Күні:14.03.17ж
Пәні: Қазақ әдебиет
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы: Қуандық Шаңғытбаев «Сабалақ» өлеңі
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Қ.Шаңғытбаевтың өмірімен таныстыру,
“Сабалақ” өлеңнің деректік негізі, ақын тілі, ұлтжандылық мәні зор
екендігіне көз жеткізу, ақындық рухы биіктігін
таныту.
Дамытушылық: оқушының мәтінді мәнерлеп оқу, талдау
жүргізе білуге, өз ойын ақын тілімен де әдеби тілімен де жеткізе
білуге жағдай туғызу.
Тәрбиелік: оқушыларды ұлтжанды болуға, Отанын
сүйе білуге, елінің ертеңгі болашақ жастар екеніне сенімін
арттыру
Сабақтың түрі:жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: сыни,қарама-қарсы сұрақтар
Әдіс-тәсілі: «БжС» технологиясы
Картасы: «АУЫЗША САБАҚ-1»
Сабақтың барысы
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі мотивация |
|
Карта бойынша жұмыс жасау реті түсіндіріледі. Ұжымды белсендіру үшін көшбасшыға сөз беріледі. ООМ бойынша жұмыс. |
|
2 |
Оқушылардың субъекті тәжірибесін өзектендіру |
Үй тапсырмасының орындалысын тексеріп өту: Сұрақтар (9)
|
Біріншілік белгілеу. барлық оқушылардың нәтижелері бойынша қосу немесе алу белгілері қойылады. |
|
3 |
Қабылдауды ұйымдастыру. Есте сақтау 2 сөзден тұратын түсінік екі сөз ретінде саналады. Жады бойынша рұқсат: бір сөз шегеріледі 2 кезең |
Тірек сөздермен жұмыс (Мұғалім тақтаға тірек сөздерді жазады) Жазар алдында 1 рет қол соғу Берілген уақыттан соң блок жабылады. Оқушылар есте қалған сөздерді дәптерге жазады. Блок ашылады. Оқушылар естерінде қалмаған сөздерді толықтырып жазып, жазбаларын толықтырып алады. |
Екіншілік белгілеу. Есте сақтауға уақыт нормативі 7 сөз – 30 сек. 14 сөз-1 мин-15 сек. 21 сөз – 2 мин-30 сек. |
|
4 |
Ұғынуды ұйымдастыру |
Оқушылар оқулықтың бір бет парағындағы мәтінді 3 минут ішінде оқып шығуы тиіс. Мұғалім олардың материалды оқыған білімдеріне қатысты сұрақ-жауап алатыны жайында ескертуі тиіс. |
5-6 сынып: мәтін бетіне 3 минут. |
|
5 |
Түсінудің біріншілік тексеруі 3 кезең |
Қарама-қарсы сұрақ қою. Мұғалім ООМ бойынша оқушыларды ретсіз түрде сабақтың тақырыбына байланысты кілттік сөздерді қоса сұрайды.
|
Үшіншілік белгілеу. барлық оқушылардың нәтижелері бойынша қосу немесе алу белгілері қойылады. |
|
6 |
Біріншілік бекітуді ұйымдастыру 4 кезең |
Сыни тұрғысынан сұрақтар қою. Мұғалім тақырыпқа сай ретсіз оқушыларды ООМ арқылы сұрайды. Сұрақтар меңгеру сапасын тексеруге арналған тұрғыда болғаны абзал.
|
Төртінші белгілеу. барлық оқушылардың нәтижелері бойынша қосу немесе алу белгілері қойылады. |
|
7 |
Талдау Уақыт 5 минут 5 кезең |
ТСҚ Сөздік қорды орындау: Оқытылған тақырып бойынша тақырыптық сөздік қорды (ТСҚ) тексеру жүргізіледі. Сөз қысқартылмаған түрде, түсінікті етіп жазылады. шығарма түрінде жазуға рұқсат беріледі. Көмекші сөз және жалғау сөз болып саналмайды. ТСҚ нормативі төменде келтірілген. Ең көп сөз қорын жазған оқушы дауыстап,жылдам оқиды Қол соғу жазар алдында |
Бесінші белгілеу барлық оқушылардың нәтижелері бойынша қосу немесе алу белгілері қойылады. 5-сынып 50 сөз |
|
8 |
Түйсіну |
1. Сыныптың материалды меңгеру деңгейі анықталады. 2. Сабақтың нәтижесін ескере отырып сол тақырып бойынша жұмыс уақыты болжанады. |
|
|
9 |
Журналға баға қою
|
Сапа нормативі: оқушылардың 63% 5 ұпайдан алуы тиіс. 4- 5 белгі – 5 ұпай. - 3 белгі – 4 ұпай. -2 белгі – 3 ұпай. -1 белгі – 2 ұпай. |
|
|
10 |
Үй тапсырмасы |
4 белгіден кем алған оқушылар үйге тапсырма алады. «Сабалақ» өлеңінен үзінді жаттау |
|
КММ Салқынкөл орта мектебі
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Қуандық Шаңғытбаев «Сабалақ» өлеңі
БИОАҚПАРАТТАНУ және СИНЕРГЕТИКА
«Ауызша сабақ-1» технологиялық картасы
Қазақ әдебиеті
5 сынып
Пән мұғалімі: Айткожина А.Х
2017ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
БжС технологиясы бойынша ашық сабақ Қуандық Шаңғытбаев "Сабалақ" өлеңі 5-сынып
БжС технологиясы бойынша ашық сабақ Қуандық Шаңғытбаев "Сабалақ" өлеңі 5-сынып
Күні:14.03.17ж
Пәні: Қазақ әдебиет
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы: Қуандық Шаңғытбаев «Сабалақ» өлеңі
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Қ.Шаңғытбаевтың өмірімен таныстыру,
“Сабалақ” өлеңнің деректік негізі, ақын тілі, ұлтжандылық мәні зор
екендігіне көз жеткізу, ақындық рухы биіктігін
таныту.
