Материалдар / Бақша ағаштары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бақша ағаштары

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар мәтін мазмұны негізінде сұрақтар арқылы маңызды ақпаратты анықтайды
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Маусым 2018
787
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

8 - бөлім. Адамның сырт келбеті мен мінезі

Мектеп: Алтайбаев негізгі орта мектебі


Күні: 27.05.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Нурпейсова Э.Т

Сынып: 5

Қатысқандар:


Қатыспағандар:



Сабақ тақырыбы

Бақша ағаштары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

5.О6 Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, нақты ақпаратты табу

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: мұғалім көмегімен оқылым стратегияларын қолданып, мәтіннің мазмұнын ашатын сұрақтарға жауап береді, нақты ақпаратты анықтайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қажетті оқылым стратегияларын пайдаланып, мәтіннен нақты ақпараттарды табады, сұрақтардың жауабын түрлендіреді.

Кейбір оқушылар орындай алады: сұрақтарға жауап беру үшін нақты ақпаратты ұсынып, оқылым стратегияларын пайдаланады, қосымша ақпаратпен байланыстырады

Бағалау критерийі

Мәтін мазмұны негізінде сұрақтар арқылы маңызды ақпаратты анықтайды. Оқылым стратегияларын қолданады

Тілдік мақсаттар

Оқылым стратегияларын сұрақтарға жауап беруде, ақпаратты анықтауда пайдаланады

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: адамның мінезі, тәрбие, бағып-қағу

Диалог пен жазу үшін қолданылады:түзік адам,қалыбымен өсу, ғибрат алу

Құндылықтарға баулу

Жауапкершілік, отбасындағы тәрбие құндылықтары

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану, бейнелеу өнері


Алдыңғы білім 5мин

«Пікіріңді дәлелде» әдісін «Менің атым Қожа» мәтініне пайдаланып,

үш топқа үш тапсырма беріледі:

1.Қыстырма сөздерді пайдаланып,өз пікіңді білдір

2.Қаратпа сөздерді қолданып,өз пікіріңді сөйлемдермен дәлелде

3.Одағай сөздерді қолданып,өз пікіріңді айт

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Cабақтың басы 10 мин

«Ширату жаттығуы»

1.«Сөздер сөйлейді» әдісі. Берілген сөздерден сөйлемдер құр.

Сөздер беріледі: ағаш,ата,бақша түзу,күтім,қыдыру,бүгін

2.«Қисық ағаш» топта ауызша әңгіме құрау

Неге қисық өсті деп ойлайсың?

Ағашқа не керек екен?

Адамдарға қатысты қандай ой туады,қисық адам дегенді қалай түсіндіресің?

ҚБ. Жарайсың

Кеспе қағаздар

ҚБ.





Сабақтың ортасы 22 мин

Кіріспе сөз: Қазақ балалар әдебиетінің атасы кім еді? Бүгін жазушының «Бақша ағаштары» әңгімесіне тоқталамыз

-Мұғалім мәнерлеп оқу

-Тізбектеп оқыту

-Рөлге бөліп оқыту

Негізгі тапсырма

Материалды түсінуді жақсартуға бағытталған сұрақтар мен деңгейлік тапсырмалар

Білу,түсіну:

1.Мына сөздердің мағынасын түсіндіріп жаз,нақты дәлелмен дәлелде: бағу-қағу,ғибрат,төре,қалыбымен өскен,тәрбие.

Қолдану,талдау

2.Тәрбие,ғибрат ,бағу-қағу туралы мақал-мәтел, қанатты сөздер тауып, өмірмен байланыстыр

Жинақтау,бағалау

3. «Айтқанымды ұғып,түсініп алсаң,жақсы,түзік кісі боласың.» дегенді түсіндіріңдер,нақты

ақпараттар арқылы дәлелдеңдер.

. Дескриптор:

1.Сөздердің мағынасын түсінеді,нақты дәлелдермен дәлелдейді;

2.Тірек сөздер арқылы мақал-мәтел табады және өмірмен байланыстырады

3.Сөйлемді түсіндіреді,нақты ақпататтар арқылы анықтайды;

ҚБ. Бағдаршам



Флипчарт, маркер











Сабақтың соңы 8 мин

Қорытынды

Сабақтың соңы

«Мен-саған,сен-маған»

Мұғалімнің қолындағы қорапқа әр оқушы өзінің сұрақтарын салады.

Кейін мұғалім оқушыларға қорапты қайта ұсынады. Әр оқушы қораптан бір сұрақтан алып жауап беруге дайындалады.

ҚБ. «Бас бармақ».

Сабақ бойынша рефлексия

«Тәрбие ағашын отырғызу»

Бүгінгі сабақтан не білдіңдер соны тірек сөздер арқылы тәрбие ағашына ілу




Қосымша ақпарат

Тарихымыздағы Абайдың аналары Зере, Ұлжан аналардың баларына берген тәрбиесі

Саралау:

Деңгейлік тапсырма

Бағалау әдісі


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Білу,түсіну тапсырмасы бойынша барлығы берілген сөздердің мағынасын түсіндіріп жазадыҚолдану,талдау тапсырмасы бойынша мақал-мәтел,қанатты сөздерді көбі өмірмен байланыстырады Жинақтау,бағалау бойынша кейбірі сөздердің мағынасын түсінеді,ақпараттар арқылы дәлелдейді

Бағалау үшін қолданылатын әдіс- тәсілдер


Сабақ барысында;

«Мадақтаулар»,


«Бағдаршам»



«Басбармақ»





Сабақ бойынша рефлексия

1.Сабақ мақсаттары немесе оқу міндеттері орындалды ма?

2.Бүгін оқушылар не үйренді?

3.Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті ?

4.Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма?

5.Уақытты қаалай пайдаландың?

6.Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?


1. Жоспарлаған сабағымның мақсаты мен мінтеттері өз деңгейінде жүзеге асты.


2.Анықтауды жоспарлауды үйренді.Оқушылар түрлі әдіс-тәсілдер мен ақпараттар арқылы тақырыты өз деңгейінде меңгерді.

3.Сабақ жақсы деңгейде өтті.


4.Жоспарланған сабақтағы деңгейлік тапсырмалар саралауға сәйкес келді .



5.Уақытты жоспарланған сабағыма сәйкес тиімді пайдаландым.


6.Жоспарланған сабағыма сәйкес тренер мен бақылаушы тарапынан ұсыныстар ұсынылды.

Жалпы бағалау:


Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)?

1. Сыни тұрғыдан ойлай отырып, диалог құрастыру 2. Өз ойларын еркін жеткізе алуы.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді? ( оқыту мен оқуға қатысты)?

1. Ауызекі сөйлеу стилін көбірек қолдансам.

2. Өз бетімен тиімді жұмыс жасауға қолайлы тапсырмалар.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1. Алған білімдерін өмірмен байланыстыра алатындай тапсырмалар мол болуы керектігін түсіндім.

2. Өз ойын еркін жеткізуге уақыт бөле білу керектігін білдім.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!