Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз

Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
1 жыл бойы тегін жүктеу мүмкіндігіне ие болыңыз!
жеңілдік
Бағаналы жасушалар ұғымы және олардың қасиеттері (қайта жаңаруы, жіктелуі)
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
11.2СӨсу және даму |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бағаналы жасушалар ұғымы және олардың қасиеттері (қайта жаңаруы, жіктелуі) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.3.1 - бағаналы жасушалардың мамандану үдерісін және олардың практикалық қолданылуын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Бағаналы жасушалар қасиеттерін анықтау Бағаналы жасушаларды алу әдістерін қолдану Адамдардағы ауруларды емдеуде бағаналы жасушалардың маңыздылығын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылыққа баулу |
Өмір бойы оқу
Азаматтық жауапкершілік Оқушылар жұмыс орындарын тәртіппен ұстайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру.
Оқушылар бір – біріне жақсы сөздер арқылы бүгінгі күнге сәттілік тілейді. Топқа бөлу: Топқа бөлуді арнай рондом платформасында жүргізед Алдыңғы білім
.
.
|
Оқушылар сабаққа дайындалады.
Оқушылар дөңгелек шеңбер болып, «Сен білімдісің!» , «Сен көшбасшысың!» секілді жақсы сөздермен бір – бірінің көңілдерін көтереді, сабаққа деген қызығушылықтары артады. Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Берілген тапсырманы орындайды. Кестеден дұрыс нұсқан таңдайды Сызба сызып түсіндіреді . |
Жақсы! Жарайсыңдар!
Дескриптор: -Биологиялық басқару жүйесін табады-1балл -сызбаға дұрыс орналастырады-1балл |
Биология оқулығы,
Презентация, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
«Суреттен не айтасың» әдісі 1.Бағаналы жасушалардың медицинада қолданылу мүмкіндігін түсіндіреді.2. Неліктен ғалымдар адам организмінен плюрипотентті жасушалар бөліп алуға тырысатынын дәлелдеңдер Бейнекөрсетілім ұсынады Мұғалім түсіндірме жүргізеді
|
Оқушылар берілген суреттен бағанлы жасушалардың қандай мақсатта қолданатындығын болжамды жауаптарын ұсынады Дұрыс жауаптарын негіздеу үшін бейнені көреді
|
Жарайсыздар Дұрыс жауап Өз жауаптарыңды негізде |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тотық жұмыс |
«Топта талқыла» әдісі Оқушыларға тақырыптар ұсынады 1-топ оқушылары Эмбриондық және сомалық бағаналы жасушаларын ажыратады. 2-топ оқушылары Бағаналы жасушалардың қайта жаңаруын сипаттайды 3-топ оқушылары Бағаналы жасушаларды жіктейді |
Берілгентапсырманы топта талқылап 1-топ ұғымдар картасын бейнелейді 2-топ Венн диаграммасына салады 3-топ Үнпарақтар ұсынады |
Бағалау: Топтар бірін –бірі бағалайды Бағаналы жасуша ағашы әдісімен |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жұптық жұмыс |
|
Оқушылар топта жұптасады берілген кесетні толтырады Тұжырымдамалрды талдайды |
Дескриптор: -Жүйкелікке тін тұжырымды табады + белгісін қояды-2балл -Эндокриндік тұжырыды анықтайды-2балл Иммундық тапса+ белгісімен белгілейді-2балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бекіту тапсырмасы |
1.Бағаналы жасушалардың алу әдістерін патенттерге рұқсат етпейтінЕуропалық соттың үкімін айтып,дәлелдейді.
2.Организимдегі бағаналы жасушалар қандай қызмет атқарды.
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындайды, , мысал, үлгі көрсетеді. Бір ауыз сөзбен тақырыптан түсінгендерін бекітеді |
Дескриптор: Дескриптор: Жалпы - 3 балл Тапсырманы дәлелдейді
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Рефлексия Үй тапсырмасы |
|
|
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Бағаналы жасушалардың түрлері: эмбрионалды және соматикалық |
|
Сабақтың оқу мақсаты |
11.2.3.1 - бағаналы жасушалардың мамандану үдерісін және олардың практикалық қолданылуын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5-минут |
- Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жылы лебіз» әдісі арқылы. Оқушылар бір – біріне жақсы сөздер арқылы бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
|
Оқушылар мұғадімдерімен амандасып, бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. Топқа бөліну кезінде топ атауларына мән береді Оқушылар: ДНҚ моделін қолдана отырып белок синтезі мен генетикалық ақпарат арасындағы байланысты түсіндіреді. |
шеңбер болып, «Сен білімдісің!» , «Сен көшбасшысың!» секілді жақсы сөздермен бір – бірінің көңілдерін көтереді, сабаққа деген қызығушылықтары ҚБ: «Жарайсың!» «Жақсы» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы 35-минут Жеке жұмыс Функционалдық тапсырмалар
Жариялаған: Жунусова Г.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз! ![]() Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз! ![]()
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Министірлікпен келісілген курстар тізімі |