Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:7.1А
| Мектеп: «Шұғыла» жом |
Күні: | Мұғалімнің аты- жөні:Мырзаева Назипа Мусировна
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: | Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері тақырыбынаесептер шығару |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)
| 7.1.2.4бүтін көрсеткішті дәреженің санды мәнін анықтау және берілген сандарды дәреже түрінде көрсету;7.1.2.6көрсеткіші нөлге тең дәреженің негізіндегі айнымалының мүмкін мәндерін табу;7.2.1.1санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; |
Сабақтың мақсаты:
| Барлық оқушылар: Бүтін көрсеткішті дәреженің мәнін есептейдіОқушылардың көпшілігі: Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін пайдаланып,дәрежелермен амалдар орындайдыКейбір оқушылар: Дәреженің қасиеттеріне берілген теңдіктерді дәлелдей алады |
Бағалау критерийі
| -Бүтін көрсеткішті дәреженің санды мәнін анықтау; - Берілген сандарды дәреже түрінде көрсету;-Көрсеткіші нөлге тең дәреженің негізінде айнымалының мүмкін мәндерін табу;-Санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; |
Тілдік мақсат: | -Оқушылар дәреженің қасиеттерін ауызша және жазбаша түсіндіреді;Лексика және терминология-Дәреженің негізі; дәреженің көрсеткіші; бүтін көрсеткішті дәреже; дәрежеге шығару; дәрежелердің көбейтіндісі; дәрежелердің бөліндісі; көбейтіндінің дәрежесі; бөліндінің дәрежесі; дәрежені дәрежеге шығару;Диалогқа / жазылымға қажетті тіркестер-Бірнеше бірдей сандардың көбейтіндісі....-.....дәреже түрінде жазыңыз Негізі сақталып,дәреже көрсеткіштері көбейтіледі; Теріс санды жұп көрсеткішті дәрежеге шығарғанда..... Теріс санды тақ көрсеткішті дәрежеге шығарғанда..... Негізі.....болатын дәреже түріне келтіріңіз: |
Құндылықтарға баулу
| Жұптық, топтық қарым-қатынас орнату,сыни тұрғыдан ойлану дағдысын қалыптастыру,сындарлы тіл табысу |
Пәнаралық байланыс
| Геометрия,Физика |
Алдыңғы білім | Жұп сан; тақ сан; оң сан; тақ сан; дәреженің негізі; дәреже көрсеткіші;
|
Сабақтың барысы: |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы10минут
| Оқушылармен сәлемдесіп,түгендеп алған соң,ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында «Есім-акроним» ұйымдастырып, әрбір оқушы өз есімдерінің бастапқы әріптерінен өзін сипаттайтын сын есімдерді келтіруі керек. «Мозайка құрастыру» әдісі арқылы топқа біріктіру1-топ «Дәреже негізі» 2-топ «Дәреже көрсеткіші» 3-топ «Бүтін көрсеткішті дәреже»
«Миға шабуыл» әдісі арқылы-Бастапқы тақырыптарды еске түсіру жаттығулары:1.Негіздердің дәреже көрсеткішін анықтаңдар: (; ; : 2.Салыстыру: ; ;
«Айналма бекет» әдісін қолданып,-Бір-бірінің дәптерлерін алмастырып,өзара тексеруді ұйымдастырамын |
Алгебра 7-сынып
Дәптер
|
Сабақ ортасы5минут
10минут
5 минут
5 минут
| «Бекроним» әдісі арқылы сәйкестендіру:
«Кім жылдам» әдісін қолданып, жұптық жұмысты ұйымдастырамын №1.102 Дәрежені көбейтінді түріне келтіру:; 3) (0,25 ; 4) (№1.110 n-нің қандай бүтін мәндерінде теңдік кез келген х0 үшін орындалады: 1); 2)=;
№115 Өрнекті ықшамда: 1); 2);
«Ойлан тап » әдісін пайдаланып, топ болып крассвордтың шешімін табады:
|
7-сынып Алгебра
Крассворд
|
Сабақ соңы:
10минут
Үй тапсырмасы:№117
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Кері байланыс: «Кемені бояу»
Тақырып бойынша тест құрастыруБағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
«Бағдаршам» әдісі арқылы берілген тапсырмалар бойынша оқушылардың материалды қалай меңгергендігін анықтап отырамын |
|
|
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Тапсырманы жеңіл есептен бастап,бірте-бірте күрделендіру арқылы қиын есептерді шығарудың жолдарын көрсетіп, соның ішіндегі ең тиімдісін таңдап алуды оқушының өзіне қалдырамын
|
| Оқу құралдарымен жұмыс жасау және қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы айтып өтемін |
Рефлексия | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрысжүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
|
Жалпы бағамдауСабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты )?1:2: Сабақты бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты )?1:2:Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері,қиыншылықтары туралы не анықтадым,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |