Материалдар / Дүкенге бару
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Дүкенге бару

Материал туралы қысқаша түсінік
Дүкенге барып , қалай сауда жасау керек екенін үйрету оқушыларға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қазан 2018
1022
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

1САБАҚ: 4 бөлім 3 сабақ

Дүкенге бару.

Мектеп: 1-топ


Күні: 3.06. 2016 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Төлеева А.Қ.


СЫНЫП: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.3.1 Хабарламаны тыңдау және мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру,сәйкес иллюстрация\заттық сурет \сызба таңдау

1.2.2.1 Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Берілген хабарламаны тыңдай алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Берілген сұрақтарға жауап бере алады. Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыра алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Сәйкес иллюстрация \заттық сурет\ сызбаны таңдай алады.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Дүкен, барамын, сатып аламын,теңге,ашық ,жабық,

Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Қанша тұрады? Жүз елу теңге, Сізде ...бар ма?

Талқылауға арналған сұрақтар

Не себепті ..... деп ойлайсың?

Неліктенбізге азық-түлік қажет? Біз дүкенге не үшін барамыз?

Ишара


Алдыңғы оқу:

Сандар, азық-түлік

Жоспар


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері


Бағалау критерийлар:



Дескрипторлар:


Ұпай

1.Хабарламаны тыңдайды және мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

1. Түсініп тыңдайды

2. Түйінді сөздерді атайды.

3. Сұрақтарға дұрыс жауап береді.

1

1


1

Сәйкес иллюстрация \заттық сурет \сызба таңдайды.

1.Сәйкес иллюстрация \заттық сурет \сызба сәйкестендіре біледі.

2.Сәйкес иллюстрация \заттық сурет \сызбаны суретейді.



1




1

Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастырады.

1.Сурет бойынша 2-3 сөйлемді дұрыс, қатесіз құрастырды.

2. Сурет бойынша бір сөйлемді дұрыс құрастырды.

1



1




Бағалау парағы

Аты-жөні



1-тапсыпма


2-тапсырма


3-тапсырма


4-тапсырма


5-тапсырма


Анар








Гүлмира







Замира






Сәулежан







Сырға







Шәкілі:

6-7 ұпай - «5»

4-5 ұпай – «4»

1-3 ұпай- «3»





































Ресурстар

Суреттер; азық-түлік атауы жазылған парақтар;




Басы

Ұйымдастыру сәті:

Мұғалім сөзі: -Сәлеметсіздер ме! Қайырлы күн,балалар !Күніміз сәтті болсын! .

(Өткен тақырыпты қайталауға арналған «Ғажайып сандық» ойыны.)

-Балалар, мен сандық тауып алдым Балалар ,ойыншықтардың ішінен жабайы аңдарды атаңдар?

-Мынау не?

-Арыстан.

-Арыстан қандай?

-Арыстан үлкен.





Ортасы

Жаңа тақырып;

Тапсырмалар.

1-тапсырма. Жаңа сөздермен жұмыс
1.Тапсырма

«Бинго» ойынын ойнату. Тақтада берілген суреттер оқушылардың дәптерде жазған азық-түлік атауларымен сәйкес келуі керек.





2.Тыңдалым:

Мәтінмен жұмыс.

1)мұғалім оқып шығады

2) оқушыларға оқыту
Азық-түлік дүкенінде

Мынау азық-түлік дүкені. Дүкен орталықта орналасқан. Дүкенде нан, сүт, қант, жұмыртқа, ірімшік, айран бар. Дүкенге Айна мен Әсел келді. Әселнан мен шайсатыпалды. Айна айран сатыпалды. Дүкенніңішіжарықжәне таза.

3. «Сыртқы, ішкі шеңбер» стратегиясын өткізу.

Мәтінді бір-біріне мазмұндайды.

4.Тапсырма. Бейнероликті көріп, «Фишбоун» стратегиясын өткізу.





Shape1

Shape2 Shape5 Shape4 Shape3



Shape9 Shape8 Shape7 Shape6







-        Дүкенге кім келді?

-         Дүкенге Арман келді.

-         Арман дүкенге не алу үшін келді?

-         Арман сыйлық алуға келді.

-Арман кімге сыйлық алуға келді?

- Сатушының үйіне қонаққа кім келді?

Сергіту сәті:

Дастарқан басында ,

Нан мен май жедік біз.

Сүт іштік бөлісіп,

Әдепті болды біз.

5.Тапсырма. «Адасқан сөздер» стратегиясы.

Берілген суреттер бойынша сөйлем құрастыру (әр жұп бір сөйлемнен):

Бар, дүкенде, қант, май, нан, сүт.
Сатыпалды, Оля, май.
Жанна, сатыпалды, қант



Рефлексия (сабақтың соңында көңіл-күйлерін білдіретін смайликтер суретін салу)



Соңы

Жинақтау:

Айтылым: Бүгінгі сабақта болған суреттерді жинақтап, ата.

Бағалау; кері байланыс

Үй тапсырмасы:

Жаңа сөздерін білу.


Қосымша ақпарат



Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс –

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-менбайланыс.

Құндылықтарменбайланыс

(тəрбиеэлементі).




Рефлексия Сабақтың мақсаты

мен оқу

міндеттері

орындалды ма?

Бүгін оқушылар

не үйренді?

Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?

Жоспарланған

саралаужақсы

іскеастыма?

(тапсырмалар

сəйкесболдыма?)

Уақыттықалай

пайдаландым?

Жоспарыма

қандайөзгеріс

енгіздімжəне неге?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта

берілген сұрақтарға жауап беріңіз















Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту

мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!