Сабақ жоспары
|
Пәні:География Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Шетелдік Еуропа елдері бөлімі |
Мектеп: М.Әуезов жом. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 112.11. 2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ғ. Доса |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 а,ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Еуропаның халқы
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Шетелдік Еуропа елдерінің еңбек ресурстары мен құрамы, халықтың орналасуы жайлы мағлұматтарды білу. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Білу: Шетелдік Еуропа елдерінің ұлттық құрамы,діни құрамы және халықтың орналасуы мен тығыздығы жайлы білу. Түсіну:. Шетелдік Еуропа елдерінің ұлттық құрамы,діни құрамы және халықтың орналасуы мен тығыздығы жайлы тапсырмаларды орындау барысында тереңірек түсіну. Қолдану: Шетелдік Еуропа елдерінің орналасуын картадан көрсету. Талдау: Басты айырмашылықтарын ажыратып, сипаттап талдай алу. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер мен терминдер: Ұлттық құрамы, діни құрамы, халықтың орналасуы мен тығыздығы,урбандалу,гастарбайтерлер,агломерация т.б Талқылауға арналған тармақтар: Еуропа халқының этностық құрамына әсер еткен жағдайлар қандай? |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» Туған жер бағдарламасы бойынша балалардың бойына Қазақстандық патриотизм құндылығын қалыптастыру және өзге елдердің тарихына құрметпен қарау дағдыларын қалыптастыру. Оқу мақсаттарына жету үшін жасалынатын іс әрекеттерде құрмет, ашықтық құндылықтары ескеріледі. Өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту . |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білу: Шетелдік Еуропа елдерінің ұлттық құрамы,діни құрамы және халықтың орналасуы мен тығыздығы жайлы біледі. Түсіну: Шетелдік Еуропа елдерінің ұлттық құрамы,діни құрамы және халықтың орналасуы мен тығыздығы жайлы тапсырмаларды орындау барысында тереңірек түсінеді. Қолдану: Шетелдік Еуропа елдерінің орналасуын картадан көрсете алады. Талдау: Басты айырмашылықтарын ажыратып, сипаттап талдауға ұмтылады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих пәні. Еуропа халқы |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабаққа қажетті интернет желілері материалдарын өңдеу,білім сайттарынан іздеу. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
7 сынып. Елдер мен мемлекеттер. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 25 минут
Сабақтың соңы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады, сергіту сәтін жасайды. 2. Мұғалім сыныпты стикер арқылы 3 топқа бөледі. Үй тапсырмасы: « Сұрақ-жауап » әдісі
Өзіндік жұмыс:
Жаңа сабақ «Тақырыпты айқындау» Фотосурет арқылы. Тақырып айқындағаннан кейін ой қозғау: Еуропа халқы туралы не білесіңдер? Тапсырма № 1 Жұптық тапсырма. Мәтінмен жұмыс. . 1топқа: Ұлттық құрамы Кестені толтыру
2топқа: Берілген елдерді діни құрамы бойынша топтастыр. Христиан (Католик Протестант Проваславие)
Орыс Итальян Португал Ватикан Француз Немістер Украин Поляк Испан Румыния Болгарлар Норвегтер 3топқа: Халықтың орналасуы және тығыздығы
Орташа тығыздығы ________________________ Ең аз тығыздық _______________________ Ең көп тығыздық __________________________ Урбандалу _________________________ Агломерациялар саны _________________________ Ең ірі агломерациялар __________________________ Қорытындылау. Тапсырма № 2 Деңгейлік тапсырма: 1.Азия мен Еуропаның демографиялық көрсеткіштерін салыстыру 2.Қазақстан халқының демографиялық көрсеткіштерін еске түсіру. 3.Кескін картамен жұмыс
Рефлексия • «Таңдау»
әдісі. Бағалау .Оқушылардың жауаптарына орай сабақ барысында ынталандыру және жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: § 17. Еуропаның халқы. Эссе.Еуропа елдерінің мәдениеті. Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады. |
Түрлі-түсті стикерлер
Атлас
Атлас
Стикер |
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||
|
«А» деңгейлі оқушылар- өз бетінше іздене отырып жұмыс жүргізеді. «В» деңгейлі оқушылар- қосымша сұрақтар мен тапсырмалар арқылы жұмыс жасауына мүмкіндік беру. «С» деңгейлі оқушылар- А және В деңгейлі оқушылар арқылы бірлескен оқуды ұйымдастыру арқылы қолдау көрсету. |
Сұрақ-жауап арқылы,өзіндік жұмытарын бағалау арқылы. Оқушыларды көңіл-күйлеріне қарай арқылы сабақ барысында ынталандыру және жиынтық бағалау |
Сабақ басында оқушылардың зейіндерін бір ортаға шоғырландыру үшін жаттығу жасайды.Техникалық қауіпсіздік ережелерін, ғаламтормен жұмыс жасағанда тоқ көзін дұрыс қолдануда сақ болу. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||||||||||||
«Тексерілді»...........................
