Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ.Қозғалысты дене қыздыру элементтері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мектеп |
Ш.Әбенов атындағы орта мектеп |
Мұғалімнің аты-жөні |
Қожағұлов Дәурен Дәулетұлы |
Сынып |
6 сынып |
Күні |
15.05.2024 ж |
Қатысушылар саны: |
15 |
Қатыспағандар саны: |
15 |
Бөлім |
8. Жүгіру секіру лақтыру дағдыларын жақсарту |
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалысты дене қыздыру элементтері. |
Оқу мақсаттары |
6.3.1.1. Өз денсаулығына деген қауіп-қатерді анықтай білу Спорттық ойын ережелерін және әдіс-тәсілдерін меңгеру |
Сабақ мақсаттары |
Жекебас денсаулығы және салауатты өмір салты туралы білімді қалыптастыру |
Бағалау критерийі |
Жүктемелердің жеке ағзасына тигізетін пайдасы мен қауіпі туралы айтады |
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Оқу ресурстары |
Сабақтың басы 10 минут |
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. |
|
Оқытуға сілтеме бейнетаспа: https://www.youtube.com/watch?v=0GalavwdShs Үлкен бос кеңістік, доптар, ысқырық, уақыт өлшегіш, кегелдер Қозғалмалы ойындардағы допты лақтыру элементтеріне сілтеме : http://la-kolomna.ru/to_work/method_recomm/223/ |
Сабақтың ортасы 30 минут |
(С) Шағын допты алысқа лақтыру тапсырмасын орындау реттілігі: - Шағын допты лақтыру техникасы туралы түсінік құру - Снарядты ұстау мен мәре фазасында лақтыру қимылының техникасын қайталау. - Екпін алуды орындау барысында шағын допты «тура-артқа» апаруды қайталау. - Қозғалыстың алдын ала және мәрелік фазалары мен жалпы шағын допты лақтыру элементтерін біріктіріп қайталау. - Шағын допты лақтыру техникасын, жеке ерекшеліктерін ескере отырып, жетілдіру. |
Денсаулыққа қатысты қатерлерге назар аударыңыздар. Бастан жоғары көтеріп лақтырған кезде, шынтаққа өте үлкен жүк түседі. Көбіне шынтақтың іш жағында қиындықтар туындауы мүмкін. Шынтақ жарақаты лақтыру барысындағы шамадан тыс және қайталанатын жүктемелер нәтижесінде болады. |
||
(С, Т, ҚБ) «Мергендер». Оқушылар екі топқа бөлінеді. Жеребе бойынша топтардың бірі «атыс» сызығына (белгіленген сызық) шығады да, сапқа тұрады. Барлығы бір-бір (2-3 доп алуға да болады) кіші доптан алады. Олардан 3-5м жерге 8-10 кегелдер (аралары 50 см) қойылады. Белгі бойынша топтың барлық ойыншылары, кегелдерді ұрып құлату үшін, доптарды бер мезгілде лақтырады. Кегелдерді көп құлатқан топ - жеңімпаз болып саналады. |
Ойын барысында қауіпсіздік техникасын сақтауын қадағалау керек, ойын аяқталғаннан кейін допты дұрыс лақтыру техникасын сақтау қажеттілігін талдаңыздар. Сұрақ: Лақтыру барысында өз денсаулығыңа қатысты қатерлерді қалай анықтауға болады? |
|||
Лақтыру дағдыларын сынамалау үшін келесі тапсырмаларды орындаңыз: а) аяқты алға созып, жамбасқа отыру қалпынан нығыздалған допты (2-3 кг.) бастан асырып, қашықтыққа лақтырыңыз; b) арқамен шалқалап жату қалпынан денені көтеру арқылы нығыздалған допты (2-3 кг.) бастан асырып, қашықтыққа лақтырыңыз; с) орнында тұру қалпынан нығыздалған допты (2-3 кг.) бастан асырып, қашықтыққа лақтырыңыз. Дескриптор - лақтыру кезіндегі ағзадағы өзгерістер туралы айтады; - лақтырылған доптан кейінгі әсер еткен қозғалыс дағдысын анықтайды. |
||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау: Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау. Сипаттама: Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді. Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. Оқушының әрекеті: Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |