Күні :
Date: 04.02.2020j.
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
Teacher's Name: Kassymbaeva Nurzat
Aigalievna
|
сынып:
grade:9
|
Қатысқандар:
Attended:
|
Қатыспағандар:
Absent:
|
Сабақ
тақырыбы
The theme of the
lesson:
|
Energy
kinds of energy.
Энергия,
энергияның түрлері.
|
Сабақ барысында мақсатқа жету (сабақ
жоспарынан сілтеме)
During the lesson, the goal to
achieve
|
9.2.3.7 энергияның анықтамасын тұжырымдап ,
формуласын есептер шығаруда қолдану
|
Сабақтың
мақсаты
Lesson
objectives:
|
Энергия туралы ағылшын тілінде түсінік
беріп
формуласымен таныстыру,ағылшын тілінде
тақырыпқа байланысты терминдерді үйрету
|
Ойлау
деңгейі
|
Білу және түсіну,
қолдану.
|
Бағалау
критерийі
Еvaluation
сriteria:
|
|
Тілдік
мақсаттар:
Language
objectives:
|
Пәндік лексика и
терминология:
Work
|
Жұмыс
|
Energy
|
Энергия
|
Potential
energy
|
Потенциалдық
энергия
|
Kinetic
energy
|
Кинетикалық
энергия
|
Elastic potential
energy
|
Серіппенің потенциалдық
энергиясы
|
Mechanical
energy
|
Механикалық
энергия
|
Heigh
|
Биіктік
|
|
Тәрбиелік
құндылықтар
|
Достық қарым
–қатынас,
Өзге тілдің бәрін біл- өз тіліңді
құрметте!
|
Пәнаралық
байланыс
|
Физика және
ағылшын
|
Алдыңғы
білім
|
Law of
momentum conservation
Импульстің
сақталу заңы.
|
Сабақ барысы
|
Сабақ
барысы:
Move of the
lesson:
|
Сабаққа
жоспарланған жаттығулар
түрлері:
Tasks and exercises:
|
Ресурстар:
Resourse:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Organizational
moment
7
минут
|
Сәлемдесу.
Good morning
children!
I’m
very glad to see you! How are you
today?
What date is it today? Who is absent
today?
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару.
Алдыңғы білімді
тексеру:
Activating previous
knowledge:
Физикалық терминдерді
қайталау
Interact
|
əсерлесу /
взаимодействовать
|
Collision
|
соқтығыс / соударение
|
Outcome
|
нəтиже / исход
|
Temporarily
|
уақытша/ временно
|
Approach
|
жақындау / приближение
|
Grooved
|
кедір-бұдыр / рифленая
|
Flick
|
жеңіл соққы / легкий
удар
|
to
vary
|
өзгерту / менять
|
Arrangement
|
орналасуы, орын /
расположение
|
|
|
Негізгі бөлім:
Main part:
20
минут
|
What is Energy?
What they saw on the video
?
Energy is denoted by the
symbol E.
Scalar physical quantity.
Energy action and motion. There are two types kinetic and
potential
E=
mv2/2 E= mgh E=
kx2/2
The unit of energy in the
international system of units is the
Joule.
Let' s split into
groups.Started count 1,2,3.
1-тапсырма.(1-task) Мұғалім алдын ала үлестірме карточкалар
таратады.
Teacher distributes pre-distribution
cards.
Oқушылар топпен жұмыс істейді. Сұраққа жауап
беріп есептер шығарады.
Students work with the group
and answers the questions
and doing
exersice.
І топ тапсырмасы
№1. A man carrying a load of 6 kg
runs
upstairs. If the work that the
man does on
the load is 300J.Find the
height of the stairs
ІІ топ тапсырмасы
№2.The kinetic energy of a 100 g
pencil falling vertically is 1,8 J at point X. What is the speed of
this pencil at that point?
ІІІ топ
тапсырмасы
№3. A boy of 50 kg climbs a wall 2
m high. Calculate the change in potential energy of the
boy
Соңында қатемен жұмыс
жасалады.
|
Видео көру
карточкалар
cards
плакаттар
|
Cергіту сәті 4 мин
Activity
|
Now I will give you one word
at a time you must remember it.
Them one by one you have to
say them and the others have to say their words and repeat
yours.
|
|
Сабақты бекіту
Assigning a lesson
7 минут
|
2-тапсырма
(2-task)
«Ақиқат және Жалған» жұптық
жұмыс
Pair
work
Fill in the parenthesis
with true or false
-
Pushing a car and lifting a
weight are both work, because there is
motion.
-
Work and energy can be
measured in Newtons.
-
When a pencil falls, its
kinetic energy changes into potential
energy.
-
The total energy in
constant.
-
In dams , potential energy
changes into kinetic energy
|
Үлестірме
карточкалар
cards
|
Үй тапсырмасы
Home task
1мин
|
Ережелерді жаттау
Learn
terminology
|
|
Қорытынды
Conclusion
2 минут
|
Рефлексия
«Амперметр»
Reflection
«Ammeter»
Сабақтан алған әсерлерін
жазады.
Writing to the stickers
opinion.
|
Стикер
Sticker
|