Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Елтану элективті курсы қысқа мерзімді жоспар 11сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін: |
Л.Қалабаева |
||||
Педагог тың аты-жөні |
Менешова Несібелі |
||||
Күні |
01.09.2021 |
||||
Сынып 11 |
Қатысушылар саны 28 |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Азия елдеріне жалпы шолу |
||||
Оқу мақсаттары |
Азия елдеріне жалпы шолу жасайды |
||||
Сабақтың мақсаты |
Географиялық орны,халқы,табиғаты,минералды ресурстары жөнінде мәлімет береді.Шектесетін елдерді кескін картаға бейнелей алады.Қазақстанмен байланысына баға береді |
||||
Бағалау критерииі |
Географиялық-экономикалық жағдайын талдайды, минералды ресурстарын жазады,шектесетін елдерді кескін картаға бейнелейді |
||||
Сабақтың кезеңі/ уақ. |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Басы.Қызығушылықты ояту 3мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын алады |
|
Оқулық, жұмыс дәптер |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 4мин |
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар беріледі.Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы,мақсатымен таныстырады |
1.Азия елдерін картадан көрестіңіз 2.Қандай Азия елдерін білесіз? Өзгенің пікірін толықтырады.Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылайды |
Белсенді болған оқушыға «Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Ашық сұрап-жауап |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 35мин |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді,мәліметтерді қолдана отырып, тапсырмаларды орындатады Термин сөздерді жаздырады Атлас картаны пайдаланып, кескін картаға кескіндеу жолын түсіндіреді Бахрейн мен Қазақстанның экономикалық байланысын анықтап, диаграммаға түсіртеді |
1.Оңтүстік Батыс Азия 9 сағат: 1.Ауғанстан Ислам Республикасы.2. Бахрейн Әмірлігі. 3.Біріккен Араб Әмірлігі. 4.Иран.5.Ислам Республикасы . 7.Ирак. 8.Ливан Республикасы. 9.Сирия Араб Республикасы. 10.Сауд Арабиясы Корольдігі. 11. Сарамандық жұмыс №1 2. Орталық және Оңтүстік Шығыс Азия елдері 7 сағат: 1.Монғолия. 2.Бруней сұлтандығы. 3.Вьетнам. 4. Малайзия. 5. Филиппин. 6.Тайвань. 7.Камбоджа Корольдігі 3. Оңтүстік Азия елдері 4 сағат: 1.Бангладеш. 2 Бутан Корольдігі. 3.Пакистан Ислам Республикасы. 4.Сарамандық жұмыс №2 2.Картамен жұмыс: Азия елдерін көрсетіңіз Кескін картаға 1 елді түсіріңіз |
Дескриптор: 3балл. Географиялық-экономикалық жағдайына сипаттама береді Кескін картаға шектесетін елдерді түсіреді Екі елдің байланысын анықтап,жа зады |
|
Сабақтың соңы Ойтолғаныс рефлексия 5мин |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын,рефлексиясын тыңдайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай,өз түсінгенін,пікірін,өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды |
«Жапондық» әдіс арқылыбағалау «Дұрыс», «Келісемін», «Менің сұрағым бар» . 1-10 баллдық жүйе арқылы сабаққа белсенділігі бойынша бағаланады |
|
Бекітемін: |
Л.Қалабаева |
||||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні |
Менешова Несібелі |
||||||||||||||||
Күні |
08.09.2021 |
||||||||||||||||
Сынып 11 |
Қатысушылар саны 28 |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
АУҒАНСТАН |
||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
Ауғанстанның географиялық-экономикалық жағдайына сипаттама беру |
||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Географиялық орны,халқы,табиғаты,минералды ресурстары жөнінде мәлімет береді.Шектесетін елдерді кескін картаға бейнелей алады.Қазақстанмен байланысына баға береді |
||||||||||||||||
Бағалау критерииі |
Географиялық-экономикалық жағдайын талдайды, минералды ресурстарын жазады,шектесетін елдерді кескін картаға бейнелейді |
||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақ. |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||
Басы.Қызығушылықты ояту 3мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын алады |
|
Оқулық, жұмыс дәптер |
|||||||||||||
Жаңа сабаққа кіріспе 4мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар беріледі.Әр оқушы өз ойымен бөліседі.Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы,мақсатымен таныстырады |
