Материалдар / "Энергия және қозғалыс"

"Энергия және қозғалыс"

Материал туралы қысқаша түсінік
мүғалімдерге көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Наурыз 2021
409
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«№148 қазақ орта мектебі» КММ

Орта білім беретін ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Энергия және қозғалыс

Педагогтің аты-жөні

Қожамжарова А.С.

Күні:

12.02.2021ж

Сынып: 6 «А»

Қатысушылар саны:

Сынып: 6»А»

Сабақтың тақырыбы

Энергия түрлері мен көздері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.5.1.2.- Энергия көздерін атау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: энергия көздерін жіктей алады..

Басым көпшілігі: энергия көздерінің өндірістегі үлесін атай алады.

Кейбір оқушылар: заманауи энергия көздерін атап, энергия көздері арқылы күррделі зерттеулерді атайды.

Бағалау критерийлері


- Энергия өлшем бірлігін біледі

- Адамға не үшін энергия қажет екенін түсіндіреді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

басы
5

Ұйымдастыру кезеңі

1,оқушылармен амандасу, түгендеу, Үй тапсырмасын сұрау

2. « Құпия сұрақтар» әдісі

1.тітіркену дегеніміз не?

2. өсімдік пен жануарларда тітіркену қалай жүреді?

Оқушылар кітап, дәптер және оқу құралдарын алады.

Мақсаты: оқушылар бір- бірін тыңдау дағдыларын қалыптастырады. Өткен тақырыпты қаншылықты меңгергенін білу.

Оқулық, дәптер

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу

30мин











Жаңа тақырыпқа келу: оқушылардың алдыңғы білімін анықтау мақсатында және қызығушылығын ояту үшін «Starter»әдәсін қолданып суреттермен жұмыс жасаймыз.Презентацияда оқушыларға келесі тақырыптарға әртүрлі суреттер көрсетіледі

  • қозғалыстағы автокөлік;

  • ұшақ (механикалық энергия);

  • қосылған үстел шамы;

  • зарядтау ұялы телефон(электр энергиясы);

  • шам;

  • Күн (жарық энергиясы);

  • газ плитасы;

Оқушылар суреттерді талқылай отырып сабақтың тақырыбын анықтайды.
















Тапсырма№2

Сәйкес сөздердің астын сыз «Алғашқы адам энергия ретінде ...... не пайдланды?

  • Отын, газ, телефон, тоқ, ағаш, көмір, бұта, машина, қамыс, тас

Дескриптор:

 1.энергияны сипаттайды.

2.Тиісті сөздерді астын сызып, орындайды



Тапсырма №2

Күннің







Дескриптор:

 1. күнні қызметін атайды

2.Тиісті сөздерді астын сызып, орындайды












Мұғалім оқушыларды «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды.

















































ҚБ. «Мадақтау» әдісі




















6 сынып оқулығы. Оқулықтағы мәліметтер











































6

сынып оқулығы.














Сабақтың соңы ой толғаны Рефлекция

5 мин

« 7. Рефлексия

Мұғалім сабақ мақсаттарына қайта оралып, сабақ мақсаттарына жету деңгейін талқылайды.




Мұғалім оқушыларды «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды.


















Үйге тапсырма:

Энергия көздері тақырыбын оқу












Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