|
Бөлім |
1- бөлім. «Туған жерім-аялы алтын бесігім |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің А.Ә.Т. |
Хайрушева Мира Шайхуллиевна |
|||||||||||||||||||||
|
Күні |
07.09.2023 |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып |
6 «ә» |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Аяз би» ертегісі |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды ЕБҚ: жұбының қолдауы арқылы әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың уақыты/кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 3 мин Сабақтың басы 10 мин тест жұмысы |
А. 3 В. 4 С. 5 Д. 6
А. «Ұр, тоқпақ» В. «Ер Төстік» С. «Алтын сақа» Д. «Ғылым таппай мақтанба» 3. Салт ертегсін анықта А. «Екі еріншек» В. «Күй аңызы» С. «Білгір адам» Д. «Екі еріншек» 4.Қазақ ертегілерін жинап, зерттеп, жинақ болып жарық көруіне үслек қосқан ғалымды көрсет А. Абай Құнанбайұлы В. Шоқан Уәлиханов С.Ыбырай Алтынсарин Д.Қадыр Мырза Әлі 5.Ертегі айтушыны қалай атайды? А. күйші В.әнші С. жыршы Д. Ертегіші 6. Ертегілер Аңыз ертегілердің ерекшелігін көрсет А. Ақылды адам, пайдалы өсиет туралы В.қазақ халқының салт дәстүрі туралы С.қызықты оқиғаларға құрылады Д. Тарихта болған адамдар жайында болады 7. Салт ертегілерінің ерекшелігін анықтаңыз А. Ақылды адам, пайдалы өсиет туралы В.қазақ халқының салт дәстүрі туралы С.қызықты оқиғаларға құрылады Д. Тарихта болған адамдар жайында болады 8. Шыншыл ертегілерінің қанша түрі бар? А. 5 В.4 С.3 Ой қозғау. «Адам туа жаман болмайды, жүре жаман болады» ( пікірлерін ортаға салады) Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Мұғаліммен байланысқа түседі Тест жұмысын орындайды Пікірлерін ортаға салады
|
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқулық 6- сынып, ассоциация |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 36 мин |
ЖЖ«Шындық-жалған» әдісі
|
Мәтінмен танысады, талқылайды
Композициялық талдау жасайды
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор -шығарма үзіндісін мұқият оқиды -өзара топта талқылай алады -бір-біріне түсіндіреді -шығарманың мазмұнымен танысады Кері байланыс
Дескриптор: -оқиға реттілігі сақталады -Сюжеттік композициялық жоспарын құрады
Ынталандыру.Жарайсың! Тамаша! |
Оқулық 6-сынып, кесте |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс орнатылады.
Рефлексия : Сабақта сізге не маңызды болды? Қандай тапсырма қиындық келтірді?
Үйге тапсырма: ертегіні әрі қарай оқу
|
Бүгінгі сабақ бойынша өз пікірлерін білдіреді |
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аяз би ертегісі
Аяз би ертегісі
|
Бөлім |
1- бөлім. «Туған жерім-аялы алтын бесігім |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің А.Ә.Т. |
Хайрушева Мира Шайхуллиевна |
|||||||||||||||||||||
|
Күні |
07.09.2023 |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып |
6 «ә» |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Аяз би» ертегісі |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды ЕБҚ: жұбының қолдауы арқылы әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың уақыты/кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 3 мин Сабақтың басы 10 мин тест жұмысы |
А. 3 В. 4 С. 5 Д. 6
А. «Ұр, тоқпақ» В. «Ер Төстік» С. «Алтын сақа» Д. «Ғылым таппай мақтанба» 3. Салт ертегсін анықта А. «Екі еріншек» В. «Күй аңызы» С. «Білгір адам» Д. «Екі еріншек» 4.Қазақ ертегілерін жинап, зерттеп, жинақ болып жарық көруіне үслек қосқан ғалымды көрсет А. Абай Құнанбайұлы В. Шоқан Уәлиханов С.Ыбырай Алтынсарин Д.Қадыр Мырза Әлі 5.Ертегі айтушыны қалай атайды? А. күйші В.әнші С. жыршы Д. Ертегіші 6. Ертегілер Аңыз ертегілердің ерекшелігін көрсет А. Ақылды адам, пайдалы өсиет туралы В.қазақ халқының салт дәстүрі туралы С.қызықты оқиғаларға құрылады Д. Тарихта болған адамдар жайында болады 7. Салт ертегілерінің ерекшелігін анықтаңыз А. Ақылды адам, пайдалы өсиет туралы В.қазақ халқының салт дәстүрі туралы С.қызықты оқиғаларға құрылады Д. Тарихта болған адамдар жайында болады 8. Шыншыл ертегілерінің қанша түрі бар? А. 5 В.4 С.3 Ой қозғау. «Адам туа жаман болмайды, жүре жаман болады» ( пікірлерін ортаға салады) Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Мұғаліммен байланысқа түседі Тест жұмысын орындайды Пікірлерін ортаға салады
|
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқулық 6- сынып, ассоциация |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 36 мин |
ЖЖ«Шындық-жалған» әдісі
|
Мәтінмен танысады, талқылайды
Композициялық талдау жасайды
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор -шығарма үзіндісін мұқият оқиды -өзара топта талқылай алады -бір-біріне түсіндіреді -шығарманың мазмұнымен танысады Кері байланыс
Дескриптор: -оқиға реттілігі сақталады -Сюжеттік композициялық жоспарын құрады
Ынталандыру.Жарайсың! Тамаша! |
Оқулық 6-сынып, кесте |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс орнатылады.
Рефлексия : Сабақта сізге не маңызды болды? Қандай тапсырма қиындық келтірді?
Үйге тапсырма: ертегіні әрі қарай оқу
|
Бүгінгі сабақ бойынша өз пікірлерін білдіреді |
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














