|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
11.3В Мобильді қосымшалар |
||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Маманова Ж.Н. |
||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мобильді қосымшалар |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.4.1.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының
интерфейсін құру. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мобилді қосымшалар конструкторы ұғымына анықтама беру. Мобилді қосымшаларды әзірлеу ортасын анықтау. Конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құрады. MIT App Inventor бағдарламалау ортасында мобильді қосымшалардың принциптері мен мүмкіндіктерімен танысады. MIT App Inventor бағдарламаны жүктеу, іске қосу, орындалуын тексереді.
|
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мобильді қосымшалар конструкторы ұғымына анықтама бере алады; Мобилді қосымшаларды әзірлеу ортасын анықтай алады. Конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құрудың ерекшеліктерін ажырата біледі. MIT App Inventor бағдарламалау ортасында мобильді қосымшалардың принциптері мен мүмкіндіктерін қолдана алады. MIT App Inventor бағдарламаны жүктеуді, іске қосуды, орындалуын тексеруді жүзеге асыра алады. |
||||||||||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін білім алушы үшін |
Тірек-қимыл аппараты бұзылған (дене бітімінде кемістігі бар); |
||||||||||
|
Ойлау дағдыларының дейгейі |
Білу Түсіну Қолдану |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту кезеңі
|
Ұйымдастыру:
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Мега ми» жаттығуын жасату. (ұжымдық жұмыс) |
|
Оқушыларға мадақтау сөздерін айту арқылы кері байланыс орнату. |
https://www.youtube.com/watch?v=4S9tMylRytI |
|||||||
|
Сабақтың ортасы
|
«Тақырыптық видео көру және талдау» әдісі. Күнделікті өмірде сіздер мобильдік қосымшаларды жүктеуді қалай жүзеге асырудасыздар? - деген сұрақ оқушыларға қойылып, видео көрсетіледі. (ұжымдық, жеке жұмыс) |
Экранда ұсынылған мобильдік қосымшалар (damu.med, каспий кз, егов, 2гис, олх т.б) суреттерін көру арқылы және бұл қосымшаларды қолдануды жүзеге асыратын мобильдік құрылғыларды (смартфон, планшет) атау арқылы жаңа сабақ тақырыбын болжайды.
Оқушылар берілген сұраққа өз болжамдарын айтады. Өз жауаптарын салыстыру және жаңа тақырып бойынша білімдерін толықтыруда тақырыптық видеоны көріп, мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасының маңыздылығын, MIT App Inventor бағдарламалау ортасында мобильді қосымшалардың принциптері мен мүмкіндіктерінің ерекшеліктерін, Мобильді қосымшаларды жобалауды және констукторлар мен дизайн әзірлеуші кіріктірілген орталардың компоненттерін пайдалануды, программалық қосымша жазуды, жүктеуді, іске қосуды және орындалуын тексеруді үйренеді. |
Оқушыларды мадақтау арқылы кері байланыс орнату.
Мұғалімнің жетелеуші сұрақ-жауабы арқылы кері байланысы, мадақтау сөздер |
Интербелсенді тақта.
https://youtu.be/rdnjvG6SMqU |
|||||||
|
Практикалық бөлім
|
«Кілтттік сөздерді қою» әдісі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастыру.
«Кім жылдам» әдісі арқылы дербес компьютерде MIT APP INVENTOR – да Paint (жаңа жоба) қосымшасын жасау.
|
Мәтінді мұқият оқып, бос орындарға кілттік сөздерді орналастырады.
интерфейсін Программалық
баптау смартфон
кодын
Android
тестілеу оңдау
Аружан информатика сабағында MIT APP INVENTOR – да жаңа жоба құрастыруды жоспарлады. Аружан үшін жаңа жоба құрструда MIT APP INVENTOR – да қосымшадағы басқару тобындағы блоктардың, дизайнердің атқаратын қызметтерінің ерекшеліктерін білу маңызды болды. Жаңа жобаны құрастыру үшін қажетті инфтерфейстерді анықтап, Аружанға жоба жасауға көмектес. 1 тапсырма: Өзің таңдауға көмек беретін MIT APP inventor интерфейсіндегі негізгі элементтерді және қосымша жасау кезіндегі қолданылатын блоктарды атап, кестеге толтыр.
2 тапсырма: MIT APP INVENTOR – да paint қосымшасын құрып, сурет жүктеңдер. Жүктелген суретті бояңдар.
|
Дескриптор:
1.Мәтінді оқып шығады. анықтайды.
Дескриптор: 1. MIT APP INVENTOR – да жаңа жоба құрастыра алады. 2. MIT APP INVENTOR-дың интерфейстерін атайды.
Дескриптор: 1. MIT APP INVENTOR – да paint қосымшасын құра алады. 2. Paint қосымшасына сурет жүктеуді және оған өзгеріс енгізу жолдарын біледі.
|
Дербес компьютер. Тақырыптық слайд.
