіз суретші болсаңыз, онда....,

Табиғатқа тіл бітсе, онда деген тақырыпшалар беріледі

Оқушылар өз ойларын ортаға салып, топпен жұмыс жасайды. Оқушылар бірін-бірі «екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды.

5 минут

«Ой толғаныс»



І. Жалған мәтін Әр топқа жеке-жеке тапсырмалар беріледі. Мәтінде берілген қателерді табу (әр топқа мәтіндер таратылады)

ІІ. Сабақты қорытындылау. «Доп лақтыру» әдісі арқылы

І. Топ болып мәтінді талқылайды. Қатемен жазылған сөздердің орынын түзетеді

ІІ. Оқушылар оқушыларды допты қағып алу арқылы сұраққа жауап береді.

3 минут

Бағалау

 

 

Топ басшыларының бағалауларына қарай отырып, мұғалім қорытынды баға шығарады.

Рефлексия парағын таратады.


 Күнделікке бағаларын қойдыртады.

Рефлексия жазады

Оқушылар сабақтан алған білім денгейлерін блоб ағашына көрсетеді.

2 минут

Үйге тапсырма.

 

 

1. Физикалық географиялық аудандастыру (оқу, мазмұндау)

2.Риддердегі тау жоталары эссе жазу, сөзжұмбақ құрастыру.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