Сабақтың
тақырыбы:
Физикалық карта.
Масштаб
|
Мектеп:
10
|
Күні:
|
Мұғалім: Ұзақбаева
Қ
|
Сабақта
меңгерілетін
дағдылық
мақсаттар
|
Жаңа білім мазмұнымен
танысады. Оқулықта берілген тапсырмаларды
орындайды.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Оқушы білуге
тиісті:
Жаңа білімге мысалдар келтіре
біледі.
|
Оқушы білуге
тиіс:
Тақырып мазмұнын түсінуі
тиіс
|
Оқушы білуге
тиіс:
Оқулықтағы тапсырмаларды өз
бетінше орындауды
|
Бұрыннан бар
білімдері
|
Өткен сабаққа байланысты
сұрақтарға жауап береді.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
Уақыттар
|
Жоспарланған уақыт
(жаттығулар)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Есте қалған қызықты
оқиға
Қызығушылықты
ояту
Сөзжұмбақ
|
Таныстыры
лым,
суреттер.
|
Ортасы
|
Жаңа
сабақ
Оқулықта берілген
тапсырмаларды орындау.
Түсіндіру.
Дәптермен
жұмыс.
Масштаб дегеніміз
(немісше мас-өлшеу; штаб-таяк)- жер бетіндегі өлшенген қашықтықты
қағазға түсіргенде қанша рет кішірейтілгендігін көрсететін бөлшек
санды айтады.
Масштаб
Сандық
атаулы
сызықты
-
Сандық масштаб туралы айтып, мысал
келтіру.
-
Атаулы масштаб туралы айтып, мысал
келтіру, сандықтан атаулыға айналдыруды
үйрету.
-
Сызықты масштаб туралы айтып, мысал келтіру,
сандықтан сызықтыққа айналдыру жолдарын
үйрету.
|
Оқулық, дәптер, үлестірмелі
парақшалар
|
Сергіту
сәті
|
Сергіту жаттығуларын
орындау
|
Оқушы сергіп
алады
|
Аяқталуы
|
Тақырыпты
қорытындылай келе фронтальды сұрақтар
қою:
Масштаб дегеніміз
не?
Оның неше түрі
бар?
Масштабтың қандай маңызы
бар?
Түрлері бойынша мысалдар
келтір.
БББ
кестесі
Білдім
|
Білемін
|
Білгім
келеді
|
|
|
|
|
Сөздік жұмысын
жүргізу.
|
Үйге тапсырма:
мазмұндау.
|
Дифференциациялау
оқушыға мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы
қалайша
түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы
білімін
тексеруді
қалайша
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
–
Денсаулық пен
қауіпсіздікті
тексеру
|
Рефлексия
Сабақтың
мақсаты
мен оқу
міндеттері
анық
па?
Бүгін оқушы
не
үйренді?
Сабақ қалай
өтті,
қандай
деңгейде
өтті?
|
Бүгінгі сабақ кызықты болды
ма?
|
Дифференциялау
жоспарым
жүзеге
асты
ма?
Тапсырмалары
сәйкес болды
ма?
Уақыт дәлдігі
қалай
болды?
Жоспарыма
қандай
өзгерістер
енгіздім?
|
«Менің көңіл-күйім
баспалдағы»
Оқушы стикерлерге өз есімін
жазып (немесе смайликтің суретін салып) баспалдақтардың біріне
жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы»,
«Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп
аталады.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Сабақтың нәтижесіне көңіл
бөлу.
2:
Рефлексия.
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушы туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім
?
|