Дербес компьютер. Смартфон
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
«google.com/forms » әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
|
Оқушылар гугл формада берілген тест сұрақтарына жауап беру арқылы жаңа тақырып бойынша алған білім деңгейін көрсетеді. |
Мұғалім оқушыларды бүгінгі сабақ бойынша қорытынды бағаларын 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды.
|
Тест тапсырмалары Сілтемесі https://forms.gle/7FCWyE5iAFJ1vjHk8
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Мобильді қосымшалар
Ашық сабақ.Мобильді қосымшалар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
11.3В Мобильді қосымшалар |
||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Маманова Ж.Н. |
||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мобильді қосымшалар |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.4.1.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының
интерфейсін құру. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мобилді қосымшалар конструкторы ұғымына анықтама беру. Мобилді қосымшаларды әзірлеу ортасын анықтау. Конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құрады. MIT App Inventor бағдарламалау ортасында мобильді қосымшалардың принциптері мен мүмкіндіктерімен танысады. MIT App Inventor бағдарламаны жүктеу, іске қосу, орындалуын тексереді.
|
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мобильді қосымшалар конструкторы ұғымына анықтама бере алады; Мобилді қосымшаларды әзірлеу ортасын анықтай алады. Конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құрудың ерекшеліктерін ажырата біледі. MIT App Inventor бағдарламалау ортасында мобильді қосымшалардың принциптері мен мүмкіндіктерін қолдана алады. MIT App Inventor бағдарламаны жүктеуді, іске қосуды, орындалуын тексеруді жүзеге асыра алады. |
||||||||||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін білім алушы үшін |
Тірек-қимыл аппараты бұзылған (дене бітімінде кемістігі бар); |
||||||||||
|
Ойлау дағдыларының дейгейі |
Білу Түсіну Қолдану |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту кезеңі
|
Ұйымдастыру:
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Мега ми» жаттығуын жасату. (ұжымдық жұмыс) |
|
Оқушыларға мадақтау сөздерін айту арқылы кері байланыс орнату. |
https://www.youtube.com/watch?v=4S9tMylRytI |
|||||||
|
Сабақтың ортасы
|
«Тақырыптық видео көру және талдау» әдісі. Күнделікті өмірде сіздер мобильдік қосымшаларды жүктеуді қалай жүзеге асырудасыздар? - деген сұрақ оқушыларға қойылып, видео көрсетіледі. (ұжымдық, жеке жұмыс) |
Экранда ұсынылған мобильдік қосымшалар (damu.med, каспий кз, егов, 2гис, олх т.б) суреттерін көру арқылы және бұл қосымшаларды қолдануды жүзеге асыратын мобильдік құрылғыларды (смартфон, планшет) атау арқылы жаңа сабақ тақырыбын болжайды.
Оқушылар берілген сұраққа өз болжамдарын айтады. Өз жауаптарын салыстыру және жаңа тақырып бойынша білімдерін толықтыруда тақырыптық видеоны көріп, мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасының маңыздылығын, MIT App Inventor бағдарламалау ортасында мобильді қосымшалардың принциптері мен мүмкіндіктерінің ерекшеліктерін, Мобильді қосымшаларды жобалауды және констукторлар мен дизайн әзірлеуші кіріктірілген орталардың компоненттерін пайдалануды, программалық қосымша жазуды, жүктеуді, іске қосуды және орындалуын тексеруді үйренеді. |
Оқушыларды мадақтау арқылы кері байланыс орнату.
Мұғалімнің жетелеуші сұрақ-жауабы арқылы кері байланысы, мадақтау сөздер |
Интербелсенді тақта.
https://youtu.be/rdnjvG6SMqU |
|||||||
|
Практикалық бөлім
|
«Кілтттік сөздерді қою» әдісі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастыру.
«Кім жылдам» әдісі арқылы дербес компьютерде MIT APP INVENTOR – да Paint (жаңа жоба) қосымшасын жасау.
|
Мәтінді мұқият оқып, бос орындарға кілттік сөздерді орналастырады.
интерфейсін Программалық
баптау смартфон
кодын
Android
тестілеу оңдау
Аружан информатика сабағында MIT APP INVENTOR – да жаңа жоба құрастыруды жоспарлады. Аружан үшін жаңа жоба құрструда MIT APP INVENTOR – да қосымшадағы басқару тобындағы блоктардың, дизайнердің атқаратын қызметтерінің ерекшеліктерін білу маңызды болды. Жаңа жобаны құрастыру үшін қажетті инфтерфейстерді анықтап, Аружанға жоба жасауға көмектес. 1 тапсырма: Өзің таңдауға көмек беретін MIT APP inventor интерфейсіндегі негізгі элементтерді және қосымша жасау кезіндегі қолданылатын блоктарды атап, кестеге толтыр.
2 тапсырма: MIT APP INVENTOR – да paint қосымшасын құрып, сурет жүктеңдер. Жүктелген суретті бояңдар.
|
Дескриптор:
1.Мәтінді оқып шығады. анықтайды.
Дескриптор: 1. MIT APP INVENTOR – да жаңа жоба құрастыра алады. 2. MIT APP INVENTOR-дың интерфейстерін атайды.
Дескриптор: 1. MIT APP INVENTOR – да paint қосымшасын құра алады. 2. Paint қосымшасына сурет жүктеуді және оған өзгеріс енгізу жолдарын біледі.
|
Дербес компьютер. Тақырыптық слайд.
Дербес компьютер. Смартфон
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
«google.com/forms » әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
|
Оқушылар гугл формада берілген тест сұрақтарына жауап беру арқылы жаңа тақырып бойынша алған білім деңгейін көрсетеді. |
Мұғалім оқушыларды бүгінгі сабақ бойынша қорытынды бағаларын 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды.
|
Тест тапсырмалары Сілтемесі https://forms.gle/7FCWyE5iAFJ1vjHk8
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз















