Материалдар / б дыбысы мен әрпі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

б дыбысы мен әрпі

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып ұстаздарына
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қараша 2018
572
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



  Picture 8

Бастауыш сынып мұғалімі: Рыскелді Гүлжихан Жомартқызы

Жамбыл облысы

Қордай ауданы

Кенен ауылы

42 Е.Қашағанов атындағы орта мектеп


Сабақтың тақырыбы

Табиғатқа саяхат.  Бб  дыбысы  мен  әрпі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.2.1.2  Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.1.9.1  Сөздегі  дыбыс  түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және  дұрыс  дыбыстау

1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық  талаптарға сай жазу.

Сабақтың  мақсаттары

Барлығы: Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолданады

Көбі: Сөздегі   дыбыс   түрлерін  (дауысты, дауыссыз, жуан және   жіңішке   дауыстылар)  ажырату   және   дұрыс   дыбыстайды.

Кейбірі: Өзбеттерінше  тапсырмалар  орындайды.

Бағалау крийтериі

Тілдік мақсат

  1. Оқушылар:   көркем  және   бейкөркем   мәтін үлгілерімен   танысады.

  2. Жанрын ( ертегі, өлең ) ажырата   біледі.

  3. Өлеңді   мәнерлеп   оқиды.

Негізгі   сөздер   мен  тіркестер: Бақбақ - одуванчик –dandelion. Балық – рыба- fish

Сыныптағы диалог / жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: айтылым, тыңдалым, жазылым







Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

слайд

Бұған дейінгі меңгерілген білім

Пп  дыбысы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы  жоспарланған  іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру.

Психологиялық  дайындық.

Сыныбымыз тап –таза
Бор да дайын тақтада.
Ойымызды жинақтап,
Отырайық партада.



Шаттық  шеңбері




Сабақтың ортасы

15   минут






























Айтылым

1 - тапсырма.

-Сендерге жұмбақ жасырамын, шешуін табыңдар.
1.Басы жалпақ,
Көзі тостақ,
Бұты талтақ.Бұл не?(Бақа)
Лягушка
2.Сары ғана ол мамық. (Балапан)
Цыпленок
3.Суда өседі,өнеді,
Сыртқа шықса, өледі.(Балық)
Рыба

- Суреттегі өсімдік қалай аталады ?

- Бақбақ .Одуванчик

-Бақбақ сөзі қай  дыбыстан басталып тұр?

- Б Б Б

- Қане, бәріміз бірге қосылып дыбыстап көрейікші.

- Кім  айтады,  б дыбысы қандай дыбыс?

- Дауыссыз  дыбыс, өйткені  созылмайды, еркін  айтылмайды.

- Бақбақ сөзін буынға бөлейікші. Неше буын?

- 2  буын.

- Б дыбысы қай буында  кездеседі ?

- 1-ші  және 2-ші  буында да кездеседі.

- Құрамында б дыбысы бар тағы қандай сөздер білесіңдер?

Суретпен жұмыс жасай отырып  б дыбысымен танысады.

2 - тапсырма. Оқылым

«Балық аулау» ойыны

Мақсаты: Сөздерді дұрыс оқу, буындап оқу.

Ауланған балықтағы сөздерді оқиды.

«Кім жылдам?» ойыны

Дескриптор:

Сөздерді оқып соңғы буыннан сөз құрастырады.

Б  әрпінің  ұяң дауыссыз дыбыс екенін біледі.

 АКТ


Сергіту сәті

1 минут

Бақа, бақа балпақ,

Басыңа неге жалпақ.

Темір телпек көп киіп,

Басым содан жалпақ.

Бақа, бақа, балпақ

Көзің неге тостақ.

Қарауылға көп қарап,

Бұтым содан талтақ

Оқушылар дене қимыл қозғалыстарын жасайды.

Аяқталуы

14   минут








Тыңдалым

3- тапсырма.  Автормен  таныстыру.

Қайранбай Жұмабай Қожақынұлы (1948 ж. т.) — педагог, баспагер, жазушы. Алматы облысы, Ұйғыр  ауданында дүниеге  келген.

-Бүгін  біз  осы  кісінің  «Бор  неден  жасалады ?» әңгімесін  оқимыз . Балалар  сендер  білесіңдер  ма ? Бор  неден  жасалады ? Ондай  болса  мені  мұқият  тыңдаңдар .

" Бор  неден  жасалады ? "  мәтінін    мәнерлеп   оқу.

Бор — түсі ақ, біркелкі ұсақ түйірлі кальций карбонатынан құралған жұмсақ шөгінді жыныс.

4 - тапсырма. Топтық  жұмыс.

1- топ. Рольге  бөліп оқу.

2-топ. Сахналық  қойылым  қою.

3-топ. Берілген  сұрақтарға  жауап    береді.


Слайд

 Оқулықпен жұмыс



 Слайд



Топпен жұмыс




Дәптермен

жұмыс

8  минут

 Жазылым

Бб дыбысын  жазу.

Дескриптор:

Жазу жолын, жоларалық  кеңістікті, жолдың  жоғарғы  және төменгі сызығын сақтайды.

  Әріп  элементтерін  дұрыс, көркем  жазады.

Дәптермен

жұмыс

Shape1

Сабақтың соңы

2 минут

«Қай әріпті жоғалттым» ойыны
Дескриптор: Көп нүктенің орнынына тиісті әріпті табады.
....ала, .....алық, ....ота, ....алапан, ......отақан, .....үркіт, ...ұзау, ....өпе. 
Буынға бөлгізу, дыбыстық талдау жасау.

Рефлексия

Түсінбедім             Сұрағым бар           Түсіндім

Смайликтер



«Бағдаршам» әдісі арқылы оқушыларды бағалау.


Қосымша  ақпарат

Қиналатын оқушылардың қасына барып, сұрақтар қою, бағыт беру  арқылы көмек көрсету. Жұмысты жылдам орындайтын қабілеті жоғары оқушыларға конверт сыртына сурет салуды ұсыну.

Оқушылардың жұмыс жасау  барысын бақылау жүргізіп бағалау. Комментарий беру арқылы бағалау.

.


 Рефлексия

Сабақ  мақсаттары / оқу  мақсаттары  дұрыс қойылған  ба? Оқушылардың барлығы ОМ  қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?



Бүгінгі оқу мақсатыма жеттім.


































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!