Материалдар / Еуразия материгінің ішкі сулары

Еуразия материгінің ішкі сулары

Материал туралы қысқаша түсінік
Еуразия материгінің ішкі сулары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
618
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ: Еуразия материгінің ішкі сулары

Мектеп: «Қ.Сәтбаев атындағы орта мектебі» КММ
Күні: 14.04.2017 ж

Мұғалімнің есімі: Мукатаева Г.Т
Сынып: 7 АҚатысқандар саны: 12

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

Оқушыларда Еуразия материгінің ішкі сулары туралы білім қалыптасады. Картадан ішкі сулардың орнын көрсетеді.
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар:


  • Еуразия материгінің ішкі сулары туралы мағлұмат алады.


  • Оқушылардың басым бөлігі:


  • Еуразия материгінің ішкі суларының ерекшеліктерін біледі.


  • Кейбір оқушылар:


  • Ғаламтор,оқулықты,картаны негізге ала отырып,материктің ішкі суларына талдау жасайды.
  • Тілдік мақсатОқушылар:
  • Диалог әдісі арқылы сыни тұрғыдан ойлана алады. Критерий арқылы оқушылар бір- бірін бағалайды.




  • Негізгі сөздермен тіркестер:


    Атлант мұхиты алабы, Тынық мұхит алабы, Үнді мұхит алабы, ішкі тұйық алап өзендер.


    Сыныптағым диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:1.Ішкі немесе құрлық суларына нелер жатады?2.Атлант мұхиты алабына жататын ірі өзендерді ата?3.Тынық мұхиты алабының ірі өзендерін ата?4.Ішкі тұйық алапқа қандай өзендер жатады?5.Еуразия материгінің ірі көлдерін ата?6.Еуразияда Жер шарындағы батпақтың қанша пайызы орналасқан?


    Талқылауға арналған тармақтар:


  • Өзендер.
  • Көлдер.
  • Мұздықтар мен батпақтар.


  • Сіз неліктен ... екенін айта аласызба?


    Проблемелық сұрақ:Материктегі қандай өзендер мен көлдері қатты ластануға ұшыраған?


    Жазылым бойынша ұсыныстар:


    Сұрақтар мен тапсырмалар

    Алдыңғы тақырып

    Еуразияның климаттық белдеулері
    Жоспар

    Жоспарланған уақыт45 минЖоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)Ресурстар

    Басталуы

    І. Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу.Оқушыларды түгендеу.«Өрмекші торы» арқылы ынтымақтастық атмосферасын құрамын. Оқушылар өз есімдерінен басталатын жақсы сөздер айтады.Топқа бөлу.«Ортада қаламсап» стартегиясы арқылы топқа бөлемін.І топ- ӨзендерІІ топ- КөлдерІІІ топ – Мұздықтар мен батпақтар

    «Диірмен» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Оқушыларға берілген тақырыптарына байланысты сөз жазып, келесі топ сөзден сөйлем құрайды.

    Жіп. Қаламсап. Оқулық. Үлестірме қағаздары.Презентация 1









    Презентация 2











    Презентация 3
    Ортасы

    «Өкіл» әдісі арқылы Еуразияның ішкі суларын оқиды. Топты «Бас бармақ» әдісі арқылы қайта топқа бөлемін. Топтар оқығанын бір- біріне түсіндіреді.Критерий оқушылармен айқындау1. Тақырыптың ашылуы2. Оқушылардың тың идеялары3. Көркемділігі4. Түсініліктігі«Есеп білген ұтылмас» әдісі арқылы топтарға есеп шығару беріледі.Оқулық



















    Презентация 4
    Аяқталуы

    Жаңа сабақты бекіту үшін «Пошташы» әдісін пайдалану.Оқушылар жаңа тақырыпқа байланысты сұрақ жазып, конвертке салып кедлесі топқа береді. Олар жаувабын орындап, қайта өздеріне жібереді.

    Конверт, парақ
    Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ- мен байланысҚұндылықтардағы байланыс
    Деңгейлік тапсырмалар беру.
  • Критериалды бағалау
  • Бағалау парағы. Топтар бір- бірін «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалайды.

  • Рефлексия. Кері байланыс. «Ойды аяқта» әдісі бойынша.
  • Тарих. Математика
    РефлексияСабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?Сабақтың оқу мақсаттары шынайы. Бүгін оқушылар Еуразия материгінің ішкі сулары туралы білді. Ішкі суларды пайдалана отырып, картамен жұмыс жасауды үйренді. Сыныптағы ахуал күшті болды, оқушылар сабаққа белсене қатысты. Оқушылардың көңіл-күйлері көтеріңкі болды. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді.Мен берілген уақыт ішінде үлгермедім. Өйткені, оқушылар «Пошташы» әдісіне көп уақыт жұмсады.
    Қорытынды бағамдау



    Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1: «Өрмекші торы» стратегиясы

    2: «Диірмен» әдісі

    Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1: «Пошташы» әдісі2: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»

    Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

    Сабақ барысында мен оқушыларға тереңдетілген тапсырмалар беру керек екендігін түсіндім.









    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