«№13 жалпы білім беретін мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Көзтай Айбарша Батылжанқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
31.08.2023 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шәкәрім Құдайбердіұлы «Еңлік-Кебек» дастаны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану; 8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз көзқарасын дәлелдеу үшін үзінділерді қолдана алады; «Еңлік-Кебек» поэмасынан алған үзінділерді өңдеп креативті жазады. ЕБҚ бала (дислексия) үшін: Өз көзқарасын білдіреді; Үзінділерді қолдана алады; Креативті жұмыс жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, жоғары ойлау деңгейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларды «Балмұздақ таяқшалары» арқылы топқа бөлу Сабақтың қызығушылықты ояту кезеңі Кіріспе сұрақтары
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Мұғаліммен амандасады; Топтарға бірігеді; Сұрақтарға жауап береді. |
«Жақсы», «Жарайсың», «Керемет» қолпаштау сөздері арқылы бағалау |
Балмұздақ таяқшалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты түсіну 5 мин Сұрақтар функционалдық сауаттылығын дамытуға бағытталған. Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы ауызша тілді дамытады. 7 мин Тапсырма функционалдық сауаттылықты дамытуға бағытталған. Оқушылар пікір білдіру арқылы сөздік қорлары байиды. 13 мин Тапсырма функционалдық сауаттылықты дамытуға бағытталған. Оқушылар креативті жұмыс жазу арқылы танымдық қызығушылығы артады. Сауатты жазу, сауатты сөйлеу дағдыларын қалыптастырады. 7 мин |
Ж. ЖЖ. ТЖ. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі 1-тапсырма.
Дескриптор:
ЕБҚ бала (дислексия) үшін тапсырма:
Ж. 2-тапсырма. «Екі жақты түсініктеме күнделігі» арқылы шығармадан ерекше әсер еткен тұстарды, үзінділерлі жазыңыз. Үзіндіге қатысты пікіріңізді білдіріңіз
Дескриптор:
ЕБҚ бала (дислексия) үшін: «Кебек айтты: «Аң қуған Тобықтымыз, Мен Кебекпін дегенмін, білемісіз». «Атым Кебек» дегенде жалт қарады, Бағанағы айтылған бойжеткен қыз».
ТЖ. 3 -тапсырма. «Жақсарту керек...» үзіндіге байланысты қандай өзгерістер енгізер едіңіз? Үзіндіні өңдеп, креативті жазыңыз.
«Нысан абыз қысылып батқан терге, Қарады да сөйледі Кебек ерге: «Ажалың биік қабақ сұрлау қыздан, Батырым ондай жанға көңіл бөлме. Бұл сөзді өз ойымнан айтпаймын құр, Жын шіркін осылай деп айтқызып тұр. Қара жартас түбінде кез келеді, Шырағым, ондай қыздан сақтанып жүр. Әдейі іздеп бармассың, кез боларсың. Кез болсаң, әдейі емес тез боларсың. Сақтықта қорлық жоқ деген бар ғой Сақтанбасаң артқыға сөз боларсың. Оны естіп Кебек кетті өз жайына, Батса да балгер сөзі шымбайына. Ойланбай біржолата кетті ұмытып, Деді де: «Жынның сөзін тыңдайым ба?»
Дескриптор:
ЕБҚ бала (дислексия) үшін: «Нысан абыз қысылып ... ..., Қарады да сөйледі Кебек ерге. « ... ... ... ... қыздан, Батырым ондай жанға көңіл бөлме.
Бұл сөзді ... ... айтпаймын құр, Жын шіркін ... ... айтқызып тұр. ... ... ... кез келеді. ... ... ... сақтанып жүр».
«Галереяға саяхат» әдісі ТЖ. 4-тапсырма.
Дескриптор:
|
Жырдың маңызды бөлігін анықтайды; Шығармадан дәлелдер келтіреді: Өмірмен байланыстырады.
ЕБҚ бала (дислексия) үшін: Жырдың маңызды бөліктері мен түсініктемелерді сәйкестендіру тапсырмасы беріледі.
Шығармадан ерекше әсер еткен үзінділерді жазады; Үзіндіге қатысты пікірін білдіреді.
ЕБҚ бала (дислексия) үшін: Шығарма үзінділері бала үшін дайын беріліп, мазмұны ауызша айтылады.
Үзіндіні өңдейді; Ойын қосады; Креативті жазады.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Көзтай Айбарша БатылжанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз "Еңлік-Кебек" поэмасы
Тақырып бойынша 18 материал табылды
"Еңлік-Кебек" поэмасыМатериал туралы қысқаша түсінік
8-сынып оқушыларына ашық сабаққа арналған тапсырмалар.
Материалдың қысқаша нұсқасы «№13 жалпы білім беретін мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