Дамытушылық: оқушының мәтінді мәнерлеп оқу, талдау
жүргізе білуге, өз ойын ақын тілімен де әдеби тілімен де жеткізе
білуге жағдай туғызу.
Тәрбиелік: оқушыларды ұлтжанды болуға, Отанын
сүйе білуге, елінің ертеңгі болашақ жастар екеніне сенімін
арттыру
Сабақтың түрі:жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: сыни,қарама-қарсы сұрақтар
Әдіс-тәсілі: «БжС» технологиясы
Картасы: «АУЫЗША САБАҚ-1»
Сабақтың барысы
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі мотивация |
|
Карта бойынша жұмыс жасау реті түсіндіріледі. Ұжымды белсендіру үшін көшбасшыға сөз беріледі. ООМ бойынша жұмыс. |
|
2 |
Оқушылардың субъекті тәжірибесін өзектендіру |
Үй тапсырмасының орындалысын тексеріп өту: Сұрақтар (9)
|
Біріншілік белгілеу. барлық оқушылардың нәтижелері бойынша қосу немесе алу белгілері қойылады. |
|
3 |
Қабылдауды ұйымдастыру. Есте сақтау 2 сөзден тұратын түсінік екі сөз ретінде саналады. Жады бойынша рұқсат: бір сөз шегеріледі 2 кезең |
Тірек сөздермен жұмыс (Мұғалім тақтаға тірек сөздерді жазады) Жазар алдында 1 рет қол соғу Берілген уақыттан соң блок жабылады. Оқушылар есте қалған сөздерді дәптерге жазады. Блок ашылады. Оқушылар естерінде қалмаған сөздерді толықтырып жазып, жазбаларын толықтырып алады. |
Екіншілік белгілеу. Есте сақтауға уақыт нормативі 7 сөз – 30 сек. 14 сөз-1 мин-15 сек. 21 сөз – 2 мин-30 сек. |
|
4 |
Ұғынуды ұйымдастыру |
Оқушылар оқулықтың бір бет парағындағы мәтінді 3 минут ішінде оқып шығуы тиіс. Мұғалім олардың материалды оқыған білімдеріне қатысты сұрақ-жауап алатыны жайында ескертуі тиіс. |
5-6 сынып: мәтін бетіне 3 минут. |
|
5 |
Түсінудің біріншілік тексеруі 3 кезең |
Қарама-қарсы сұрақ қою. Мұғалім ООМ бойынша оқушыларды ретсіз түрде сабақтың тақырыбына байланысты кілттік сөздерді қоса сұрайды.
|
Үшіншілік белгілеу. барлық оқушылардың нәтижелері бойынша қосу немесе алу белгілері қойылады. |
|
6 |
Біріншілік бекітуді ұйымдастыру 4 кезең |
Сыни тұрғысынан сұрақтар қою. Мұғалім тақырыпқа сай ретсіз оқушыларды ООМ арқылы сұрайды. Сұрақтар меңгеру сапасын тексеруге арналған тұрғыда болғаны абзал.
|
Төртінші белгілеу. барлық оқушылардың нәтижелері бойынша қосу немесе алу белгілері қойылады. |
|
7 |
Талдау Уақыт 5 минут 5 кезең |
ТСҚ Сөздік қорды орындау: Оқытылған тақырып бойынша тақырыптық сөздік қорды (ТСҚ) тексеру жүргізіледі. Сөз қысқартылмаған түрде, түсінікті етіп жазылады. шығарма түрінде жазуға рұқсат беріледі. Көмекші сөз және жалғау сөз болып саналмайды. ТСҚ нормативі төменде келтірілген. Ең көп сөз қорын жазған оқушы дауыстап,жылдам оқиды Қол соғу жазар алдында |
Бесінші белгілеу барлық оқушылардың нәтижелері бойынша қосу немесе алу белгілері қойылады. 5-сынып 50 сөз |
|
8 |
Түйсіну |
1. Сыныптың материалды меңгеру деңгейі анықталады. 2. Сабақтың нәтижесін ескере отырып сол тақырып бойынша жұмыс уақыты болжанады. |
|
|
9 |
Журналға баға қою
|
Сапа нормативі: оқушылардың 63% 5 ұпайдан алуы тиіс. 4- 5 белгі – 5 ұпай. - 3 белгі – 4 ұпай. -2 белгі – 3 ұпай. -1 белгі – 2 ұпай. |
|
|
10 |
Үй тапсырмасы |
4 белгіден кем алған оқушылар үйге тапсырма алады. «Сабалақ» өлеңінен үзінді жаттау |
|
КММ Салқынкөл орта мектебі
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Қуандық Шаңғытбаев «Сабалақ» өлеңі
БИОАҚПАРАТТАНУ және СИНЕРГЕТИКА
«Ауызша сабақ-1» технологиялық картасы
Қазақ әдебиеті
5 сынып
Пән мұғалімі: Айткожина А.Х
2017ж
шағым қалдыра аласыз













