Электронды кестелердің элементтерін пішімдеу .

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Электронды кестелердің элементтерін пішімдеу .

Материал туралы қысқаша түсінік
Электронды кестелердің элементтерін пішімдеу . 7.2.2.2-Электронды кесте элементтерін пішімдеу. Барлық оқушы: Электронды кесте элементтерін және ұяшық адресін меңгеру. Көпшілік оқушылар: Ұяшықтарды пішімдеу тәсілдерін қолдану. Кейбір оқушылар: Кестеде формулаларды қолданып есептей білу.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тексерілді:


Бөлім:

Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу.

Педагогтің аты-жөні

Абдиева Асель

Күні:

23.10.2021

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Электронды кестелердің элементтерін пішімдеу .

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.2-Электронды кесте элементтерін пішімдеу.


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: Электронды кесте элементтерін және ұяшық адресін меңгеру.

Көпшілік оқушылар: Ұяшықтарды пішімдеу тәсілдерін қолдану.

Кейбір оқушылар: Кестеде формулаларды қолданып есептей білу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

4 мин


















5 мин



Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу

Сынып атмосферасын орнату: оқушылар бойындағы жағымсыз қасиеттерді қағазға жазып умаждап қоқыс шелегіне салады.


Топқа біріктіру: «Смайликтер» әдісі. Оқушылар екі түрлі көңілді смайликтер арқылы топтарға бірігеді

I-топ: Баған

ІІ-топ:Жол

Өткен сабақты пысықтау:

Сaбақты пысықтау мақсатында «Көңiлдi қaлпaқ» əдiсiн қoлдaну. (тoппeн жұмыс)

Музыкa oйнaтылып, қaлпaқ әр oқушығa кигiзiлeдi, музыкa тoқтaғaндa қaлпaқ кiмнiң бaсындa бoлсa сoл сұрaққa жaуaп бeрeдi.

  1. Кесте неден тұрады? (Жолдардан, бағандардан, ұяшықтардан тұрады)

  2. Кесте құру бұйрығы қайда орналасқан? (Жолақтың кірістіру бөлімінде)

  3. Экспрес–кесте бұйрығының қызметі қандай?( кестелердің дайын шаблондарын қосады)

  4. Кестенің ұяшықтары бойынша қалай жылжуға болады?( меңзерді басқару пернелерімен)

  5. Кестенің соңына жаңа жол қосу үшін қандай пернені басу керек? (Таb)

  6. Кестеге бағандар мен жолдарды қандай тәсілдермен қосуға болады?

  7. Кестедегі бағандар мен жолдарды қандай тәсілдермен жоюға болады?

  8. Кесте құрғаннан кейін мәтіндік процессор жолаққа кестелермен жұмыс істейтін қандай бөлімдерді қосады? (Конструктор және Макет)


Оқушылар мұғаліммен амандасады.





Топқа бөлінеді.



















Оқушылар сұрақтарға жауап береді


























Оқушылардың жауаптарын фигуралар арқылы бағалау

А4 парағы






Смайликтер








Музыка





Shape3 Shape1 Shape2

Сабақтың ортасы

5 мин


5 мин



4 мин
























5 мин

























5 мин

Жаңа тақырып түсіндіру. Миға шабуыл:

Электронды кестеге қандай мәліметтер енгізуге болады?

Мәліметтер дұрыс енгізілмесе не істеуге болады?

Пішімдеу деген не?

Тапсырма1. Жеке жұмыс

Тапсырма 2. Жеке жұмыс.

Ұяшықтарға қарапайым формулалар жаза отырып, калькулятор ретінде пайдалануды үйренеміз.

  1. Excel терезесіндегі 2-парақты белсенді етеміз (3.10-сурет).

  2. 2-беттің А1 ұяшығына 150, В1 ұяшығына 250, ал С1 ұяшығына 5 санын жазамыз. (150+250)*5=2000 өрнегінің мәнін, программа көмегімен есептейміз.

  3. А2 ұяшығына «=» белгісін қойып, (А1+В1)*С1 өрнегін теру немесе тінтуірдің көмегімен белгілей отырып, формула құрап жазамыз (3.11-сурет).

Shape4 3.10-сурет

3.11-сурет

Тапсырма 3. Топтық жұмыс.

Мереке күндері. Қазақстандағы мерекелер жылдың қай мезгілінде көбірек болатынын анықтаңдар


Оқушылар жаңа тақырыпты түсініп,сұрақтарға жауап береді.


Дескрипторлар:

  • Электронды кесте элементтерін және ұяшық адрестерін біледі.

  • Электронды кесте элементтерін пішімдей алады.










Дескрипторлар:

  • Берілген тапсырма бойынша ұяшықтарға қарапайым формулалар жазады.

  • калькулятор ретінде пайдалана алады.














Дескрипторлар:

  • Кестеде мәліметтерді дұрыс енгізеді.

  • Формуланы қолданып есептей алады







Фигуралар арқылы бағалау

















«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау.






















«Бес бармақ» әдісі арқылы бағалау

оқулық



А4 парағы, компьютер

Оқулық 51-бет

Shape7 Shape6 Shape5








А4 парағы























Сабақтың соңы 4 мин

«Синквейн» әдісі.

3мин



Сaбaқты қoрыту.Кeрi бaйлaныс:

Синквeйн” әдiсi, oқушының бүгiнгi өткeн тaқырыпқa қaтысты iс – әрeкeтiн aнықтaуғa, бұрынғы бiлiм мeн жaңaны түсiнудiң aрaқaтынaсын жaлғaстыруғa мүмкiндiк бeрeдi.

Бүгiн мeн............... бiлдiм. .............. қызықты бoлды. ................ қиын бoлды. ............. тaпсырмaны мeн oрындaдым. ............. eкeнiн түсiндiм.Мeн......................... бiлiм aлдым. Мeн......................................... үйрeндiм.
................................. мeнiң қoлымнaн кeлдi. Мeн...................................... жaсaй aлдым.
Мeнiң............. жaсaғымкeлдi

Оқушылар берілген таратпа қағаздарды толтырады.


таратпа қағаздар

     




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.11.2021
573
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі