|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: (ортақ тақырып: «Ғарышқа саяхат») |
Мектеп: Шоғы Мұңалұлы атындағы №5 жалпы білім беру орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 05.03.2021ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Жаңғақбаева Ұ.О. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Электронды поштамен файлдарды қабылдау және жіберу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.2.2 файлдары қоса жіберілген хабарламаларды электрондық почта арқылы қабылдау және жіберу; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Интернеттің, оның ішінде электрондық поштаның қыр-сырын үйрете отырып, оқушыларды тиянақтылыққа, ұқыптылыққа, жинақылыққа және де өз достарының пікірін тыңдай білуге баулу. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі |
||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Презентациядағы видео |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспар бойынша орындалатын іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Топқа біріктіру
|
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, сабаққа қатыс тексеру. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Маңғыстау жаңбыры» әдісі Маңғыстауда жел тұрды. (Алақанмызды үйкейміз). Жаңбыр тамшылап бастады. (Саусақпен шерту). Жаңбыр күшейуде. (Кеудемізді алақанымызбен кезектесе соғамыз). Жаңбыр құйып кетті. (Аяғымызды алақанымызбен кезектесе соғамыз). Енді дауыл көтерілді, бұршаққа айналды. (Аяғымызбен жер тепкілейміз). Мынау не? Дауыл басылуда. (Аяғымызды алақаныызбен кезектесе соғамыз). Жаңбыр басылуда. (Кеудемізді алақанымызбен кезектесе соғамыз) Жаңбыр сиреді. (Саусақпен шерту). Желдің жәй сыбысы. (Алақанмызды үйкейміз). Күн жарқырады. (Қолдарымызды жоғары көтереміз). Оқушылар мұғалім таратқан қағаз қиындылары арқылы 3 топқа бөлінеді. 1-топ «Пошта» 2-топ «Дерек» 3-топ «Интернет» |
Компьютер, интерактивті тақта, сабаққа қатысты слайд
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
«Кім білгір?» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында слайдтағы бірнеше сұрақтарға жауап береді. 1. Презентацияға видеоны қалай кірістіреміз? 2. Видео пішімі батырмасымен қандай әрекеттерді орындауға болады? 3. Не себепті қажетті видео презентациямен бірге бір бумада сақталуы керек? 4. Өңдеу тақтасында Видео монтаж батырмасы не үшін қолданылды? ҚБ Оқушыларды бағалау «Керемет», «Жақсы», «Талпын» смайликтері арқылы жүргізіледі. Оқушылар сұрақтарға дұрыс, әрі нақты жауап беруіне байланысты бағаланады. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ «Кинометафора» әдісі Сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру, оқушылар ютуб желісі арқылы бейнеролик тамашалайды.
|
https://www.youtube.com/watch?v=KMPNnrIqbI8 |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
1-тапсырма (Т) Венн диаграммасы Оқушылар Венн диаграмасы арқылы тақтаға электронды поштаның әдеттегі поштадан айырмашылығы мен ұқсастығын жазып шығады
Дискриптор:
- ұқсастығын табады. ҚБ Оқушылар бір-бірін бағалайды. Бір топ алдын ала жазып алынған жауаптарын оқыған кезде, қалған топтар бір-бірін алақан соғу арқылы бағалайды. Мұндағы 3рет соғу «Өте жақсы», 2 рет соғу «Жақсы», 1рет соғу «Қанағаттанарлық» СТ Тапсырманы орындау барысында деректер тәсілі қолданылды. Оқушылар тақырыпқа қатысты жаңа материалдарды бір-біріне түсіндіру арқылы жаңа деректер алады. 2-тапсырма (Т) «Бірлік» әдісі арқылы оқушылар топ болып сәйкестендіруді ұйымшылдықпен, бірге тиянақты орындайды. Сәйкестендіру кестесі
Дискриптор: Сәйкестендіру арқылы электронды пошта жәшігіндегі хабарламалар және басқа да элементтерді табады. ҚБ Оқушылардың топ болып келісіп сәйкестендіруді сәтті жүргізуіне қарай Бас бармақ арқылы бағаланады.
СТ Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады. Мұғалім оқушыларды ойланту үшін және бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтарды қоюына болады. Бұл әдісті қолдану барысында сөзбен қолдау көрсету және ынталандыру да маңызды рөл атқарады. 3-тапсырма Практикалық жұмыс (Ж). «Кім жылдам» әдісі арқылы оқушылар жеке компьютерге отырып, мәтінді жылдам тереді.
Тоқтар Әубәкіров ғарышта 7 күн 22 сағат 13 минут, Талғат Мусабаев 341 күн 9 сағат 48 минут, ал Айдын Айымбетов 9 күн 20 сағат 13минут 51 секунд болған. Дискриптор:
ҚБ Мұғалім дискрипторға сүйене отырып, әр оқушыны «Қызыл», «Сары», «Көк» медальдар арқылы жеке бағалайды, мұндағы, «Қызыл» - толық орындаған оқушыға «Жасыл» - жартылай орындаған оқушыға «Көк» - мүлдем орындамаған оқушыға СТ Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді.Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолдануға болады. Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі. |
Слайд, стикер, маркер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жангакбаева Улданай ОрынбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Электронды поштамен файлдарды қабылдау және жіберу
Тақырып бойынша 16 материал табылды
Электронды поштамен файлдарды қабылдау және жіберуМатериал туралы қысқаша түсінік
қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы | |||||||||||||||||||||||||
























