Материалдар / Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғаліміне қысқа мерзімді жоспар тиімді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Наурыз 2021
222
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

II тоқсан 35 минутқа жоспарланған қысқа мерзімді жоспар

Пән: Дүниетану Мектеп: № 6 ОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:1.Менің туған өлкем.

Бөлімше:1.3.Менің атамекенім

Күні: 14.06.2019 жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Ұлжалғас Бекетаевна

Сынып: 2 сынып Қатысқандар саны:20

Қатыспағандар саны:0

Сабақ тақырыбы

Менің ауылым.Менің қалам.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.1.3.1. Өз зерттеулеріне сүйене отырып,аймағының көрнекі жерлерін сипаттау және бейнелеу.

2.1.3.2. Қазақстан картасынан ірі өзен –көлдерді,қалаларды,жолдарды,өз облыстырын көрсету.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы:Өзі тұратын елді мекеннің (қала,ауыл) басты көшесін,ғимараттарын және көрнекі жерлерін атау.


Оқушының көпшілігі: Қала мен ауылдың көрнекі жерлерін салыстыру, айырмашылықтарын айту, тарихы мен мәдениетін сипаттау.


Оқушылардың кейбірі: Өзің тұратын қала мен ауылдың тарихи және мәдени жерлеріне экскурсия жасау.

Ойлау деңгейлері

Білу және түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері


1.Өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін айтады.

2. Қала мен ауылдың көрнекі жерлерін салыстырып,тарихы мен мәдениетін әңгімелейді.

3. Өзі тұратын қала мен ауылдың тарихи,мәдени жерлеріне суреттер арқылы экскурсия жасайды.

Тілдік мақсат

(тілдік емес пәнге)

Оқушылар:

-басқаларды тыңдап, диалогқа қатыса отырып қала мен ауыл өмір тіршілігі туралы әңгімелейді.

- тақырыптар бойынша сөздік қорын дамытады ,кеңістіктегі дүниені, карта бойынша қалалар мен елді мекендердің және олардың орналасуын сипаттайды.

Пәндік лексика және терминдер

- ауыл, қала, экскурсия

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланатын сөйлемдер.

 -Менің қаламды (ауылымды) әйгілейтін мәдени орындар бар ма?

-Менің қаламның (ауылымның) атын шығарған адамдарды білесің бе?

-Менің қаламның (ауылымның) үлкен көшелерін ата?

-Қаламыздың (ауылымыздың) тарихи атауы қандай?

Талқылауға арналған сұрақтар:


Жабық сұрақ:

-Қай қалада тұрасың?

Ашық сұрақ:

-Қаламызда қандай көрікті жерлер бар?

-Ауылдық жердің қандай ерекшелігі бар?

Құндылықтарды дарыту

Жауапкершілікпен бірлесе жұмыс жасау,өз ойын еркін жеткізу.

Оқушыларды өз бетімен жұмыс істеу  мәдениетін дамыту,

ұйымшылдыққа үйреті, бірін-бірі сыйлау. Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет.

Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу.

Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану, әдебиеттік оқу

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, электронды оқулық

Бастапқы білім

Қала мен ауыл арасындағы негізгі ерекшеліктерді ажыратып, айта алады.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Қайырлы күн, балалар!

Көңіл-күйлерің қалай?
-Қазір бізде қандай сабақ?
-Дүниетану
Менің бүгінгі сабақта сендерге  тілерім  ұшқыр ой, ойларыңа -  саналы сөз  тілеймін.

Дерексөздер/

Ресурстар


Сабақтың басы

2 минут

Ұйымдастыру кезені:

Психологиялық ахуал

«Атамекен» әні аудио жазба тыңдайды. (Ұ.Ж)

  • Ән не туралы?

  • Атамекен сөзін қалай түсінесің?

  • Неге әркімнің туған жері өзіне ыстық?

