Қысқа мерзімді жоспарКүні: 28.02.2018жСынып: 9 Ә,Б | Мектеп: №16 жалпы орта мектепМұғалімнің аты-жөні: Ұ.Б.ИбраеваҚатысқандар: Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Бейметалдар, металдар және олардың қосылыстарының генетикалық байланысы |
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары | Оқушылар тақырып туралы түсінеді, біледі, өз ойларын жетілдіре отырып мәлеметтерді жинақтайды, топпен біріу арқылы, ой-қиялын тиянақтай білуге дағдыланады |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:Темірдің қосылыстарын атайды; |
| Көпшілік оқушылар:Темірдің маңыздылығын біледі; |
| Кейбір оқушылар:Темірдің минералды тыңайтқыш екенін біледі және маңызды қосылыстарын атай алады; |
Бағалау критерийі
Дағдылар:(білу, түсіну) | Темірдің химиялық және физикалық қасиетін біледі;Темір оксидтерін ажыратады;Аммиак пен аммоний тұздарын ажыратады. |
Тілдік мақсаттар | Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Физика, химия, фосфор, фосфор оксиді, минерал, тыңайтқыш |
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| Біздер.....байқадық |
| Аммоний тұздарына...... жатады; |
| Азот оксидтерінің валенттілігі.... |
| Аммоний тұзының формуласы... |
Құндылықтарға баулу | Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, білім алуға дайын болу. |
Пәнаралық байланыс | Химия - тұздар, оксидтер |
Алдыңғы білім | Азот қышқылы және оның тұздары |
Жоспар |
Сабақтың жоспарланған кезеңі | Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері | Дерексөздер мен ресурстар |
Сабақтың басы10 мин | Ұйымдастыру кезеңі«Мозайка» тренингі арқылы топқа бөлінедіОқушылардың мұндағы мақсаты суретердің қиындысын дұрыс тауып, өз жұптарын тауып 3 топтар құралды«Миға шабуыл» сұрақ жауапҮй тапсырмасын сұрау Талқылау үшін сұрақтар беріледі |
|
Сабақтың ортасы ин | Интервью әдісіарқылы тақырыпты талдау үшін тапсырма беру Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіруСоңында интервью әдісін пайдалану арқылы жаңа тақырыпты меңгерту және сабақты талдатуОйлан,бірік,бөліс тапсырмасы. Тәжірибелер арқылы суреттер құрастыруӘр топқа тапсырма беріледі, сол тапсырманы суретер арқылы көрсетеді, нәтижесін постерге саладыКім жүйрік ойыны арқылы сабақты жинақтайдыТақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа сұрақтар таратылады, сол сұраққа жауап беріп тақырыпты жинақтайды |
|
Сабақтың соңы5 мин | Рефлексия: (білу, түсіну, қолдану) БББ стратегиясы
|
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Топтық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. Мозайкалар арқылы оқушыларды жіктеп, сабақты игеруге тиімді орта қалыптастырылды.Сабақ барысында саралап берілген тапсырмаларда оқушылардың жеке қажеттілік тері ескерілдіТоптық жұмыс барысында оқушылардың өзара диалогқа түсуіне және сабақтың қарқынын арттыруға жағдай жасалдыСабақ барысында тапсырма тиімді тәсілі арқылы тақырыптың мазмұнын ашатын кестелер толтырылды. | 1.Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында сұрақтар беріледі. 2.Топтық, жеке жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау.3. Кері байланыс «БББ»стратегиясы.4. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану
| Сергіту жаттығуы қимылмен көрсету:
Қауіпсіздік техникасы ережелері
|