Материалдар / Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін қосу арқылы шығару

Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін қосу арқылы шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
деңгейлік курстан өткен математика пәнінен көмекші құрал. 6- сыныптағы математика пәнінен қысқамерзімді сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
388
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ



САБАҚ: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін қосу арқылы шығаруМатематика Мектеп: №181
Күні:26.04.2016.Мұғалімніңесімі: Ш.Алибекова
СЫНЫП: 6Қатысқандар саны: 17Қатыспағандар саны:0
Сабақнегізделгеноқумақсаты (мақсаттары)
  • Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің анықтамасын біледі 
  • Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін шығару тәсілдерін үйренеді
  • СабақмақсаттарыБарлықоқушылар:


  • Екіайнымалысы бар сызықтықтеңдеудіңанықтамасын біледі 


  • Оқушылардыңбасымбөлігі:


  • Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін шығару тәсілдерін біледі


  • Кейбіроқушылар:


  • Есеп шығару кезіндегі білім дағдыларын пайдаланады
  • Тілдік мақсатОқушылар:
  • Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің анықтамасын айта алады.


  • Негізгісөздер мен тіркестер:


    Тәуелді және тәуелсіз айнымалы, сызықтық теңдеулер жүйелері



    Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:





  • Discussthechartthatiscreated. Which is the most popular fruit choice? Howdoweknow?
  • Has every learner’s choice been recorded? Howcanwecheck?
  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?




  • Талқылауға арналған тармақтар:






    Сіз неліктен ... екенін айта аласызба?


  • Топ мүшелері кезектесіп жауап береді.


  • Жазылым бойынша ұсыныстар:




  • Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесіне есеп құрастырып жаз


  • Алдыңғыоқу

    Функция. Сызықтық функция
    Жоспар







    Мұалім іс-әрекеті







    Оқушы іс –әрекеті



    Басталуы











  • Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру
  • Жұпқа бөлу
  • Үй тапсырмасын пысықтау 
  • Бақылау жұмысының қорытындысын хабарлау -




  • Оқулық«Математика»6-сынып.



    Ортасы





    Ж.Ж.«Көршіңе әңгімелеп бер» стратегиясы.

    Мақсаты: барлық оқушыларды екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің анықтамасын өзара айта алуға, жазуға бағыттау.





    2.Ж.К.Ж.«Сиқырлы сандықша»Мақсаты: Үйренгенін пайдалана отырып, тақырып мазмұнын ашуға,талдауға үйрету











































    3.Т.Ж.«Мағынаны ажырыт» стратегиясы.

    Мақсаты: Тақырып бойынша есеп шығару дағдыларын дамыту



















































































    Ф.«Қол шапалақтауФ. «Екі жұлдыз бір тілек»

    Ф..Жауап парақ арқылы бағалау
    1. Ж.Ж. Барлық оқушылар жұптасып, екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудіңанықтамасын өзара айтады, жазады.(өзара үйретеді).Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін шығару тәсілдерін танып біледі.

    2.Ж.К.Ж.Тақырыпқа сәйкес тест есептерін шығарады

    1. Есептеңдер: 16 · (-25) =а) 400 в) -400 с)-3002. Есептеңдер: (-64)·(24-1 -9 ) = а) 0 в) -64 с) 643. Теңдеуді шешіңдер:4х + 4х = 432а) 54 в) 45 с) 504.Теңдеуді шешіңдер: 6у – 2у +25 = 65а) 4 в) 40 с) 10 5. Теңдеуді шеш:7·( +17 ) = 1,4 а)-15 в) -16,8 с) 17,26. 3х + 2у = 4 теңдеуінен айнымалы у-ті өрнекте.а) у = 1,5х + 2в) у = -1,5х +2 с) у = -3х +2

    Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді.І топ : І жағдай – Теңдеулер жүйесіндегі айнымалылардың біреуінің коэффициенттері – қарама-қарсы сандар.ІІ топ: ІІ жағдай - Теңдеулер жүйесіндегі айнымалылардың біреуінің коэффициенттері бірдей. Бұл теңдеулер жүйесін 2 тәсілмен шешеміз.І тәсіл.Теңдеулердің біреуінің екі жағын да -1-ге көбейтіп, теңдеулерді мүшелеп қосу. (-1)-ге көбейтеміз Жауабы: , ІІ тәсілТеңдеулердің біреуін екіншісінен азайту., Жауабы: , ІІІ топ . ІІІ жағдай.Теңдеулер жүйесіндегі айнымалылардың ешқайсысының коэффициенттері өз ара тең емес және қарама-қарсы. Бірінші теңдеуді 7-ге, екінші теңдеуді (-2)-ге көбейтеміз. Жауабы: , IVтоп .IV жағдай. Теңдеулер жүйесін құрып, оны қосу тәсілімен шығару.Есеп. 4 қарындаш пен 3 дәптерге 70 теңге төледі, ал 2 қарындаш пен 1 дәптерге 28 теңге төледі. 1 қарындаш пен 1 дәптер қанша тұрады ? х – қарындаш, у – дәптер екінші теңдеуді (-3)-ке көбейтеміз. Жауабы : ,

    Қосымша ақпарат
    ЖоспарланғануақытЖоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз)Ресурстар
    Басталуы





    16 минут
  • Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру– 1 мин
  • Жұпқа бөлу- 2 мин
  • Үй тапсырмасын пысықтау - 10 мин
  • Бақылау жұмысының қорытындысын хабарлау -3 мин


  • Оқулық«Математика»6-сынып.





    Ортасы

    18 минут


    1.Ж.Ж «Көршіңе әңгімелеп бер» стратегиясы.5 мин

    2.Ж.К..Ж.«Сиқырлы сандықша» 8 мин

    3.Т.Ж..«Мағынаны ажырыт» стратегиясы.5 мин

    Оқулық математика6-сынып



    Тест тапсырмасы.



    Жауап парақ


    Аяқталуы

    11 минут


    Рефлексия.-5 минБағалау. - 4 минҮйге тапсырма беру. 2 мин

    Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

    Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
    Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс


    С деңгей. Ережені жаттап айт, есепті көшір.

    А деңгей.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесіне есеп құрастыр.



    Ф. «Қол шапалақтауФ. «Екі жұлдыз бір тілек»

    Ф.Жауап парақ арқылы бағалау
  • Геометрия пәні
  • Информатика пәні
  • Қазақ тілі пәні
  • Рефлексия





    Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?





    Бүгін оқушылар не білді?





    Сыныптағы ахуал қандай болды?



    Мен жоспарлағансаралаушараларытиімдіболдыма?

    Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

    Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

    Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



  • Сабақтың мақсаты шынай болды










  • Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін шығару тәсілдерін білді




  • Сыныптағы ахуал ынтымақтастықта болды








  • Мен жоспарлаған шаралар тиімді болды.






  • Мен уақыт ішінде үлгіре алмадым




  • Тапсырмаларды орындауда оқушыларға мобильді жұмыс жасауды




  • Тапсырмалар орындау үшін нақтылық қажет
  • Қорытынды бағамдау



    Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1: Топпен жұмыс

    2: Оқуға деген ынтасын арттыру жұмыстары табысты болды,

    Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1: Ынтымақтаса жұмыс жасау

    2:Білім беру мен білім алуға жаңа тәсілдерді сыни тұрғыдан ойлау

    Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

  • білім беру мен білім алуға жаңа тәсілдер
  • жас ерекшеліктеріне сәйкес тапсырма






















  • Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