Материалдар / Ежелгі Орта Азия империялары қаншалықты қуатты болды

Ежелгі Орта Азия империялары қаншалықты қуатты болды

Материал туралы қысқаша түсінік
Ежелгі Орта Азия империяларының қаншалықты қуатты болғанын,мәдениетімізге қосқанүлесі туралы біледі.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
7391
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.2.А Күні: 15.11.2017ж Сынып:5 «А»

Мектеп:№111Ж.Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі. Мұғалімнің аты-жөні: Аширова Сауле Абдиманаповна


Қатысқандар: 17 Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы

Ежелгі Орта Азия империялары қаншалықты қуатты болды.




Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары

5.3.2.2-басқыншылық соғыстар мен империялардың пайда болуы мемлекеттердің шекараларын қалай өзгерткенін талдау.

5.3.1.1-ежелгі мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау.



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Ежелгі Орта Азиядағы басқыншылық соғыстар мен империялардың пайда болуын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Ежелгі Орта Азия империялары шекараларын қалай өзгерткенін айта алады.


Кейбір оқушылар: Ежелгі Орта Азия империялары туралы айтып, оларға мысалдар келтіріп, өмірмен байланыстыра алады.




Бағалау критерийі

1.Оқушылар Ежелгі Орта Азия империялары туралы біледі. Ежелгі Орта Азия империяларының басқыншылық соғыс жорықтары туралы анықтай алады. Картамен жұмыс жасайды.

2.Ежелгі мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттай алады.

3.Ежелгі өркениеттің шаруашылық жүйесін анықтайды.




Тілдік мақсаттар

Диалог/жазылымға арналған пайдалы үшін тілдік бірліктер:

Тақырыпта берілген термин сөздерді үш тілділікке салу.




Құндылықтарға баулу

Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау,сын тұрғысынан ойлауға, жауапкершілікке баулу.





Пәнаралық байланыс





Қазақстан тарихы, география, бейнелеу өнері.




Алдыңғы білім







Таяу және Орта Шығыстағы ежелгі империялардың қуатты болғанын біледі.




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар



Сабақтың басы 5мин.

1.Сәлемдесу. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгелдеу. 2.Жағымды психалогиялық ахуал қалыптастыру. Әр оқушы қасындағы сыныптасына есіміне байланысты жақсы тілек айтады. Оқушыларды топқа бөлу. 3.Үй тапсырмасын сұрау. 15 сұрақ-ия –жоқ деген жауап арқылы сұрау.










суреттер



Сабақтың ортасы 22мин.

«Кубизм»-әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. 1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс. ТӨДК-әдісі.(топтық жұмыс) Дескриптор. Ежелгі Орта Азия империяларының қаншалықты қуатты болғанын біледі. Империялар туралы айтып береді.

2-тапсырма. «Борт» журналын пайдалану.(жеке жұмыс)

Білетінім

білгенім

болжамдар

Тың ақпараттар






3-тапсырма.Картамен жұмыс.(жұптық жұмыс) Орта Азия империяларын анықтау.


Дескриптор.

Оқушылар картадан Ежелгі Орта Азия империяларын көрсетеді.

Басқыншылық жорықтарының бағыттарын көрсетеді.

Кескін картаға түсіреді.

Шекараларын анықтайды.

5-тапсырма.Қысқаша әңгіме жазу. «Ежелгі Орта Азия империялары қаншалықты қуатты мемлекет болды» .

Дескриптор.

Ежелгі Орта Азия империялары қаншалықты қуатты болғанын жазады.

6-тапсырма. «Сиқырлы шаршы» ойынын ойнату.





5

5

5

10

10

10

15

15

15


Кубик, кесте, плакат. Тақырыптық карталар. АКТ. Маркер.



Сабақтың соңы

«Ыстық орындық» арқылы сабақты қорытындылаймын.

«Ай»-әдісі арқылы кері байланыс аламын.



-----түсінбедім.


----жартылай түсіндім.


----толық түсіндім.




Ай суреті.



Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.



Ашық сұрақтар қойғанда, тест сұрақтарын жазғанда, кері байланысты дер кезінде беруде айқын көрініс табады.


Оқушылар өзін-өзі бағалау.


Ай әдісі-арқылы кері байланыс алу.


Дескрипторлар арқылы бағалау.








Ток көздерін пайдаланғанда қауіпсіздік ережесін мұхият пайдалану.



Сабақ бойынша рефлексия .

Сабақ мақсаттары шынайы , қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?Сабақ жоспарынан ауытқулар болды мажәне неліктен?
















Жалпы бағалау




Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты?)


1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді?


1:


2:



Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