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еуропа халқы
Еуропа халқы
Сабақ жоспары
|
Пәні:География Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Шетелдік Еуропа елдері бөлімі |
Мектеп: М.Әуезов жом. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 112.11. 2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ғ. Доса |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 а,ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Еуропаның халқы
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Шетелдік Еуропа елдерінің еңбек ресурстары мен құрамы, халықтың орналасуы жайлы мағлұматтарды білу. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Білу: Шетелдік Еуропа елдерінің ұлттық құрамы,діни құрамы және халықтың орналасуы мен тығыздығы жайлы білу. Түсіну:. Шетелдік Еуропа елдерінің ұлттық құрамы,діни құрамы және халықтың орналасуы мен тығыздығы жайлы тапсырмаларды орындау барысында тереңірек түсіну. Қолдану: Шетелдік Еуропа елдерінің орналасуын картадан көрсету. Талдау: Басты айырмашылықтарын ажыратып, сипаттап талдай алу. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер мен терминдер: Ұлттық құрамы, діни құрамы, халықтың орналасуы мен тығыздығы,урбандалу,гастарбайтерлер,агломерация т.б Талқылауға арналған тармақтар: Еуропа халқының этностық құрамына әсер еткен жағдайлар қандай? |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» Туған жер бағдарламасы бойынша балалардың бойына Қазақстандық патриотизм құндылығын қалыптастыру және өзге елдердің тарихына құрметпен қарау дағдыларын қалыптастыру. Оқу мақсаттарына жету үшін жасалынатын іс әрекеттерде құрмет, ашықтық құндылықтары ескеріледі. Өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту . |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білу: Шетелдік Еуропа елдерінің ұлттық құрамы,діни құрамы және халықтың орналасуы мен тығыздығы жайлы біледі. Түсіну: Шетелдік Еуропа елдерінің ұлттық құрамы,діни құрамы және халықтың орналасуы мен тығыздығы жайлы тапсырмаларды орындау барысында тереңірек түсінеді. Қолдану: Шетелдік Еуропа елдерінің орналасуын картадан көрсете алады. Талдау: Басты айырмашылықтарын ажыратып, сипаттап талдауға ұмтылады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих пәні. Еуропа халқы |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабаққа қажетті интернет желілері материалдарын өңдеу,білім сайттарынан іздеу. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
7 сынып. Елдер мен мемлекеттер. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 25 минут
Сабақтың соңы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады, сергіту сәтін жасайды. 2. Мұғалім сыныпты стикер арқылы 3 топқа бөледі. Үй тапсырмасы: « Сұрақ-жауап » әдісі
Өзіндік жұмыс:
Жаңа сабақ «Тақырыпты айқындау» Фотосурет арқылы. Тақырып айқындағаннан кейін ой қозғау: Еуропа халқы туралы не білесіңдер? Тапсырма № 1 Жұптық тапсырма. Мәтінмен жұмыс. . 1топқа: Ұлттық құрамы Кестені толтыру
2топқа: Берілген елдерді діни құрамы бойынша топтастыр. Христиан (Католик Протестант Проваславие)
Орыс Итальян Португал Ватикан Француз Немістер Украин Поляк Испан Румыния Болгарлар Норвегтер 3топқа: Халықтың орналасуы және тығыздығы
Орташа тығыздығы ________________________ Ең аз тығыздық _______________________ Ең көп тығыздық __________________________ Урбандалу _________________________ Агломерациялар саны _________________________ Ең ірі агломерациялар __________________________ Қорытындылау. Тапсырма № 2 Деңгейлік тапсырма: 1.Азия мен Еуропаның демографиялық көрсеткіштерін салыстыру 2.Қазақстан халқының демографиялық көрсеткіштерін еске түсіру. 3.Кескін картамен жұмыс
Рефлексия • «Таңдау»
әдісі. Бағалау .Оқушылардың жауаптарына орай сабақ барысында ынталандыру және жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: § 17. Еуропаның халқы. Эссе.Еуропа елдерінің мәдениеті. Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады. |
Түрлі-түсті стикерлер
Атлас
Атлас
Стикер |
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||
|
«А» деңгейлі оқушылар- өз бетінше іздене отырып жұмыс жүргізеді. «В» деңгейлі оқушылар- қосымша сұрақтар мен тапсырмалар арқылы жұмыс жасауына мүмкіндік беру. «С» деңгейлі оқушылар- А және В деңгейлі оқушылар арқылы бірлескен оқуды ұйымдастыру арқылы қолдау көрсету. |
Сұрақ-жауап арқылы,өзіндік жұмытарын бағалау арқылы. Оқушыларды көңіл-күйлеріне қарай арқылы сабақ барысында ынталандыру және жиынтық бағалау |
Сабақ басында оқушылардың зейіндерін бір ортаға шоғырландыру үшін жаттығу жасайды.Техникалық қауіпсіздік ережелерін, ғаламтормен жұмыс жасағанда тоқ көзін дұрыс қолдануда сақ болу. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||||||||||||
«Тексерілді»...........................
шағым қалдыра аласыз














