"Атырау облысы Білім беру басқармасының Атырау қаласы білім бөлімінің
Қысқа мерзімді жоспары
Файлдар мөлшері.
|
Бөлім |
Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
18.25.09 |
|||
|
Сынып 7 А,Ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Файлдар мөлшері. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 бірдей ақпаратты |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
бірдей ақпарат сақталған әртүрлі пішімдегі файлдардың көлемін салыстыру. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Әртүрлі пішімдегі мұрағаттарды құру және мұрағаттан шығару |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Ақпараттың көлемін есептей алады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
ресурстар |
|
Ұйымдастыру сәті 2 мин |
Оқушылардың дайындығын тексеру, сабақ мақсатын қою. |
Олар мұғалімді тыңдап, сабаққа дайындалуда. |
Бақылау |
|
|
Білімді жаңарту 5 мин |
Фронтальды сауалнама: Файл дегеніміз не? Сіз қандай файл форматтарын білесіз? Мұрағаттар не үшін қажет? |
Сұрақтарға жауап беру. |
Ауызша сауалнама |
|
|
Жаңа материалды меңгерту 15 мин |
Файл пішімі түсінігін түсіндіру, әртүрлі форматтарды көрсету (мәтіндік, графикалық, аудио, видео). Мұрағаттарды құру және орамды ашуды көрсету. |
Негізгі ұғымдарды дәптерге жазып, түсіндірмелерін тыңдау. |
Бақылау |
https://almatykitap.kz/catalog/informatika-7-synyp-21807/ |
|
Практикалық жұмыс 15 мин |
Тапсырма: <br> 1. Түрлі форматтағы бірнеше файлдарды (құжат, презентация, сурет) жасаңыз. <br> 2. Осы файлдардың өлшемдерін салыстырыңыз. <br> 3. Файлдарды мұрағаттаңыз және мұрағат өлшемін файлдардың жалпы өлшемімен салыстырыңыз. <br> AI тапсырмасы: Нейрондық желіні пайдалану (мысалы, Midjourney) әртүрлі стильде бірнеше кескіндерді жасаңыз және олардың өлшемдерін салыстырыңыз. 2-сабаққа тапсырмалар 1-нұсқа: Файл өлшемі туралы мем жасаңыз
2-нұсқа: Файлдың шытырман оқиғалары туралы комикс жасаңыз
3-нұсқа: «Фотосурет қалтасының өлшемін қалай азайтуға болады?» презентациясын жасау.
4-нұсқа: «Мен файлмын» рөлдік ойыны
|
Компьютерде тапсырмаларды орындау. Топтық жағдайда тиімді жұмыс істейді. Топ жұмысының нәтижесімен таныстырады. |
Тапсырманы орындау, сұрақтарға сапалы жауап беру Әр түрлі файл пішімдерін дұрыс анықтайды. Файл өлшемдерін салыстыра алады. Мұрағаттарды жасап, орауын аша алады. Суреттерді жасау және нәтижелерді талдау үшін нейрондық желіні пайдаланады. Бағалау: Идеяның өзіндік ерекшелігі, әзіл-оспақ, тақырыпқа сәйкестігі..
Бағалау: Сюжеттік шығармашылық, сызбалардың сапасы, тақырыпқа сәйкестігі.
Бағалау: Презентация құрылымы, ақпараттық мазмұны, безендірілуі.
Бағалау: Белсенділік, шығармашылық, материалды білу. |
Компьютер интернет оқулық Құралдар: кез келген онлайн мем редакторы (мысалы, Imgflip, Kapwing). Құралдар: Кез келген сурет салу бағдарламасы (мысалы , Paint, Tux Paint немесе онлайн қызметтері). Құралдар: Презентация бағдарламалары (мысалы, PowerPoint, Google Slides. Канва). |
|
Үй жұмысы 3 мин |
Үйге тапсырма беру: жаңа файл пішімдері және олардың мүмкіндіктері туралы ақпаратты табу. |
Үй тапсырмасын жазып алу. |
- |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Файлдар мөлшері. 7 сынып ҚМЖ Информатика
Файлдар мөлшері. 7 сынып ҚМЖ Информатика
"Атырау облысы Білім беру басқармасының Атырау қаласы білім бөлімінің
Қысқа мерзімді жоспары
Файлдар мөлшері.
