Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзі елдерінің физикалық-географиялық жағдайы
|
Бөлім |
6 Елтану және саяси география негіздері 6.1 Дүние жүзі елдері |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзі елдерінің физикалық-географиялық жағдайы |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.6.1.2 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде елдердің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Елдердің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Жаңа тақырыпқа байланысты «Суреттер сөйлейді» ойыны. Сондай мақсатта «Сен мені білесің бе? Топографиялық тұрғыда жасырылған сурет жұмбақтарын оқушыларға ұсынамын 1-сурет. Әйгілі орыс жазушысы А.С. Пушкин бейнесіндегі ел (Италия) 2-сурет.Орамалды әйел ана бейнесіндегі қандай ел бейнеленген? (Португалия, Испания 3-сурет. Көңіл күйі болмаған адамның бейнесіндегі қандай материк бейнеленген? (Африка) 4-сурет. Қалпағы бар ер адам бейнесінде қай мемлекет бейнеленген? «Нидерланды) Елдерді атағаннан кейін бүгінгі тақырыбымыз ашылып, бүгінгі сабақтың оқу мақсаттарын анықтайды. |
Суреттерге қарап, елдерді анықтайды |
Жалпы 2 балл |
Суреттер Карта |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Негізгі ұғымдармен танысып, оқулық мәтінімен жұмыс жасайды.
1-тапсырма. Төмендегі жоспар бойынша бір елдің географиялық орнын сипаттаңыз.
2-тапсырма. Елдерді экономикалық орталықтарға қатысты орналасуы сызбасын толықтырыңыз (басқа үлгілерді де құрастырса болады)
|
Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
Дескриптор Картаны қолданып кез келген елдің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды; Географиялық орналасуына байланысты қорытынды жасайды
Дескриптор: Сызба түрін таңдайды; Елдерді экономикалық орталықтарға қатысты орналасу сызбасын жасайды; Сызбаны толтырады.
|
Жалпы 5 балл
Жалпы 3 балл
|
Саяси карта
Атлас Оқулық Дәптер Кесте
Оқулық Атлас Дәптер сызба
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Еркін микрофон» әдісі. Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдаймын. Үйге тапсырма: §58 оқу, ұсынылған номенклатура нысандарын (оқушы өз нұсқасын ұсынса да болады) саяси картадан көрсетіңіз.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды
|
Дескриптор бойынша өзара бағалау жүргізеді
|
Кері байланыс
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзі елдерінің физикалық-географиялық жағдайы 7 сынып ҚМЖ
Дүниежүзі елдерінің физикалық-географиялық жағдайы 7 сынып ҚМЖ
Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзі елдерінің физикалық-географиялық жағдайы
|
Бөлім |
6 Елтану және саяси география негіздері 6.1 Дүние жүзі елдері |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзі елдерінің физикалық-географиялық жағдайы |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.6.1.2 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде елдердің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Елдердің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Жаңа тақырыпқа байланысты «Суреттер сөйлейді» ойыны. Сондай мақсатта «Сен мені білесің бе? Топографиялық тұрғыда жасырылған сурет жұмбақтарын оқушыларға ұсынамын 1-сурет. Әйгілі орыс жазушысы А.С. Пушкин бейнесіндегі ел (Италия) 2-сурет.Орамалды әйел ана бейнесіндегі қандай ел бейнеленген? (Португалия, Испания 3-сурет. Көңіл күйі болмаған адамның бейнесіндегі қандай материк бейнеленген? (Африка) 4-сурет. Қалпағы бар ер адам бейнесінде қай мемлекет бейнеленген? «Нидерланды) Елдерді атағаннан кейін бүгінгі тақырыбымыз ашылып, бүгінгі сабақтың оқу мақсаттарын анықтайды. |
Суреттерге қарап, елдерді анықтайды |
Жалпы 2 балл |
Суреттер Карта |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Негізгі ұғымдармен танысып, оқулық мәтінімен жұмыс жасайды.
1-тапсырма. Төмендегі жоспар бойынша бір елдің географиялық орнын сипаттаңыз.
2-тапсырма. Елдерді экономикалық орталықтарға қатысты орналасуы сызбасын толықтырыңыз (басқа үлгілерді де құрастырса болады)
|
Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
Дескриптор Картаны қолданып кез келген елдің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды; Географиялық орналасуына байланысты қорытынды жасайды
Дескриптор: Сызба түрін таңдайды; Елдерді экономикалық орталықтарға қатысты орналасу сызбасын жасайды; Сызбаны толтырады.
|
Жалпы 5 балл
Жалпы 3 балл
|
Саяси карта
Атлас Оқулық Дәптер Кесте
Оқулық Атлас Дәптер сызба
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Еркін микрофон» әдісі. Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдаймын. Үйге тапсырма: §58 оқу, ұсынылған номенклатура нысандарын (оқушы өз нұсқасын ұсынса да болады) саяси картадан көрсетіңіз.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды
|
Дескриптор бойынша өзара бағалау жүргізеді
|
Кері байланыс
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















