Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Формула. Формула арқылы есептеу. 5-сынып қмж
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1А Натурал сандар және нөл саны |
Талғар ауданы №44 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жақыпбай Альвина Бексерікқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Формула. Формула арқылы есептеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
5.5.1.1 натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдана отырып, мәтінді есептерді шығару; 5.5.1.8 әріпті өрнектерді құру және оларды есептер шығаруда қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: натурал сандарға арифметикалық амалдар қолданады, мәтінді есептерді шығарады. Оқушылырдың басым бөлігі: әріпті өрнектерді құрады және оларды есептер шығаруда қолданады. Кейбір оқушылар: мәтінді есептерді шығару үшін формулаларды қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
-Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдана алуы; -Әріпті өрнектерді құруы және оларды есептер шығаруда қолдана алуы; -Мәтінді есептерді шығару үшін формулаларды қолдана алуы. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқытудың тілдік мақсаты Оқушылар:ережелерді тұжырымдай алады, есептерді талқылайды, өз ойын басқаларға жеткізе алады, дәлелдейді, қорытынды жасайды. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер Натурал сан, арифметикалық амалдар, әріпті өрнек, формула. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - әріпті өрнектің мәнін табу үшін ... керек; |
|||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар:
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Физика, информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары: |
Интербелсенді тақта, интернет желісі |
|||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың Жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин
Сабақтың ортасы 15 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі. 1.«Санамақ» әдісі бойынша оқушыларды төрт топқа бөлу. Бағалау парақтарын үлестіру. БАҒАЛАУ ПАРАҚШАСЫ ТОП БАСШЫ ......................................
БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙЛЕРІ ЖАЛПЫ ҰПАЙ Дұрыс, толық жауап берсе – 3 ұпай 18-20 Жартылай орындаса – 2 ұпай 15-17 Мүлдем орындамаса - 1 ұпай 10-14 4-9 Үй тапсырмасын тексеру Үйге берілген тапсырманы топ басшылар арқылы тексеру. «Бас бармақ» әдісі бойынша оқушылар өзін-өзі бағалау. Топбасшы бағалау парағына бағалайды.
2. «Ширату жаттығулары»
Жаңа сабаққа шолу. «Джиксо әдісі»
«Ойлан.Жұптас. Бөліс» әдісі
Тік төртбұрыштың ұзындығы 5 см, ені 3 см. Тік төртбұрыштың периметрін тап.
Тік төртбұрыштың ұзындығы 4 см, ені 3 см. Тік төртбұрыштың ауданын тап.
Заттың бағасы 50 тг заттан 30 қарындаш сатып алса. Заттың құны неше теңге болды?
Тiк бұрышты параллелепипедтiң ұзындығы 10 см, енi 7 см және биiктiгi 5 см. Көлемiн табыңдар. |
Стикер Презентация Слайд №4
ПрезентацияСлайд №5
|
||||||||||||||||||||||||||||
5мин
9мин
6 мин
Сабақтың соңы 1 мин.
5мин
|
Деңгейлік тапсырмалар: «Жеке ойлау уақыты» әдісі
а = 18. Дескриптор:
Дескриптор:
а = 8. Дескриптор:
Жауабы : 6 см. 2. 1-суреттегі квадраттың қабырғасы 6 см. АВС үшбұрышының ауданын табыңдар. С D А В 1-сурет Дескриптор: 1. Квадраттың формуласын еске түсіреді. (1 балл) 2. Формула арқылы ауданын табады. (2 балл) Жауабы : 18 см2
Сағат 14-те аялдамадан 60 км/сағ жылдамдықпен автобус шықты.1сағат өткен соң оның соңынан 90 км/сағ жылдамдықпен жеңіл машина шықты. Жеңіл машина автобусты сағат нешеде қуып жетеді. Дескриптор:
Жауабы : 1700-де Жұптық жұмыс «Кестені толтыр » ойыны Мына өрнектерді өз бағандарына жазыңдар. Сонда математикалық сөз шығады. М. ; Р. T. Е. Н. И. М.
Үйге тапсырма: Оқулықтағы № 136 есеп 59-бет
Бекіту кезеңі: Рефлекция Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкеңді жасыл түске боя; Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкенді сары түске боя Егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, желкенді қызыл түске боя.
Әр топтағы топ басшы сабақ барысында «Бағалау парақтарына» өз ұпайларын қойып отырады, сол арқылы қорытынды ұпайлар шығарылады. |
ПрезентацияСлайд №6
ПрезентацияСлайд №7 Үлестірме
ПрезентацияСлайд №8
|
||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||
Оқулықпен жұмыс барысында оқушының қабілеті жоғары болғандықтан, ол есепті басқа оқушылардан қарағанда шапшаңырақ шығарады, сондықтан ол оқушыға күрделендірілген есептер немесе ширату жаттығулары беріледі. |
Бағалау парақшасына сүйену. Жұптық жұмыста өзара бағалау. Жеке жұмыс жасағанда өзара бағалау. |
Ширату жаттығуы әдісі бойынша логикалық есептер шығарту. Интерактивті тақтаны мөлшерлі уақытта пайдаланамын. |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты бағдарламадан алынды, ал сабақ мақсаты оқушылардың жаңа ұғымдарды меңгеруіне, сабақ барысында зерттеу жүргізу, бұрынғы алған білімдерін қолдана отырып пікірін дәлелдей алуға бағытталды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|