Пәні: қазақ
тілі
Сабақтың
тақырыбы: Дауыссыз қ мен
ғ
Аурудан аяған
күштірек
|
Мектеп: №3ККОМГ
Мұғалімнің
аты-жөні: Оспанова
С.Т.
Күні: 15.10.2018
ж
|
СЫНЫП: 2
«Ә»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.1.1.1 - тыңдаған
материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны
бойынша қойылған сұрақтарға жауап
беру
2.2.3.1 - мәтін
мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап
беру
2.3.4.1 – мұғалімнің
көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым
постер құрастыру
2.4.1.3* - дауыссыз дыбыс
түрлерін ажырату және емлесін сақтап
жазу
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы
мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды
орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі
мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше
жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен
жұмыс жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай
алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Дескриптор
|
Мәтін мазмұны бойынша сұрақ
құрастырады.
Сұрақтарға жауап
береді.
Суреттерді пайдаланып постер
құрастырады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Сәлемдесу.
Психологиялық
ахуал қалыптастыру:
Біз бақытты
баламыз
Ойнап күліп аламыз
Жетілсін деп санамыз
Оқып білім аламыз
Сынып реттілігін
қадағалау.
Оқушыларды
түгелдеу. Оқу құралдарын
байқау.
Үй жұмысын
тексеру
30-жаттығу Әңгіме
құрау
|
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну
Оқушылар
оқулықтағы негізгі тақырыппен
танысады.
31-жаттығу .
Аурудан аяған күштірек.
Әңгіменің
тақырыбына қарап, оның мазмұнын болжа. Содан соң әңгімені
оқы.
«Жариялау»
әдісі
(Әрбір қатар
берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау
керек.
Әңгіменің не туралы
екенін айту.
Әңгіменің мазмұнына
сай сұрақтар құрастырыңдар.
Әңгімедегі негізгі ойды
анықта.
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10
минут
|
Қолдану
Оқулықта берілген
тапсырмаларды орындау.
Түсіндіру.
Топтық, жеке жұмыс
жүргізу.
Дәптермен
жұмыс.
32-жаттығу Өлеңді
көшіріп жаз.Қарамен жазылған сөзге дыбыстық талдау
жасау.
Қылығына
-8әріп,8дыбыс,4буын
Қ-дауыссыз,қатаң
ы-дауысты,жуан
л-дауыссыз,үнді
ы-дауысты,жуан
ғ-дауыссыз,ұяң
ы-дауысты,жуан
н-дауыссыз,үнді
а-дауысты,жуан
Өздік жұмысы.Жеке
жұмыс
33-жаттығу Мақалды
оқып,көшіріп жаз.
Саналы бала ,сағынды
сындырмас.
|
Оқулық,
қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті
маркерлер,
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
«Көңілді күн» би
билету.
|
Оқушылар би билеп сергіп
қалады.
|
|
Топтық жұмыс
1-топ –Суреттер бойынша сөйлем
құра 2топ –көп нүктенің орнына керекті
әріпті қой
3-топ Буын саны бірдей қ дыбысына
аяқталатын сөздерді тауып, торкөзді толтыр. Сол сөздерге ы дыбысын
қосып жаз. Қ дыбысы қандай дыбысқа өзгерді?
- - - - қ
- - - - қ
- - - - қ
- - - - қ
Жұптық
жұмыс
Ойын –жұмбақтың
шешу.
Қармағы бар
қолында,
Кімді айттым ойымда?
Балықшы
Құрығы бар
қолында,
Кімді айттым ойымда?
Жылқышы
|
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
Ой
қорытыу
Ү. Қорытынды. Сұрақтармен
жұмыстану.
- Қ қандай
дыбыс?
- Ғ қандай
дыбыс?
- Ғ әрпі сөз соңында жазыла
ма?
|
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
«Білім қоржыны»
кері байланыс
|
Сабақтан алған әсерлерін
стикерге жазып, қоржындар
ға жабыстыра
ды.
|
Үйге
тапсырма: 34-жаттығу
54-бет
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін
оқушылар
не білді? Сыныптағы ахуал
қандай
болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма қандай түзетулер
енгіздім
жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе
жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|