Жерінің 3/4 бөлігінен астамы таулы. Елдің солт.-шығысынан оңт.-батысына қарай өте ірі Гиндукуш тау жоталары созылып жатыр (ең биік жері 6729 м). Оны Ауғанстанның солт. мен батысында Паропамиз және Сафеднах жоталары алмастырады. Ауғанстанның оңт-де Газни-Кандагар таулы үстірті, ал оңт.-батысында Бактрия, Регистан, Дашти-Марго шөлдері жатыр. Климаты субтропиктік, құрғақ. Шілде айының орташа темп-расы 240С-ден 320С-қа, ал қаңтар айының орташа тeмп-pacы 00- тан 80С-қа дейін жетеді. Жауын-шашынның жылдық орташа мөлш. 350 мм-ден аспайды. Ірі өзендері: Әмудария, Герируд, Гильменд, Кабул, Мургаб. Кен байлықтары мұнай, табиғи газ, тас көмір, графит және асыл тастар. Өзгенің пікірін толықтырады.Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылайды |
ашық, жабық сұрақтар қойылады. Белсенді болған оқушыға «Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Ашық сұрап-жауап |
|||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 35мин |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді,мәліметтерді қолдана отырып, тапсырмаларды орындатады Термин сөздерді жаздырады Атлас картаны пайдаланып, кескін картаға кескіндеу жолын түсіндіреді Бахрейн мен Қазақстанның экономикалық байланысын анықтап, диаграммаға түсіртеді |
1.Географиялық-экономикалық жағдайы /видеоролик көру/ Тапсырма: кестені толтыру
2.Кескін картаға географиялық орнын және шектесетін елдерді бейнелеу |
Дескриптор: 3балл. Географиялық-экономикалық жағдайына сипаттама береді Кескін картаға шектесетін елдерді түсіреді |
|
Сабақтың соңы Ойтолғаныс рефлексия 5мин |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын,рефлексиясын тыңдайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай,өз түсінгенін,пікірін,өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды |
«Жапондық» әдіс арқылыбағалау «Дұрыс», «Келісемін», «Менің сұрағым бар» . 1-10 баллдық жүйе арқылы сабаққа белсенділігі бойынша бағаланады |
|
Бекітемін: |
Л.Қалабаева |
|||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні |
Менешова Несібелі |
|||||||||||||||
Күні |
15.09.2021 |
|||||||||||||||
Сынып 11 |
Қатысушылар саны 28 |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Бахрейн Әмірлігі |
|||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
Бахрейн Әмірлігінің географиялық-экономикалық жағдайына сипаттама беру |
|||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Географиялық орны,халқы,табиғаты,минералды ресурстары жөнінде мәлімет береді.Шектесетін елдерді кескін картаға бейнелей алады.Қазақстанмен байланысына баға береді |
|||||||||||||||
Бағалау критерииі |
Географиялық-экономикалық жағдайын талдайды, минералды ресурстарын жазады,шектесетін елдерді кескін картаға бейнелейді |
|||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақ. |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
Басы.Қызығушылықты ояту 3мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын алады |
|
Оқулық, жұмыс дәптер |
||||||||||||
Жаңа сабаққа кіріспе 4мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар беріледі.Әр оқушы өз ойымен бөліседі.Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы,мақсатымен таныстырады |
1.Бахрейн Әмірлігі туралы не білесіз? 2.Бұл ел қай материкте орналасқан? 3.Экономикалық байланысы қандай? Өзгенің пікірін толықтырады.Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылайды |
ашық, жабық сұрақтар қойылады. Белсенді болған оқушыға «Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Ашық сұрап-жауап |
||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 35мин |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді,мәліметтерді қолдана отырып, тапсырмаларды орындатады Термин сөздерді жаздырады Атлас картаны пайдаланып, кескін картаға кескіндеу жолын түсіндіреді Бахрейн мен Қазақстанның экономикалық байланысын анықтап, диаграммаға түсіртеді |
1.Географиялық-экономикалық жағдайы /видеоролик көру/ Тапсырма: кестені толтыру
2.Кескін картаға географиялық орнын және шектесетін елдерді бейнелеу 3.Венн диагрраммасын толтыру: Б ахрейн Қазақстан |
Дескриптор: 3балл. Географиялық-экономикалық жағдайына сипаттама береді Кескін картаға шектесетін
елдерді түсір Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |