Материалдар / Cабақ жоспары "Шығымдылыққа берілген есептерді шығару" 4 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Cабақ жоспары "Шығымдылыққа берілген есептерді шығару" 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
"Шығымдылыққа берілген есептерді шығару" тақырыбында 4 сынып мұғалімдеріне жаңартылған білім мазмұны бойынша жасалған математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспарын ұсынып отырмын.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
684
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Тақырып: Шығымдылыққа берілген есептерді шығару

Мектеп:

Күні:


Мұғалімі:

Сынып:

4

Қатысқандар саны

Қатыспағандар

Сабақтың негізделген оқу мақсаты

(мақсаттары)

Шамалар арасындағы тәуелділікке (баға,сан,құн;бір заттың массасы,заттың саны,барлық заттардың массасы) құрылған есептерді талдау және шығару біліктіліктерін қалыптастыру.

Сабақ

мақсаттары:

  • Шамалар арасындағы тәуелділікке құрылған құрама есептерді шығаруды меңгереді.

  • Шамалар арасындағы тәуелділікке құрылған жай есептерді шығаруды меңгереді.

  • Шамалар арасындағы қарапайым өзара тәуелділікті түсінеді.

Тілдік мақсат

Оқылым,тыңдалым,айтылым,жазылым

Алдынғы (бұрынғы) оқу

Баға,сан,құн;бір заттың массасы,заттың саны,барлық заттардың массасы туралы білімдері


Ж о с п а р

Жоспарлау уақыты (минут

пен)

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Ұйымдастыру кезеңі

3 мин

Амандасу

Психологиялық ахуал орнату

Топқа бөлу (суреттің саны арқылы)

Топ ұстанымын қайталау


Оқушылар амандасады

Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Қолдарына алған суреттегі саны бойынша топқа бөлінеді.


4 сыныпқа арналған оқулық


Шамалар арасындағы тәуелділікке құрылған кесте.



Тапсырма жазылған

карточкалар


маркер,стикерлер,

А3 формат, фломастерлер,

АКТ

Презентация

Презентация

12 мин









Негізгі бөлім

25 мин

Қайталау стратегиясы

Үй тапсырмасын тексеру

ҚБ. Өзін-өзі бағалайды.

Жұппен жұмыс: көбейту кестесін тексеру

ҚБ. Өзара бағалайды

Оқулықпен жұмыс

Топпен жұмыс

1.Кесте бойынша есептер құрастыру

  • Не тұрақты болды?

  • Не өзгерді?

  • Қалай өзгерді?

Формула шығарып алу

ҚБ. Өзара бағалайды

3 Есеп.

  • Сурет бойынша есеп құрастыру,талдау

  • Есепті кестеге салу

ҚБ.Өзін –өз бағалайды.

Сергіту сәті:«Миға шабуыл»

Логикалық сұрақтарға жауап

Шығармашылық тапсырма.

«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі

Жазуларды қалпына келтір.



4.Үй тапсырмасы: 59 бет №9.

Үйге берілген тапсырманы түсіндіру.

5.Сабақты бекіту:

«Сәйкестендір» стратегиясы

Оқушылар жазған жұмыстарын тексереді,жауабын салыстырады



1.Кестенің бағандарын салыстырады, сұрақтарға жауап береді,талдайды,шығарады,формулаға салады.


3.Тапсырманы оқиды,талдайды,шығарады,

бір-біріне түсіндіреді, тексереді,кестеге салады

қорытынды жасайды


2 топқа бірдей тапсырма беріледі, оқушылар өз беттерінше берілген тапсырманы оқулықтан оқиды,жеке,жұпта,топта талқылайды,шығарады,

2 топ бір-біріне түсіндіреді,

тексереді,қорытынды жасайды

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады


Тапсырманы оқиды,ойланады,түсінеді,жазады,талдайды.

Рефлек

Сия

5 мин

-Бүгінгі сабақтан не үйрендің?

-Бүгін сабақта қай тапсырма қиын болды?

Кері байланыс: «Бағдаршам»

Қызыл түс – түсінген жоқпын;

Сары түс – әлі де сұрақтарым бар

Жасыл түс – барлығы түсінікті

Стикерге жазып, бағдаршам көздеріне жапсырады



Қосымша ақпараттар

Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.




Музыка,информатика,еңбекке баулу

Рефлексия

Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер еңгіздім және неліктен?

Оқыту/сабақтың мақсаттарына жете алдыңыз ба?

Бүгін қатысушылар нені үйренді?

Оқытуда атмосфера қалай болды?

Менің дифференцирленген әдіс-тәсілдерім жұмыс барысында қаншалықты орындалды?

Мен кестеге сай жұмыс жасадым ба?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуіме болады және неге?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!