Бүгінгі сабақтың мақсаты: Менің қалам.Менің ауылым.Қала мен ауылдың ерекшеліктері туралы білу.

Ауыл мен қаланың елді мекеннің атауының маңызын түсіну.

Топқа бөлу. Қала ғимараттары мен ауылға байланысты суреттер арқылы топқа бөлу

1-топ «Талаптары әртүрлі оқушылар»

2 топ «Аралас гендерлік топ»

3-топ «Ұйымшыл топ»

Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы:


23 минут








































































Сергіту сәті

2 минут








Сабақтың соңы

10 минут

Жаңа тақырыпты ашу.

«Менің қалам. Менің ауылым»тақырыбында фотосуреттер араластырылып беріледі.Осыған байланысты оқушылар тапсырманы орындайды.

1.Тапсырма: (Топтық жұмыс)

Белсенді әдіс: Еркін талқылау

Саралау тәсілі: «Жіктеу»

Талқылау мақсатында топтарға сұрақтар қоямын

1-топ «Талаптары әртүрлі оқушылар»

-Досыңмен өз қалаң немесе ауылыңның өмірі жайлы әңгімелес.

2 топ «Аралас гендерлік»

- Өзің тұратын ауылың,қалаң туралы айтып бер.
3-топ «Ұйымшыл топ»

-Өз қалаңның,ауылыңның көркеюіне қандай үлес қосар едің?

Бағалау критерийлері:

Дескриптор:

-Өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін,ғимараттарын және көрнекі жерлерін айтады


--Өздері тұратын елді мекеннің басты көшелерін,көрікті жерлері мен ғимараттарын атайды.
-Ауыл мен қаланы қалай көркейту керек екенін әңгімелейді.

- Зәулім ғимаратқа,көп қабатты үйлерге,ауыл өміріне байланысты қала мен ауылдың айырмашылығын анықтайды.

1. Көмекті қажет етпейтін оқушылар: Өз ауылының (қаласының) көрікті жерлері мен ғимараттарын айтты.

2. Көмекті орташа қажет ететін оқушылар: Өз ауылының, қаласының көркеюіне қандай үлес қосатынын айтты.

3. Көмекті қажет ететін оқушылар: Өзі тұратын ауыл (қала) туралы айтып берді.

Қалыптастырушы бағалау: Жемістер арқылы бағалау.

Алма – толық Жүзім – толық емес Өрік - Қалыпты

жауап жауап жауап

Толық жауап-алма

Толық емес жауап-жүзім

Қалыпты жауап- өрік

2.Тапсырма: Жұптық жұмыс

Белсенді әдіс: «Салыстыр»

Саралау: «Диалог және қолдау көрсету»

Қала мен ауылдың көрнекі жерлерін салыстыру,

айырмашылықтарын, тарихы мен мәдениетін айту.


Бағалау критерийлері:

Дескриптор:

Қала мен ауылдың көрнекі жерлерін салыстырып,тарихы мен мәдениетін әңгімелейді

қала мен ауылдың көрнекі жерлерін әңгімелейді.

-Ауыл мен қаланың елді мекен

екенін салыстырады.

-Ауыл мен қаланың айырмашылығымен ұқсастығын табады.

Қалыптастырушы бағалау: көкөністер арқылы бағалау

Қияр – толық Қызынақ – толық емес Сәбіз -қалыпты

жауап жауап жауап

Толық жауап-қияр

Толық емес жауап-қызанақ

Қалыпты жауап- сәбіз


3.Тапсырма: жеке жұмыс

Белсенді әдіс: Саяхаттаушы ақпараттар

Саралау тәсілі: «Қарқын». Суреттер арқылы

Өзің тұратын қала мен ауылдың тарихи және мәдени жерлеріне экскурсия жасау.

Бағалау критерийлері:

Дескриптор:

Өзі тұратын қала мен ауылдың тарихи,мәдени жерлеріне суреттер арқылы экскурсия жасайды.


770 ₸ - Сатып алу
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!