Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Электрондық баланс әдісі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.2А Тотығу-тотықсыздану реакциялары |
Мектеп: №17 орта мектеп |
||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Төлегенова Ә.Д. |
||||||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық баланс әдісі |
||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.2.7 -электрондық баланс әдісімен тотығу-тотықсыздану реакцияларының коэффициенттерін қою |
||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: - электрондық баланс әдісімен тотығу-тотықсыздану реакцияларының коэффициенттерін қояды; Оқушылардың басым бөлігі: -Табиғатта қандай жағдайда тотығу-тотықсыздану үдерісі болатынын зерттейді; Кейбір оқушылар: - Тотығу-тотықсыздану үдерісінің өмірдегі пайдасы мен зиянын біледі; |
||||||||
Бағалау критерийі |
-Электрондық баланс әдісімен тотығу-тотықсыздану реакцияларының коэффициенттерін қоюды біледі ; -Табиғатта қандай жағдайда тотығу-тотықсыздану үдерісі болатынын зерттей біледі; -Тотығу-тотықсыздану үдерісінің өмірдегі пайдасы мен зиянын айта алады; |
||||||||
Тілдік мақсаттар |
Реагент,тотықтырғыш, тотықсыздандырғыш,катион,анион, электрон,тотығу дәрежесі. |
||||||||
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік,өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы. |
||||||||
Пәнаралық байланыс |
Математика, физика |
||||||||
Алдыңғы білім |
5-сынып математика «Ең кіші орталық еселікті табу»; 9-сынып Химия 9.2.А «Тотығу-тотықсыздану реакциялары» |
||||||||
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||
Сабақ барысы |
|
||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|
||||||
Сабақтың басы 8 минут
1минут
1минут
6минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгендеу Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.»Шаттық шеңбері» арқылы бір-біріне жылы лебіз айтады. Топтастыру.Пазл әдісі арқылы Үй тапсырмасын сұрау «Лото» ойыны әдісі бойынша
Бұл ойын шарты бойынша оқушылар қалаған лото тастарын таңдау арқылы, ішінде жасырылған сұрақтарға жауап беретін болады. Сұрақтары: 1.Тотығу-тотықсыздану реакция механизмін түсіндіріңіз. 2.Тотықтырғыш дегеніміз не? 3.Тотықсыздандырғыш деген не?
HCl,HClO,HClO4,PH3,H3PO4,ZnS,H2S,H2SO3 5.Орынбасу реакциясы тотығу-тотықсыздану реакциясына жата ала ма?Жауабыңызды дәлелдеңіз. 6. Күкірт (ІV) оксиді әрі тотықтырғыш әрі тотықсыздандырғыш қасиет көрсетеді,бұл құбылысты түсіндіріңдер. Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді 2.Алгоритм құрады ҚБ. Смайлик әдісі. |
Қағаз қиындылары
https://ust.kz/word/sabaqta_qoldanylatyn_50_adis_jinagy-2546.html
А4 қағаздары
Смайликтер |
|
||||||
Сабақтың ортасы 25 минут 7минут 18минут 5 минут 5 минут 8 минут |
Білу түсіну 1-тапсырма Мәтінмен жұмыс «Идеялар кәрзеңкесі» әдісімен алғашқы түсініктерді беру. 1-топ Электрондық баланс әдісі 2-топ Негізгі коэффициенттер ұғымы 3-топ Электрондық баланс әдісінің алгоритмі Дескриптор: Мәтінмен жұмыс жасайды топта талқылайды; ҚБ «Бес бармақ» Қолдану 2-тапсырма. «Кім жылдам» әдісі 1-деңгей Берілген реакция теңдеулерін электрондық баланс әдісі арқылы теңестіріңіз. а) Al + O2 =Al2O3 ә) N + O2 =N2O5 б) KCIO3 = KCI + O2 в) CuO =Cu + O2 г) Fe3O4 + AI = AI2O3 + Fe д) Li + H2O = LiOH + H2 в) NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + H2O 2-деңгей Металл бұйымдардың тат басып бүлінуі, тамақ өнімдерінің ашуы, газ, отын, мұнай өнімдерінің жануы процесін түсіндіріңіз. 3-деңгей. «Тотығу-тотықсыздану үдерісінің өмірдегі пайдасы мен зияны» тақырыбында эссе жазу. Дескриптор: Реакция теңдеулерін жазады Металл бұйымдарының тат басып бүлінуін,тамақ өнімдерінің ашу процесін түсіндіреді. «Тотығу-тотықсыздану үдерісінің өмірдегі пайдасы мен зияны» эссе жазады. ҚБ «Бағдаршам» бойынша |
Постер, маркер
Тараптпа қағаздары
|
|
||||||
Сабақтың соңы 7минут 3минут 3минут
1минут |
«Ойлан-Жұптас-Бөліс» Дескриптор: Мәтін бойынша тірек сөздерді табады ҚБ: «Жұлдызша жинау» Рефлексия «Нысана» Сөйлемді аяқтау: Бүгін мен білдім ….. Маған қиын……. Мен сенімдімін……………. Үйге тапсырма №6-8 жаттығу,77 бет
|
https://ust.kz/word/sabaqta_qoldanylatyn_50_adis_jinagy-2546.html
|
|
||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
||||||
|
|
|
|
||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |