Коучинг жоспары
№4
Тақырыбы: Білім беруде
ақпараттық-коммуникациялық технологияларды
пайдалану
Мақсаты: Бұл сабақ оқыту мен оқудың
тиімділігін арттыру мақсатында мұғалімдер жаңа сандық
технологияларды пайдалана алатын орынжайлар туралы бастапқы мәлімет
береді.Мұғалімдерге сессия барысында
АКТ бойынша түсінік беру,сабақта АКТ-ны қолданудың тиімді жолдарын
ұсыну.
Әдіс-тәсілдер: Ақылдың алты қалпағы,эссе
жазу,постермен жұмыс, аяқталмаған
сөйлемдер.
Дереккөздер,ресурстар:
Плакат,маркер,стикер,смайлик,интерактивті
тақта
№
|
Уақыт
|
Кезеңдер
|
Коучтың іс –
әрекеті
|
Мұғалімнің іс -
әрекеті
|
Күтілетін
нәтиже
|
1
|
5
мин
|
Кіріспе
|
«Кеме» ойыны арқылы топқа
бөлу
|
3 топқа бөлініп,
топтың атын жазады.
|
Топқа бөлу жолдарын
үйренеді
|
2
|
15
мин
|
Таныстырылым
|
1.Презентация
Білім беруде АКТ-ны
қолдану
2. «Саусақтар арқылы мінезді
анықтау» жаттығуын жасау
|
Белсенді
тыңдайды
Түртіп алу
әдісі
|
Қолжетімді жаңа
технологиялармен танысу.
Сабақтарды жоспарлауда жаңа
технологияларды пайдалануға шолу
жасау.
|
3
|
30
мин
|
Негізгі
бөлім
|
1.АКТ оқу үдерісін
қалайша жақсарта алады? Постермен
жұмыс
2. «Ақылдың алты
қалпағы» әдісін таныстыру.
Компьютердің пайдалы,зиянды
жақтары бойынша ой қозғайды.
|
Постер қорғайды,белсенді
іс-әрекет орнайды
|
Өз ойларын
дәлелдейді
|
4
|
10
мин
|
Қорытынды
|
1.Кері
байланыс
2.Мадақтау ,қолдау 3.Қорытынды
сөз
|
Э.Бононың «Плюс-минус-
қызықты» әдісін пайдалану
|
Мұғалімнің
сабақтарында көрініс табады
|
Коучинг жоспары
№2
Тақырыбы: Сын тұрғысынан
ойлауды қалыптастыру
Мақсаты: Сессия барысында
мұғалімдерге түрлі тапсырмаларды орындату
арқылы СТО бойынша түсінік беру.
Әдіс-тәсілдер: Эссе жазу,постермен жұмыс,
«3-2-1 стратегиясы»
Дереккөздер,ресурстар:
Плакат,маркер,стикер,смайлик,интерактивті
тақта
№
|
Уақыт
|
Кезеңдер
|
Коучтың іс –
әрекеті
|
Мұғалімнің іс -
әрекеті
|
Күтілетін
нәтиже
|
1
|
5
мин
|
Кіріспе
|
Тірек сөздер арқылы топқа
бөлу
|
3 топқа бөлініп,
топтың атын жазады. Берілген сөз арқылы тілек
айтады.
|
Топқа бөлу жолдарын
үйренеді.
|
2
|
15
мин
|
Таныстырылым
|
1.Топ тақырыбына
байланысты эссе жаздырады
2.Сергіту
сәті
|
Тақырыпқа байланысты
эссе жазады.
Топтар бірін-бірі
бағалайды.
|
Критерийлер арқылы эссе
жазады,топ бірін-бірі
бағалайды.
|
3
|
30
мин
|
Негізгі
бөлім
|
1.Презентация
«Сын тұрғысынан
ойлау деген не?»
2.Суреттер арқылы
ойларын білу
3. Берілген көрсетілім бойынша
тапсырма береді.Әр топ көргені бойынша,естігені бойынша постер
жасау керектігін айтады.
|
Көрсетілім арқылы керегін
түртіп алады.Топтық тапсырмаларды орындайды.Постер
қорғайды,белсенді іс-әрекет
көрсетеді.
|
Өз ойларын
дәлелдейді
|
4
|
10
мин
|
Қорытынды
|
1.Кері
байланыс
2.Мадақтау ,қолдау 3.Қорытынды
сөз
|
«3-2-1» стратегиясы бойынша
парақшаларды толтырып береді
|
Мұғалім үйренген
әдіс-тәсілдерін өз сабағында
пайдаланады.
|
Коучинг жоспары
№1
Тақырыбы: Сын тұрғысынан
ойлауға үйрете отырып топтық жұмысты
дамыту
Мақсаты: Сессия барысында мұғалімдерге
СТО бойынша түсінік қалыптастыру,мысалдар арқылы топтық жұмыстың
тиімділігі жайлы ой бөлісу.
