Материалдар / Б.Соқпақбаев "Менің атым Қожа" повесінен үзінді
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Б.Соқпақбаев "Менің атым Қожа" повесінен үзінді

Материал туралы қысқаша түсінік
Повесте Қожаның іс-әрекеттері баяндалады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Сәуір 2018
1045
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

САБАҚ:

Бердібек Соқпақбаев«Менің атым Қожа» повесінен үзінді

Мұғалімнің есімі:Г.Махымова


Күні:

СЫНЫП: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар: 0

Сабақ негізделген оқу

мақсаты (мақсаттары)

әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау (5. Т/Ж2)

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:

  • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Құндылықтарға баулу

Адамгершілікке, имандылыққа баулу

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл, топтастыру әдісі, үштік одақ әдісі

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі.

Алдыңғы тақырып

Ахмет Байтұрсынұлы «Егіннің бастары» мысалы. Ахмет атаға хат

Жоспарланған

Уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басталуы 5 минут


Топқа бөлу2 минут

Санау арқылы бөлініп отырады.

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

3 минут «Ерке есім» әдісі




Сабақтың ортасы 20 минут

Білу және түсіну 10 минут

Топтарға тапсырма:

(Мәтін бөліктерін тарату)

Оқулықтағы тапсырмаларды топтарға бөлу

Қожа мен Жантас бейнелеріне талдау


1. Лагерьге жолдама бермегені үшін Майқанова апайды ренжіткен Қожаның ісіне қалай қарайсың?

2. Оқулық алу үшін мұғалімді алдағаны дұрыс па?

3. “Бір секундқа кідіріп, мұрнымды көкке шүйіріп, маңғаздана қалдым да, қолымды кеудеме қойып, тәжім еттім. Мұным балалардың құрметіне сыпайыгершілікпен қайтарылған жауап болды да шықты. Балалар ду күліп жіберді.” Қожа қандай бала?

4. “Қысқы кешті” жаттамаған Жантас не істеді? Онысын қалай бағалайсың?

5. “Қысқы кешті” жаттамаған Қожа қандай күйде болды?

6. - Қара Көже мынаның не екенін білесің бе? Біз лагерьге баратын болдық. Ал сен көшедегі иттерді тәртіпке салуға ауылда қалатын болдың. Осы сөздерімен Жантастың қандай сипаты көрінеді?

7. - Бұл кім?

- Мен ғой, ата. Мен Қожамын.

- Мұнда неғып отырсың?

- Педсоветке келдім.

- Онда сенің не шаруаң бар?

- Мен жөнінде мәселе қарап жатыр.

- Сені мұғалім етеміз дей ме?

- Директор етеміз дейді.

Қожа қандай бала?

8. – Мама! Сен жылап жатырмысың? Маматай қойшы! Ең соңғы рет кешірші! Ант етемін! – деп, Қожа мамасының тізесін құшақтай жығылған қалпында жылап жіберді. Қожа қандай бала?

9. Қожаның құпия кеңес ашып, түзу жолға түсемін деп, өзіне - өзі серт беруі оның қандай бала екендігін көрсетеді?

Қолдану 8 минут «Үштік одақ» әдісі


Жалпыға арналған тапсырма:

Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.



«Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі.


Оқушылар өз оайларын стикерлерге жазып жабыстырады.

Сергіту сәті

2 минут

«Қыдырып қайтайық!»

би билеу

«Қыдырып қайтайық!» биі


Аяқталуы 13 минут

Синтез

«Кинометафора» әдісі

«Менің атым Қожа» киносынан үзінді көрсету.

Бейнесюжеттен үзінді көрсету арқылы оқушылардың ой-пікірлерін білу





Оқушылар кестемен жұмыс жасайды

Қосымша ақпарат


Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Топтастыру, үштік одақ әдістері арқылы

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Топтық, жұптық, өзара смайликтер арқылы

Пəнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс


Нақыл сөздер, өлеңдер

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?

«Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі»


Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды чемоданның тұсына жасза, ал әлі де оқуым керек, толықтыруым керек дегендері болса, еттартқыштың тұсына жазады. Сонымен қатар керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігінің тұсына жазады.

Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды. Бүгін оқушылар Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» атты повесімен танысып, Қожаның іс-әрекеттерін «Топтастыру», «Үштік одақ», «Кинометафора» әдісітерімен жұмыс жасады.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: «Топтастыру» әдісі кезінде

2: «Кинометафора» әдісі кезінде

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: «Үштік одақ» әдісі арқылы бір-бірлене сұрақ қойып жауап беруде.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

  1. Тақырыпқа сай қызықты ойындар қосып өту

  2. Тиімді тәсілдер пайдалану

Тексерілді:





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!