Енгізу және шығару құрылғылары

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Енгізу және шығару құрылғылары

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар енгізу және шығару құрылғыларын біледі.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Бөлім:


Компьютерлер мен бағдарламалар

Педагогтің Т.А.Ә.

Ахметова Динара

Күні:


Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Компьютердің енгізу-шығару құрылғылары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.1.1 енгізу-шығару құрылғыларын ажырата білу;

Сабақтың мақсаты

Енгізу-шығару құрылғыларын біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

(5мин)











(3мин)

Ұйымдастыру кезеңі

1.Оқушылармен сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгелдеу.

3. «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын.

Орнымыздан тұрайық

Алақанды созайық

Алақанда жылулық

Досымызды сыйлайық

деп айтып болған соң қолдарындағы күн стикеріндегі жақсы сөзді досына береді


Топқа бөлу «Санамақ әдісі» оқушылар 1,2 деп санау арқылы топқа бөлінеді.



Бүгінгі сабақты ашу үшін тақтаға жасырын сөзді кестедегі әріптер беріледі.




Оқушыларға берілген стикердегі күн стикері арқылы достарына жазылған жақсы сөз стикерін ұнаған досына сыйлайды.



Оқушылар ауызша 1,2 саналады.



Оқушылар тақтада берілген жасырын сөзді кестедегі әріптер арқылы жаңа тақырыпты ашып, өздері қосымша білетін мәліметтерін ауызша айтып талқылау арқылы қосымша ақпарат қосады.

Мадақтау














Мадақтау

1слайд







2слайд

Ортасы

(10мин)










(4мин)








(5мин)











(4 мин)




(5мин)

Сабақтыңтақырыбы мен оқу мақсатын таныстыру.

Жаңа сабақ

Ұжымдық жұмыс

«Әңгімелесетін әріптестер» әдісі арқылы жаңа тақырып бойынша берілген оқу материалдарын тақтадағы мәліметтер арқылы ауызша талқылау сұрақтар жүреді.


1-тапсырма

Компьютерлік құрылғыларды қағазға жапыстыру

Дескриптор:

-Компьютерлік құрылғылардың аттарын атап жапыстырып шығады.




2-тапсырма

Құрылғыларды топтастырып бояйды.

Дескриптор:

1-ші сұрақ

- 1-ші енгізу құрылғыларын қызыл түспен топтастырып бояйды.

- 2-ші шығару құрылғыларын көк түспен бояйды..

- 3-ші сақтау құрылғыларын сары түспен бояйды.

«Нейро жаттығу» әдісі арқылы мидың жұмысын жақсарту



3-тапсырмасы «Құрылғылар шеңбері» әдісі арқылы төменде берілген суреттерге қарай отырып, енгізу-шығару, сыртқы, қосымша, негізгі, сақтау құрылғыларын құрылғылардың суреттерін табады.


Дескриптор:

-Қосымша құрылғыны табады

-Негізгі құрылғыны табады

-Енгізу құрылғысын табады

-Шығару құрылғысын табады

-Сыртқы құрылғыны табады

-Сақтау құрылғысын табады


Оқушылар тақтада көрсетілген ақпараттарды ауызша талқылайды «Әңгімелесетін әріптестер» әдісі бойынша интербелсенді тақтадағы ақпараттарды ұжыммен талқылап өз пікірлерін білдіру арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын түсінеді.



Берілген қағздағы суреттерге қима қағаздарды жапыстырып шағады.







Оқушыларға берліген қағаздағы тапсырманы енгізу, шығару, сақтау құрылғыларын топтастырып бояйды..






Оқушылар суреттердегі нейрожаттығуды орындайды.




Берілген суреттерге қарай отырып, енгізу-шығару, сыртқы, қосымша, негізгі, сақтау құрылғыларының суреттерін табады.



Құрылғылар шеңберінің әр бөлігіне суреттегі құрылғыларды тауып қыстырып шығады.

Өзін –өзі бағалау «Спрайт мысық» арқылы қадам жасап отырады.




1-тапсырма

1 балл

Әрбір дескриптор 1балмен бағаланады





2-тапсырма

3 балл

Әрбір дескриптор 1балмен бағаланады









6 балл

Әрбір дескриптор 1балмен бағаланады

3-6слайд





7слайд



8слайд




9слайд




Соңы

(4мин)







(1мин)







(3мин)




Жаңа сабақты бекіту

Кубик әдісі арқылы сабақты бекітемін

Оқушыларға адамның қандай дене мүшелері енгізу, шығару екенін анықтау үшін кубикті лақтыру арқылы сұрақ қоямын.

Үй тапсырмасы

  1. Тақырыпты оқу

  2. Қосымша құрылғылардың суретін салып қызметін жазу





Рефлексия

Фотоаппарат» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа деген көңіл күйлерін білдіреді.


Оқушылар сұрақтарға ауызша түрде жауап береді.





Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып алады.







Фотоаппарат» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көңіл күйл арқылы білдіреді



Оқушылар қателерін түзеу арқылы бір-бірін бағалайды.












10слайд


11слайд




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
14.03.2023
439
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі