|
|
Ұзақ мерзімді жоспарлаудың тарауы:
|
Мектеп: Жақсыбайкөл негізгі мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Ғалымжан А.А. Қатысқандар- ; қатыспағандар: |
||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы: Еріген заттың массалық үлесі |
|||||||
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
5.3.2.4- еріген заттың массалық үлесін есептеу |
||||||
|
|
Оқу мақсатына негізделетін сабақ мақсаты |
Еріген заттардың массалық үлесін есептей алады. |
||||||
|
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел»жалпы ұлттық идеясының маңызды құрамдас бөліктері болып табылатын ұлттық ауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік,өңірлік мәселелерді шешуге жаһандықтұрғыдан қатысу құндылығы аясында оқушыларды топтық жұмыс арқылы қоршаған ортаны аяулышылықпен қарауға дәріптеу. |
||||||
|
|
Пәнаралық байланыс |
Химия, физика. |
||||||
|
|
Алдыңғы білім |
5.3.2.3-құрамы белгілі ерітіндіні дайындау |
||||||
|
|
Сабақтың жоспары |
|||||||
|
|
Сабақты жоспарлаудың кезеңдері |
Сабақты жоспарлаудағы іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру. «Шаттық шеңбер » бір-біріне жақсы тілек айтады. Үй тапсырмасы. «Ыстық орындық» әдісі Оқушылар бір –бірлеріне сұрақ қояды. -Таза заттар мен қоспалардың қандай айырмашылықтары бар. - -Жер бетінде ең көп таралған еріткіш не деп аталады? Дескриптор:
Қима қағаз арқылы топқа бөлу. Шай, Су 1- топ. Еріткіш 2 –топ. Ерітінді. |
1 –топ: 2-топ: |
||||||
|
Жаңа білім 10 минут Саралау. Диалог негізіндегі саралау. |
Білу және түсіну Берілген мәтіндерді балалар оқып алады. (Т) «Миға шабуыл» әдісі берілген қима қағаз арқылы сабақ тақырыбы ашылады. Сурет қимасына анықтама беру. Су еріткіш. Судың қасиеті. Кей заттар суда ерімейді. Ерітіндіге нелер жатады?
|
Оқулық, мәтіндер. |
||||||
|
Ортасы 10 минут Саралау. Оқушыға жеке қолдау көрсету арқылы саралау. |
Қолдану. Тәжірибе жасау. Тапсырма 1. Массасы 100 г суда 15 г ас тұзы ерітілген. Осы тұздың массалық үлесін есептеніз. Есептің шешу жолдарын көрсетіңіз. Берілгені :
Шешуі :
Жауабы :
Дескриптор Білім алушы еріген заттың массалық үлесін табу үшін формуланы пайдаланады; есептің шешу жолдарын көрсетеді; тұздың массалық үлесін есептейді. Мұғалім бағалауы. «Мадақтау сэндвичі»
|
Топтық жұмысқа арналған ресурстар |
||||||
|
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
Ой қорыту. «Өз ойым»Өз бетінше тосап жасау. Тосапқа массалық үлес бойынша керек заттардың массалық үлесін есептеу. Құлпынай тосабы. Керек заттар қант шәрбаты,су. 1,5кг қант шәрбатын суға саламыз еріді. су тығыздығы 1г екенін ескерініздер. Дескриптор Білім алушы еріген заттың массалық үлесін табу үшін формуланы пайдаланады; есептің шешу жолдарын көрсетеді; судағы қанттың массалық үлесін есептейді Мұғалім бағалауы: Конверттегі сұрақ. Еріткіш дегеніміз? Ерітіндіге мысал келтір. Судың қасиеті Қоспа дегеніміз? Таза зат пен қоспанын айырмашылығы |
Тақырып бойынша түйген білімдерін жазады. |
||||||
|
Бағалау 5 минут Кері байланыс 3 минут |
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады. |
||||||
|
Қосымша ақпарат. |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еріген заттардың массалық үлесі
Еріген заттардың массалық үлесі
|
|
Ұзақ мерзімді жоспарлаудың тарауы:
|
Мектеп: Жақсыбайкөл негізгі мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Ғалымжан А.А. Қатысқандар- ; қатыспағандар: |
||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы: Еріген заттың массалық үлесі |
|||||||
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
5.3.2.4- еріген заттың массалық үлесін есептеу |
||||||
|
|
Оқу мақсатына негізделетін сабақ мақсаты |
Еріген заттардың массалық үлесін есептей алады. |
||||||
|
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел»жалпы ұлттық идеясының маңызды құрамдас бөліктері болып табылатын ұлттық ауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік,өңірлік мәселелерді шешуге жаһандықтұрғыдан қатысу құндылығы аясында оқушыларды топтық жұмыс арқылы қоршаған ортаны аяулышылықпен қарауға дәріптеу. |
||||||
|
|
Пәнаралық байланыс |
Химия, физика. |
||||||
|
|
Алдыңғы білім |
5.3.2.3-құрамы белгілі ерітіндіні дайындау |
||||||
|
|
Сабақтың жоспары |
|||||||
|
|
Сабақты жоспарлаудың кезеңдері |
Сабақты жоспарлаудағы іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру. «Шаттық шеңбер » бір-біріне жақсы тілек айтады. Үй тапсырмасы. «Ыстық орындық» әдісі Оқушылар бір –бірлеріне сұрақ қояды. -Таза заттар мен қоспалардың қандай айырмашылықтары бар. - -Жер бетінде ең көп таралған еріткіш не деп аталады? Дескриптор:
Қима қағаз арқылы топқа бөлу. Шай, Су 1- топ. Еріткіш 2 –топ. Ерітінді. |
1 –топ: 2-топ: |
||||||
|
Жаңа білім 10 минут Саралау. Диалог негізіндегі саралау. |
Білу және түсіну Берілген мәтіндерді балалар оқып алады. (Т) «Миға шабуыл» әдісі берілген қима қағаз арқылы сабақ тақырыбы ашылады. Сурет қимасына анықтама беру. Су еріткіш. Судың қасиеті. Кей заттар суда ерімейді. Ерітіндіге нелер жатады?
|
Оқулық, мәтіндер. |
||||||
|
Ортасы 10 минут Саралау. Оқушыға жеке қолдау көрсету арқылы саралау. |
Қолдану. Тәжірибе жасау. Тапсырма 1. Массасы 100 г суда 15 г ас тұзы ерітілген. Осы тұздың массалық үлесін есептеніз. Есептің шешу жолдарын көрсетіңіз. Берілгені :
Шешуі :
Жауабы :
Дескриптор Білім алушы еріген заттың массалық үлесін табу үшін формуланы пайдаланады; есептің шешу жолдарын көрсетеді; тұздың массалық үлесін есептейді. Мұғалім бағалауы. «Мадақтау сэндвичі»
|
Топтық жұмысқа арналған ресурстар |
||||||
|
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
Ой қорыту. «Өз ойым»Өз бетінше тосап жасау. Тосапқа массалық үлес бойынша керек заттардың массалық үлесін есептеу. Құлпынай тосабы. Керек заттар қант шәрбаты,су. 1,5кг қант шәрбатын суға саламыз еріді. су тығыздығы 1г екенін ескерініздер. Дескриптор Білім алушы еріген заттың массалық үлесін табу үшін формуланы пайдаланады; есептің шешу жолдарын көрсетеді; судағы қанттың массалық үлесін есептейді Мұғалім бағалауы: Конверттегі сұрақ. Еріткіш дегеніміз? Ерітіндіге мысал келтір. Судың қасиеті Қоспа дегеніміз? Таза зат пен қоспанын айырмашылығы |
Тақырып бойынша түйген білімдерін жазады. |
||||||
|
Бағалау 5 минут Кері байланыс 3 минут |
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады. |
||||||
|
Қосымша ақпарат. |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз
Сұйық заттың
ішіндегі қатты заттар біркелкі қоспа не деп
аталады?













