Материалдар / Бір орыннан секіру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бір орыннан секіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Шығармашылық пен жасампаздық танытады Әр түрлі қарқынмен алаңның бойында айналып жүреді Жаңа білімді меңгереді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Ақпан 2018
312
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Бір орыннан секіру

Мектеп: мектебі Мұххамед Хайдар Дулати атындағы орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты,жөні: Сауранбаев Лесқұл Рысқұлович

Сынып: 4

Қатысқаны:18

Қатыспағаны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

4.1.2.2. Ептілікті үйренуі, қимыл-қозғалыс машықтарын білу

және жасай алуын қалыптастыру.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:


Шығармашылық пен жасампаздық танытады

Әр түрлі қарқынмен алаңның бойында айналып жүреді

Жаңа білімді меңгереді


Оқушылар көпшілігі орындай алады:

Ұжым болып зал ішінде қауіпсіз жұмыс істеу

Ынтымақтастық пен келісім тактикасын қолдану

Қатармен, тізбекпен қозғалады

Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды



Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.



Кейбір оқушылар орындай алады:

Алған білімдерін үйренгендерін кунделікті өмірде қолдана алады.Жеңіске қол жеткізу үшін түрлі орындалатын қимыл-қозғалыс тактикаларын қолдану

Бүкіл команда мүшелерінің іс-қимылын үйлестіріп, командир ролин атқару


Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен жасалынған іс-әрекеттерді көпшілігі дұрыс орындайды.. Нақты сөйлеу арқылы, үйренген жаттығуларын көрсете алады.


Тілдік мақсат


Оқушылара орындай алады:


Оқушылар еркіндей секіру, лақтыру қимыл-қозғалыстарды орындау кезектілігін әртүрлі деңгейде іс-қимыл жасау арқылы көрсетеді.


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:


Доп, граната, кегіле, жалауша жәнеқимыл қозғалыс т.б


Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:


Денсаулығыңызды нығайту, дене бұлшық еттерін дамыту мен жұмысқа қабілеттілікті арттыру жолындағы алғашқы қадам. Ия, кәдімгі секіру жаттығулары. Дегенмен, оны орындау ережелерін білмей, секіру техникасын білмей пайдалылығын байқау мүмкін емес.


Талқылауға арналған сұрақтар:


  • Секіру кезіндегі икемділік дегеніміз не?

  • Кедергілер арасынан допты алып секірудің ерекшілігі қандай?

  • Биіктіктен аттап секіру кезінде өзіңізді қалай сезінесіз?

  • Лақтыру, дәлдік таяқшаға тигізу мергендікті талап етеме?


Не себепті .....деп ойлайсыз?

  • Неліктен секіру кезінде икемділікті талап етеміз?

  • Неліктен кедергілер арасынан допты алып жүру деп ойлайсыздар? (допты өзіңе бағындыра білу);

  • Биіктіктен секіруі, бұл да ептілікпен икемділікті талап етеді, сіздер қалай ойлайсыздар? ,(батылдықты талап етеді);

  • Серпіліске түсуі – бұл яғыни жерге дұрыс түсуді талап етеме?(сіздер қалай ойлайсыздар?):

  • Граната лақтыруы, оны көздеуі, мақсатында таяқшаларға тигізуі. ( сіздер қалай түсінесіздер, ұпай жинауға пайдасы барма, әлде мергендікті талап етеме? Әлде екеуініңде маңыздылығы барма?)

Алдыңғы оқу:

Жүгіру, секіру, лақтыру т.б.

Жоспар

Жоспарланған уақыт45м.

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Бой сергіту жаттығулары.

Топ окушыларын сапқа тұрқызып түгендеу,спорттық киiмдерiн тексеру. Тақырыппен таныстыру

1.Сынып кезекшісі рапорт тапсырады.

2.Сап жаттыгулары:

Он-га”, “сол-га”,

Ай-нал” т.б. орныдайды.

3.Жүру жаттыгулары. “Алга бас” /Колымыз жогары, аяктың ұшымен жүру/

Қолымыз желкеде, өкшемен жүру”,

Қол белде, жартылай отыру”,

Қол тiзеде, толықтай отыру”4.Жүгiру жаттыгулары. “Оң жақ қапталмен, сол жақ қапталмен”, “жартылай отыра жүру, толықтай отыра секiру”, “артқа қарап жүгiру”, “тез жүгiру” 5.Жай жүгiрiспен жүгiру, жүгiре отырып, жай жүгiрiске көшу.

Жүре отырып тынысты қалыпқа қелтiру жатт-ы.