|
Бөлім |
Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
18.25.09 |
|||
|
Сынып 7 А,Ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Файлдар мөлшері. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 бірдей ақпаратты |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
бірдей ақпарат сақталған әртүрлі пішімдегі файлдардың көлемін салыстыру. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Әртүрлі пішімдегі мұрағаттарды құру және мұрағаттан шығару |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Ақпараттың көлемін есептей алады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
ресурстар |
|
Ұйымдастыру сәті 2 мин |
Оқушылардың дайындығын тексеру, сабақ мақсатын қою. |
Олар мұғалімді тыңдап, сабаққа дайындалуда. |
Бақылау |
|
|
Білімді жаңарту 5 мин |
Фронтальды сауалнама: Файл дегеніміз не? Сіз қандай файл форматтарын білесіз? Мұрағаттар не үшін қажет? |
Сұрақтарға жауап беру. |
Ауызша сауалнама |
|
|
Жаңа материалды меңгерту 15 мин |
Файл пішімі түсінігін түсіндіру, әртүрлі форматтарды көрсету (мәтіндік, графикалық, аудио, видео). Мұрағаттарды құру және орамды ашуды көрсету. |
Негізгі ұғымдарды дәптерге жазып, түсіндірмелерін тыңдау. |
Бақылау |
https://almatykitap.kz/catalog/informatika-7-synyp-21807/ |
|
Практикалық жұмыс 15 мин |
Тапсырма: <br> 1. Түрлі форматтағы бірнеше файлдарды (құжат, презентация, сурет) жасаңыз. <br> 2. Осы файлдардың өлшемдерін салыстырыңыз. <br> 3. Файлдарды мұрағаттаңыз және мұрағат өлшемін файлдардың жалпы өлшемімен салыстырыңыз. <br> AI тапсырмасы: Нейрондық желіні пайдалану (мысалы, Midjourney) әртүрлі стильде бірнеше кескіндерді жасаңыз және олардың өлшемдерін салыстырыңыз. 2-сабаққа тапсырмалар 1-нұсқа: Файл өлшемі туралы мем жасаңыз
2-нұсқа: Файлдың шытырман оқиғалары туралы комикс жасаңыз
3-нұсқа: «Фотосурет қалтасының өлшемін қалай азайтуға болады?» презентациясын жасау.
4-нұсқа: «Мен файлмын» рөлдік ойыны
|
Компьютерде тапсырмаларды орындау. Топтық жағдайда тиімді жұмыс істейді. Топ жұмысының нәтижесімен таныстырады. |
Тапсырманы орындау, сұрақтарға сапалы жауап беру Әр түрлі файл пішімдерін дұрыс анықтайды. Файл өлшемдерін салыстыра алады. Мұрағаттарды жасап, орауын аша алады. Суреттерді жасау және нәтижелерді талдау үшін нейрондық желіні пайдаланады. Бағалау: Идеяның өзіндік ерекшелігі, әзіл-оспақ, тақырыпқа сәйкестігі..
Бағалау: Сюжеттік шығармашылық, сызбалардың сапасы, тақырыпқа сәйкестігі.
Бағалау: Презентация құрылымы, ақпараттық мазмұны, безендірілуі.
Бағалау: Белсенділік, шығармашылық, материалды білу. |
Компьютер интернет оқулық Құралдар: кез келген онлайн мем редакторы (мысалы, Imgflip, Kapwing). Құралдар: Кез келген сурет салу бағдарламасы (мысалы , Paint, Tux Paint немесе онлайн қызметтері). Құралдар: Презентация бағдарламалары (мысалы, PowerPoint, Google Slides. Канва). |
|
Үй жұмысы 3 мин |
Үйге тапсырма беру: жаңа файл пішімдері және олардың мүмкіндіктері туралы ақпаратты табу. |
Үй тапсырмасын жазып алу. |
- |
|
шағым қалдыра аласыз