Әдіс-тәсілдер: «Саяхатқа шығу» әдісі,
«Фишбоун» әдісі,постермен жұмыс
Дереккөздер,ресурстар:
Плакат,маркер,стикер,смайлик,интерактивті
тақта
№
|
Уақыт
|
Кезеңдер
|
Коучтың іс –
әрекеті
|
Мұғалімнің іс -
әрекеті
|
Күтілетін
нәтиже
|
1
|
5
мин
|
Кіріспе
|
«Саяхатқа шығу» ойыны арқылы
топқа бөлу
|
3 топқа бөлініп,
топтың атын жазады.
|
Топқа бөлу жолдарын
үйренеді
|
2
|
15
мин
|
Таныстырылым
|
1.Топтың атын
таңдау,ұран айту,төсбелгісін
жасау
2.Сергіту
сәті
|
Топқа ат қояды,ұранын
айтады,төсбелгісін жасайды.
|
Топтық жұмыстың тиімділігі
жайлы түсінік қалыптасады.
|
3
|
30
мин
|
Негізгі
бөлім
|
1. «Жабайы қаздар»
сабағын көрсетеді.
2.Тақырыпқа
байланысты жаттығу жасатады.
3. «Фишбоун» әдісін
таныстырады.
Топтық тапсырма
береді.
І топ-Қиын
оқушы
ІІ топ-ҰБТ
бойынша
ІІІ топ-Телефонның
сабаққа әсері
|
1.Көрсетілімді
мұқият көріп,өзіне керегін түртіп
алады.
2.Сырттан келген екі
мұғалімге екі түрлі мәміледе
болады.
3.Топтық тапсырмаларды
орындайды.
|
1.Көрсетілім бойынша
топтық жұмыстың 5 тиімді жолын
үйренеді.
2.Сабақ барысында
оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнауын қадағалауды
біледі.
3. «Фишбоун» әдісі арқылы
кедергілерден шығуға болатыны жайлы түсінік
қалыптасады.
|
4
|
10
мин
|
Қорытынды
|
1.Кері
байланыс
2.Мадақтау ,қолдау 3.Қорытынды
сөз
|
Аяқталмаған сөйлемдер арқылы
кері байланыс береді.
|
Мұғалім сабақтарында
қолдана алады.
|
Коучинг жоспары
№3
Тақырыбы:
Тілім-мақтанышым (Диалогтік оқыту,әңгіменің үш
түрі)
Мақсаты: Сессия барысында мұғалімдерге
әңгіменің үш түрін үйрете отырып,Ана-тіліміздің
қадір-қасиеті,мәртебесі,бүгінгі күндегі жай-күйі жайлы ой
бөлісу.
Әдіс-тәсілдер: Диалогтік оқыту, әңгіменің үш
түрі
Дереккөздер,ресурстар:
Плакат,маркер,стикер,смайлик,интерактивті
тақта
№
|
Уақыт
|
Кезеңдер
|
Коучтың іс –
әрекеті
|
Мұғалімнің іс -
әрекеті
|
Күтілетін
нәтиже
|
1
|
5
мин
|
Кіріспе
|
Тірек сөздер арқылы топқа
бөлу
|
3 топқа бөлінеді,
«ТІЛ» сөзі шығады.
|
Топқа бөлу жолдарын
үйренеді
|
2
|
15
мин
|
Таныстырылым
|
1. Берілген тірек
сөзі бойынша тілек айту керектігін
түсіндіреді.
2.Сергіту
сәті
|
1.Қолында берілген
сөзді қатыстырып қасындағы әріптесіне тілек
айтады.
|
«Жақсы сөз жарым ырыс» деген
мақалдың мәнін түсінеді
|
3
|
30
мин
|
Негізгі
бөлім
|
1.Диалогтік оқыту
туралы түсінік береді.
2.Презентация
Мерсер-әңгіменің үш
түрі бойынша түсіндіреді.
3.Тақырыпқа
байланысты топтық тапсырма
береді.
І топ- «Ана тілінің
мәртебесі» (әңгіме-дебат)
ІІ топ-ҰБТ бойынша
қазақ тіліне байланысты қойылатын
сұрақтар
(кумулятивті
әңгіме)
ІІІ топ-Тіл туралы
Заң (зерттеушілік әңгіме)
|
Тақырып бойынша
қойылған көрсетілімнен керегін түртіп
алады.
Берілген тапсырмаларды
орындауға ат салысады.
|
1.Көрсетілім бойынша
топтық жұмыстың 5 тиімді жолын
үйренеді.
2.Сабақ барысында
оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнауын қадағалауды
біледі.
3. «Фишбоун» әдісі арқылы
кедергілерден шығуға болатыны жайлы түсінік
қалыптасады.
|
4
|
10
мин
|
Қорытынды
|
1.Кері
байланыс
2.Мадақтау ,қолдау 3.Қорытынды
сөз
|
Аяқталмаған сөйлемдер арқылы
кері байланыс береді.
|
Мұғалім сабақтарында
қолдана алады.
|