6.Ортадан 4 тiзбекке бөлiнiп келуі. Жалпы дамыту жатты-ы



Жаттығулар көрсетілімі. немесе видео материалдар.



Сергіту сәті, денені қыздыру.






Сабақтың ортасы

3минут




1 минут





5 минут





3 минут










26 минут


Жаңа сабақты түсіндіру

Тақырып бойынша жинақталған ресурстармен танысу.


Түсіндіру, көрсету Эстафеталық жүгіру – бірнеше адамнан құралған командалық ойын.

Оқушылырды доп суреттері арқылы топқа бөлеміз

Оқушылар таңдаған доптарына сай топтарға бөлініп отырады.

Командалар лек түзеп сөре сызығына келіп тұрады. Берілген белгі бойынша алдынғы тұрған оқушылар мынадай жүгіру тапсырмаларын орындайды.


1.Биіктігі 30-40см. болатын орындықтан үстінен секіріп өтіп шығып мәреге жетіп, қайта айналып өз командасына келу;


2.Жалауша мен жүгіру арқылы жалғастыру;


3.Кедергілер арқылыдобтыеденгесоғыпалыпжүрумәрегежетіпқайтыпөтіпкелукерек;


4. Жүгіріпкеліптаяқшағагранатанылақтыру.


Келесіойыншылар да осы жаттығуларды қайталайды



Сергіту сәті, эстафеталық спорттық ойын








Доптар
















Ойын ойнайық.


Орындықтар

Жалаушалар

Кедергілер

Тегли , граната

таяқшалар, т.б.


Сабақтың соңы

2 минут



Дескриптор:

  • Жүгіру техникасына;

  • Кедергілер арасынан допты алып жүруі;

  • Биіктіктен секіруі;

  • Серпіліске түсуі;

  • Граната лақтыруы, оны көздеуі;

  • Ептілік, жылдамдығы.


Бағалау парақшасы

Қосымша ақпарат Плакаттар мен бине көріністер

Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)



Оқушылардың жаңа сабақты толық менгергенің тексеру мақсатында теориялық түрде сұрақтар кою.


Жүгіру, секіру,лақтыру жаттығуларын дұрыс орындалуын ескеру.





Дескриптор арқылы бағалау

  • Секіру техникасына;

  • Кедергілер арасынан допты алып жүруі;

  • Биіктіктен секіруі;

  • Серпіліске түсуі;

  • Граната лақтыруы.

  • Ептілік, жылдамдығы.

Оқушылар өзін-өзі балдық жүйемен бағалайды.

Бағалау парақшасы арқылы.

Бағалау шкаласы:


0-2 балл - «1»

3-4 балл - «2»

5-6 балл - «3»

7-8 балл - «4»

9 балл - «5»


Критералды бағалау парақшалары

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Шағын топтар берілген тапсырмаларды уақытында орындауы тиімді болды. (себебі: оқушылардың тапсырманы орындауға қызығушылықтары басым болды).

Сабақ мақсатына жетті.

2.Нені білгені, не үйренгені ж/е не түйгені туралы топтық жұмыс арқылы тұжырымдай білуін тексердым.(Әлі де болса қауіпсіздік ережелерн сабақ кезінде қолдануды жөн деп есептедім)

3.Топ мүшелерінің тақырыпты түсінуге және талдауға, өз бетімен орындауға қатысуы нәтижелі болды ма? ( Топ командерлері яғни көшбасшыларына ұсыныс өз-ара қарым –қатынасты қалыптастыру керек екенін түсіндім)

Оқушыларға жүгіру кезінде ұқыптылықпен, ептілікті әлі де болса жетілдіру.

4.Оқушылардың өзін-өзі бағалауы олардың сабаққа деген қызығушылығын ояттыма ?

Жалпы тапсырмалар уақытымен іске асты

Қортынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)

  1. Оқушылардың топтық командалық ойынында белсенділік танытты.

2.Оқушылар еркін жүгіруі, ойындардың түрлерімен танысуы, оқыту менбірге үйренуі нәтижеге жетті.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

  1. Қозғалыс ойындары кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтауды іс жүзінде көрсету арқылы жүзеге асыруы ықпалын тигізді

  2. Әдіс тәсілдерді түрлендіру арқылы сабақ өзінің мақсатына жетті.


Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндігінде қандай ақпаратты білдім?


  1. Дене тәрбиесі сабағындағы қозғалыс ойындары барысында қауіпсіздік ережелерін қадағалау және ептіліктің, көбіне қажетілігін түсіндім

  2. Командалық ойындардың оқыту мен үйрету үдерісінде көбірек қолдануды жөн көрдім.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!