Қысқа мерзімді сабақ жоспары .
Химия 9 сынып
Мерзімі 11.10.2013ж
Сабақтың тақырыбы: Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттері
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттері жайлы мағлұмат беру.
Күтілетін нәтижелер: Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттерін біледі.
Дерек көздер: АКТ, постер,маркер, түлі түсті фишкалар, таблица
Сабақта қолданылатын тәсілдер: Ой қозғау , сұрақ-жауап, топтастыру, проблемалық сұрақтар , диалогтық оқыту, Венн диаграммасы, семантикалық карта
|
Сабақ кезеңдері уақыт |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе 10 мин |
Білу 1.Ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосфера орнату Сергіту сәті .”Гүл сыйлау”
Оқушыларды гүл атауларына байланысты 4 топқа бөлемін түсті фишкалармен |
Оқушылар өзін-өздерін реттейді. Оқушылар шаттық шеңберін құрады. Әр оқушы сол жақтағы оқушыға бір жақсы тілек айтады Оқушылар фишкаларды таңдап 4 топқа бөлінеді. Райхан, раушан,жауқазын,бәйшешек топтарына |
Түсті фишкалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша бір біріне сұрақтар қояды. Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан сілті ерітінділерінің химиялық қасиеттері бойынша. |
Оқушылар ойланады ,еске түсіреді сұрақтарға ауызша жауап береді,тақтаға химиялық қасиетін сипаттайтын реакция теңдеулерін жазады. Оқушылар реакция теңдеулерін тексереді,қате жері болса дұрыстайды. Жауап берген оқушыларды әр топтан бір оқушы өз тобындағы оқушыны бағалайды. |
таблица |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 15мин |
Түсіну Жаңа сабақ тақырыбымен таныстырамын. Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттері (слайдта) Ой қозғау сұрақтары Сұрақтар беремін
Оқушыларға жаңа тақырыпқа сәйкес тапсырма беремін. Жаңа сабаққа байланысты әртоп таблицаны пайдаланып тұздардың қасиетіне мысал келтіріп молекулалық, толық иондық, қысқартылған иондық теңдеулерін жазуға тапсырма беремін .
|
Оқушылар дәптерлеріне жазады.
Оқушылар ауызша жауап береді
Оқушылар электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұздардың химиялық қасиетімен танысады.
Оқушылар жұппен, топпен талқылап жұмыс жасайды ,постер құрады,тақтада спикер қорғайды. Оқушылар реакция теңдеулерін тексереді .Жауап берген оқушыларды әр топтан бір оқушы өз тобындағы оқушыны бағалайды |
Химия 9-сынып АКТ АКТ АКТ постер ,маркер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа материалды қолдану 15 мин
|
Қолдану Оқушыларға жаңа сабаққа байланысты есептер мен жаттығулар жинағынан тапсырма беремін. 1-34 Төменде келтірілген заттардың арасында жүретін теңдеулерді молекулалық жіне иондық түрде жазыңдар. а) мыс сульфаты (II) мен натрий гидроксиді б) калий сульфиді мен темір(II) хлориді Жауабын салыстырады тақтамен
1-35
Б
а
б |
Оқушы жеке орындайды.Жұпта бір бірінің жұмысын тексереді
Топтағы бір оқушы бағалайды
|
АКТ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Талдау Катиондарды анықтау Таблицада берілген катиондарды анықтау арқылы құпия сөзді табады. (слайдта ) Әр топқа таблица беремін.
|
Оқушылар топпен ізденеді.Катиондарды тапқан оқушыларды бағалайды.Құпия сөзді табады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 5-мин |
Жинақтау Венн диаграммасы .Негіздер мен тұздардың химиялық қасиеттерін салыстыру. |
Оқушыларжұппен, топпен бірлесе отырып негіздер мен тұздардың химиялық қасиеті бойынша ұқсастығы мен айырмашылығын тауып постер құрады.Белсендіоқушыларды бағалайды |
Плакат ,маркер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау. Формативті бағалау. Жиынтық бағалау. Сабақ соңында оқушыларды бағалау критерийіне сүиеніп бағалаймын. . |
|
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма беремін. Тапсырма:26-28 бет оқу 9,10,11 жаттығу |
Оқушылар күнделіктеріне жазады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттері
Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары .
