Қысқа мерзімді
жоспар
Күні:20.10.2021 ж Мұғалімнің
аты-жөні: Курманкулов Марат
Сагынтаевич
Сынып: Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтыңтақырыбы: Баскетбол
ойыны кезіндегі допты алып жүру әдіс-тәсілдері.
Осы
сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме): 7.1.1.1. Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың
кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жеткілікті техникалық
деңгейде негіздеу және қолдана білу.
Сабақтың мақсаты:
Оқушылырдың барлығы орындай алады: Допты алып жүреді. Стартегиялар
арқылы себетке салады. Қауіпсіздік ережесін сақтай алады.
Оқушылардың көпшілігі жасай алады: Қимыл-қозғалыс комбинацияларын
толық орындайды. Әдіс-тәсілдерді дұрыс жасайды. Иекмділік,
жылдамдық қабілеттері бар. Оқушылардың кейбірі орындай алады:
Оқушылар жеткілікті техника деңгейін қолдана біледі. Допты
бір-біріне дәл, нақты жеткізе алады. Ойын ережесін
біледі.
Тілдік мақсаттар:
Доп-мяч-ball. Себет- щит- basket. Ұпай – очко - point. Лақтыру –
брасок – cast. Ереже- правила- rules/ Фолл, форма, Баскетбол-
basketbal.
Диалог: Талқылауға арналған
сұрақтар: Баскетбол қай елден шыққан? Атақты қандай спортшыларды
білесің? Фол қай уақытта беріледі? Неліктен екенін айта аласыңдар
ма: Спорттық киімде реттік номері қандай? Баскетбол қай елде
дамыды? Қауіпсіздік ережесі қандай?
Блум таксономиясы: Білу,
түсіну, қолдану, бағалау
Құндылықтарға баулу:
«Мәңгілік Ел» идеясы қазақстандық патриотизм және азаматтық
жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, өмір бойы білім
алу.
Пəнаралық байланыс: тарихы,
, ағылшын.
Тақырып бойынша
алдыңғы білім: Баскетбол
ойының қауіпсіздік ережесімен таныстыру.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері: Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы:
ЖДЖ :
Сәлемдесу, түгелдеу. Шаттық шеңберіне құру.
«Жүректен жүрекке» тілек тілеу. 1.Жүру жаттығулар. Аяқтың ұшымен.
Өкшемен. Аяқтың сыртқы қырымен. Аяқтың ішкі қырымен. Жартылай
отырып. Спорттық жүріс. 2.Жүгіру жаттығулары. Екпін алып. Оң-сол
қапталмен. Орташы қарқынмен. Қатты екпінмен. Жүріс, демді қалыпқа
келтіру. 3.Арнайы денеге жасалатын жаттығулар. 1. Екі тізені
көтеріп жүгіру. 2. Екі аяқты артқа сілтеп жүгіру. 3. Адымдап жүру,
4. Секіртпемен секіру. 5. Оң, сол және екі аяқпен секіру. 6. Екі
аяқпен аяқты қайшылап секіру. 7.Артқа жүгіру. 8.Қатты жүгіру,
9.журіске көшу. 10.Демді қалыпқа келтіру.
Білу,тану:
Қолдану:
Допты жүргізу арқылы себетке
салу. Допты оң және сол қолмен жүргізу. Қимыл-қозғалыс арқылы әдіс
тәсілдерді орындау. Допты жүргізу арқылы бір-біріне беру. Баскетбол
добын пайдаланып эстафета өткіздім. «Көңілді мәре» сайысы.
Оқушылардың физикалық дене деңгейін анықтау. Баскетбол
алаңы.
Саралау: Дескриптор:
Бағалау: А-тобы В-тобы С-тобы А- Допты алып жүру жаттығуларын
орындай алады. Басктбол ойынының әдіс-тәсілдерін біледі.
Стартегиялар арқылы себетке доп сала алады. В- Допты оң және сол
қолмен алып жүруді игерген. Ойын ережесін толық сақтайды. Допты дәл
әрі нақты серігіне бере алады. С- Техникалық-тактикалық әрекеттерді
орындай алады. Икемділік, ептілік дене қасиеттері дамыған. Қозғалыс
комбинациясын нақты орындай алады. 1. Доппен ұстау техникасын
біледі. Ойын тактикасы жетілген. Өзінің стратегиялық жоспары бар.
2.Допты жақсы алып жүреді. Баскетбол туралы түсінік қалыптасқан.
Допты дәлдеп береді. 3.Ойын тактикасы сақталған. Дене дайындығы
жоғары дәрежеде. Доппен еденге соғып жүруді орындайды. Оқушылар бір
–бірін және өз-өзін бағалайды
Кері байланыс:
Бағдаршам әдісімен кері
байланыс: Бағдаршам –оқушылардың өздерінің сабақты
қаншалықты түсінгенін
көрсетудің жылдам тәсілі. Оқушыларға қызыл, сары, және жасыл түсті
картчкалар беріледі. Оқушылар: · Толық түсінсе, сенімді болса жасыл
түсті. · Түсінуге жақын болса, аздап білсе сары түсті. · Түсінбесе,
сенімді болмаса қызыл түсті көрсетеді.
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға
қарағанда қабілетті
оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз? Бағалау
– Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын
сақтау
Сабақ бойынша
рефлексия
Жалпы бағалау
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?