Материалдар / "Баламалы энергия- болашақтың энергиясы"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Баламалы энергия- болашақтың энергиясы"

Материал туралы қысқаша түсінік
мүғалімдерге көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Наурыз 2021
910
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Бекітемін»:

Бөлім:

Энергия және қозғалыс

Педагогтің аты-жөні

Қожамжарова А.С.

Күні:

22.02.2021ж

Сынып: 6 «А»

Қатысушылар саны:

Сынып: 6»А»

Сабақтың тақырыбы

Баламалы энергия- болашақтың энергиясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.5.1.5. – энергияны алудың баламалы көздерін ұсыну

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: энергияның баламалы көздерін атайды

Басым көпшілігі: балама көздерді жеке- жеке талдап, қызметтерін атайды

Кейбір оқушылар: баламалы көздердің тіршілік үшін маңыздылығын түсінеді, балама көздерге мысал келтіре алады


Бағалау критерийлері

-энергия алудың балама көздерін таниды


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

басы
5

Ұйымдастыру кезеңі

1,оқушылармен амандасу, түгендеу, Үй тапсырмасын сұрау

2. « Құпия сұрақтар» әдісі

1.энергия не?

2. тұтынған электр энергиясын қалай есептейміз?

Оқушылар кітап, дәптер және оқу құралдарын алады.

Мақсаты: оқушылар бір- бірін тыңдау дағдыларын қалыптастырады. Өткен тақырыпты қаншылықты меңгергенін білу.

ҚБ. «Мадақтау» әдісі



Оқулық, дәптер

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу

30мин






Жаңа тақырыпқа келу: оқушылардың алдыңғы білімін анықтау мақсатында және қызығушылығын ояту үшін суретке сипаттама беру сұралады














Тапсырма№1

Баламалы энергия көздерінің қызметтерін жазыңдар:

гидроэлект


күн


жел


биомасса


ағыс


ядролық




Дескриптор:

Баламалы энергия түрлерін еске түсіреді

2.кестені толтырады











Мұғалім оқушыларды «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды.















6 сынып оқулығы. Оқулықтағы мәліметтер















Сабақтың соңы ой толғаны Рефлекция

5 мин

Рефлексия

Мұғалім сабақ мақсаттарына қайта оралып, сабақ мақсаттарына жету деңгейін талқылайды.



Мұғалім оқушыларды «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды.








AutoShape 2


Прямоугольник 1



Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырасыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

«Диалог» және қолдау көрсету», «тапсырма», «Жіктеу»

Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалдары мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып ізңрлеуді қамтиды.

ҚБ. «Мадақтау» әдісі

«Бағдаршам» әдісі

«Құпия сұрақтар» әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1.

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыіыз№

1.

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері мен қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

Үйге тапсырма:

Тақырыпты оқу. Баламалы энергия көздеріне сурет салу





















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!