Химия 9 сынып
Мерзімі 11.10.2013ж
Сабақтың тақырыбы: Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттері
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттері жайлы мағлұмат беру.
Күтілетін нәтижелер: Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттерін біледі.
Дерек көздер: АКТ, постер,маркер, түлі түсті фишкалар, таблица
Сабақта қолданылатын тәсілдер: Ой қозғау , сұрақ-жауап, топтастыру, проблемалық сұрақтар , диалогтық оқыту, Венн диаграммасы, семантикалық карта
|
Сабақ кезеңдері уақыт |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе 10 мин |
Білу 1.Ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосфера орнату Сергіту сәті .”Гүл сыйлау”
Оқушыларды гүл атауларына байланысты 4 топқа бөлемін түсті фишкалармен |
Оқушылар өзін-өздерін реттейді. Оқушылар шаттық шеңберін құрады. Әр оқушы сол жақтағы оқушыға бір жақсы тілек айтады Оқушылар фишкаларды таңдап 4 топқа бөлінеді. Райхан, раушан,жауқазын,бәйшешек топтарына |
Түсті фишкалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша бір біріне сұрақтар қояды. Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан сілті ерітінділерінің химиялық қасиеттері бойынша. |
Оқушылар ойланады ,еске түсіреді сұрақтарға ауызша жауап береді,тақтаға химиялық қасиетін сипаттайтын реакция теңдеулерін жазады. Оқушылар реакция теңдеулерін тексереді,қате жері болса дұрыстайды. Жауап берген оқушыларды әр топтан бір оқушы өз тобындағы оқушыны бағалайды. |
таблица |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 15мин |
Түсіну Жаңа сабақ тақырыбымен таныстырамын. Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұз ерітінділерінің химиялық қасиеттері (слайдта) Ой қозғау сұрақтары Сұрақтар беремін
Оқушыларға жаңа тақырыпқа сәйкес тапсырма беремін. Жаңа сабаққа байланысты әртоп таблицаны пайдаланып тұздардың қасиетіне мысал келтіріп молекулалық, толық иондық, қысқартылған иондық теңдеулерін жазуға тапсырма беремін .
|
Оқушылар дәптерлеріне жазады.
Оқушылар ауызша жауап береді
Оқушылар электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан тұздардың химиялық қасиетімен танысады.
Оқушылар жұппен, топпен талқылап жұмыс жасайды ,постер құрады,тақтада спикер қорғайды. Оқушылар реакция теңдеулерін тексереді .Жауап берген оқушыларды әр топтан бір оқушы өз тобындағы оқушыны бағалайды |
Химия 9-сынып АКТ АКТ АКТ постер ,маркер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа материалды қолдану 15 мин
|
Қолдану Оқушыларға жаңа сабаққа байланысты есептер мен жаттығулар жинағынан тапсырма беремін. 1-34 Төменде келтірілген заттардың арасында жүретін теңдеулерді молекулалық жіне иондық түрде жазыңдар. а) мыс сульфаты (II) мен натрий гидроксиді б) калий сульфиді мен темір(II) хлориді Жауабын салыстырады тақтамен
1-35
Б
а
б |
Оқушы жеке орындайды.Жұпта бір бірінің жұмысын тексереді
Топтағы бір оқушы бағалайды
|
АКТ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Талдау Катиондарды анықтау Таблицада берілген катиондарды анықтау арқылы құпия сөзді табады. (слайдта ) Әр топқа таблица беремін.
|
Оқушылар топпен ізденеді.Катиондарды тапқан оқушыларды бағалайды.Құпия сөзді табады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 5-мин |
Жинақтау Венн диаграммасы .Негіздер мен тұздардың химиялық қасиеттерін салыстыру. |
Оқушыларжұппен, топпен бірлесе отырып негіздер мен тұздардың химиялық қасиеті бойынша ұқсастығы мен айырмашылығын тауып постер құрады.Белсендіоқушыларды бағалайды |
Плакат ,маркер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау. Формативті бағалау. Жиынтық бағалау. Сабақ соңында оқушыларды бағалау критерийіне сүиеніп бағалаймын. . |
|
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма беремін. Тапсырма:26-28 бет оқу 9,10,11 жаттығу |
Оқушылар күнделіктеріне жазады |
|
шағым қалдыра аласыз













