Материалдар / Еңбекті қорғау
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Еңбекті қорғау

Материал туралы қысқаша түсінік
Еңбек заңнамалары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Наурыз 2019
2429
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Еңбекті қорғау

Мектеп: “Ескелді ауданы әкімдігінің Ш.Уәлиханов атындағы орта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Мысырбекова Ж.М.

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Еңбек даулары қалай шешіледі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

9.4.3.2 құқықтық актілерге сүйене отырып, еңбек дауларын шешу жолдарын ұсыну

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы: Құқықтық актілер туралы біледі, түсінеді (білу –түсіну - қолдану)

Басым көпшілігі: Құқықтық актілерді сипаттайды(қолдану - сипаттау)

Кейбір оқушылар: Құқықтық актінің құрылымының ерекшеліктерін саралайды, сараптайды.

Бағалау критерийлері

- Құқықтық актілерге сүйене отырып, еңбек дауларын шешу жолдарын біледі;

Тілдік мақсаттар


Еңбек дауларының шешу жолдарын анықтап,оларды топтастыра және жіктей алады.

Құндылықтарға баулу

Бқл сабақ оқушылардың бойында өз ата заңдарына дегн құрмет, патриоттық сезім секілді жалпы адами құндылықтарды дарытуға бағытталған.Құндылықтарды дарыту топтағы жұмыс арқылы жүзеге асады, яғни топтағы әр оқушы өзгелердің пікірін сыйлауы қажет, алдыға қойған мақсаттарға жету үшін әрекеттерді қолдай білу қажет.

Пәнаралық байланыстар

Қазақстан тарихы, география,

Бастапқы білім


Алдыңғы дағдылары ретінде оқушылардың жеке талдау жасау мен топтық жұмыс жасау тәжірибелері қарастырылады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан-ған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

8 минут

Психологиялық ахуал қалыптасты-ру:
























Оқушы назарын шоғырландыру.

Тақырыпқа негіздей отырып, сабақтың тақырыбын ашу мақсатына қарай топқа блінеміз.

1-топ: «Ұжымдық дауы»

2-топ: «Жеке еңбек дауы»

Топқа бөлінген соң, жалпылама сұрақ қоямын.

  1. Жалпы еңбек дегеніміз не?

  2. Дау дегеніміз не? Қалай ойлайсыңдар?

  3. Еңбек даулары дегенді қалай түсінесіңдер?

Сұрақ арқылы оқушы ойларын айтады, пікірлерімен бөліседі, талдайды.



Топтық жұмыс.

«Ашық микрафон» әдісі.

Оқушылар бұл жерде жалпы тақырып бойынша топ арасында талқылайды.





Топтық жұмыстың қорытындысын шығарамыз.

Қ.Б. «От шашу» әдісі арқылы бағалау










Үлестірмелер
























Сабақтың ортасы

20 минут








































Мәтінмен жұмыс.

«Джигсо» әдісі

Оқушылар топ болып берілген мәтінді оқиды, талдау жүргізеді



Схема құру.

Еңбек дауларының шешу жолдарын жазу.





Жеке еңбек даулары



















Қ.Б. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.


Дискриптор:

1.Еңбек дауы мен ұжымдық дауларды біледі

2. Еңбек дау мен ұжымдық дауларды сипаттап, мағынашын ашып айта алады



Үлестірмелер






Флипчат

Сабақтың соңы

12 минут




Үйге тапсырма

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді.

Нені білдім, нені үйрендім?

Не түсініксіз болып қалды?

Нені қайта қарастыру қажет?



Еңбек даулары туралы қосымша деректерден іздестіріп, ессе жазып келу.









Қорытынды бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нарсе (оқыту мен оқуға қатысты)?


1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?


1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!