Бекітемін: Арықбаева А
|
Бөлім |
Табиғи аумақтық кешендер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Ахмет МА |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
11.01 |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Географиялық қабықтың заңдылықтары |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.5.2.- географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын түсіндіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын түсіну Көптеген оқушылар географиялық қабықты құрайтын компоненттерді ажыратады және оларды картадан анықтау Кейбір оқушылар проблемалық сұрақтарға жауап іздеу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
1.Географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын сипаттайды мәтінмен жұмыс жасау арқылы түсінеді. 2. Географиялық қабықты құрайтын компанентерді ажыратады және оларды картадан көрсетеді. 3.Оқулық мәтініндегі ақпарат негізінде географиялық қабықтың заңдылығы бұзылса не болатынын болжайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
. Ұйымдастыру кезеңі- Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Жағымды атмосфералық ахуал. Мұғалім: - Оқушылар, бүгінгі сабаққа жақсы көңіл-күймен келсеңіздер оң қолдарыңызды көтеріңіздер; - Сабаққа дайындалып келсеңіздер сол қолдарыңызды көтеріңіздер; - География сабағын ұнататындар қолдарын шапалақтасын. Оқушыларды жребий тастау арқылы онлайн топтарға бөлу. Үй тапсырмасын қайталау (топ ішінде отырып жұпталады) Пазл таратылады.
Сабақ тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлермен таныстырылады. |
Оқушылар топтарға бөлінеді Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Бағалау парақшасы |
http://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ https://www.tarsiamaker.co.uk/ Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Тапсырма 1 . Оқушылар топта ресурстағы дидактикалық материалмен танысады. Материалды талдау арқылы келесі тапсырмаларды орындайды: 1 топ .Геграфиялық қабықтың тұтастығы 2 топ .Географиялық қабықтағы ырғақты құбылыстар 3 топ .Географиялық қабықтың зат және қуат алмасуы 4 топ .Географиялық қабықтың зоналылығы Мәліметтерді түсіндіру үшін графикалық түрде ұсынады (постер, сурет, сызба,т.б.) Топтар қорғайды, қарама –қарсы топтар бағалайды.
Кері байланыс парағы таратылады.
№2
тапсырма. Кестеде берілген
суреттер арқылы географиялық қабық заңдылықтарын анықтап,
маңыздылығын түсіндіріңіз. Дескриптор Білім алушы 1.Географиялық қабықтың заңдылықтарын анықтап, маңыздылығын түсіндіреді; 2.Географиялық қабық заңдылығының бұзылуының салдарын талдайды. Бағалау: Мұғалім оқушылардың сабақ барысында орындаған тапсырмаларына қарап, белсенділіктеріне қарап, тапсырманы шапшаң әрі сапалы орындаған оқушыларды атап сыныпқа жалпы баға беріп өтеді.
3.Тапсырма - Жеке жұмыс Қолдану ойлау дағдысы «Сәйкестендіру» әдісі арқылы оқушы материкке тиісті географиялық нысандарды жіктейді.
6 материкте кездесетін материктік және мұхиттық табиғат кешендерін ажыратып, картадан көрсету ДискрипторЕуразия, Африка,Солтүстік Америка, Оңтүстік Америка,Антарктида материктерінде кездесетін географиялық нысандарды дұрыс сәйкестендіру. 4-сұрақ. Ырғақтылық заңдылығы бұзылса жер бетін қандай өзгерістер күтуде? 5-тапсырма. Бекіту тапсырмасы (Дұрыс/бұрыс) |
Әр топ өздерінің тақырыптарын өзге топқа түсіндіреді Кестені оқушылар жұптаса отыра толтырады Оқушылар жеке дара өз бетімен орындайды Кейбір оқушылар өз ойын айтады, болжам жасайды. Ұжымдасып жауап береді |
Кері байланыс Парағы Ауызша бағалау 5 балдық жүйе 10 баллдық жүйе |
Оқу құралдары Жауап парағы Географиялық карталар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Үйге тапсырма: 30-параграфтан тірек сөздерді жазу |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
сілтемесі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерін білдіреді |
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Географиялық қабық заңдылықтары
Географиялық қабық заңдылықтары
Бекітемін: Арықбаева А
|
Бөлім |
Табиғи аумақтық кешендер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Ахмет МА |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
11.01 |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Географиялық қабықтың заңдылықтары |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.5.2.- географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын түсіндіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын түсіну Көптеген оқушылар географиялық қабықты құрайтын компоненттерді ажыратады және оларды картадан анықтау Кейбір оқушылар проблемалық сұрақтарға жауап іздеу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
1.Географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын сипаттайды мәтінмен жұмыс жасау арқылы түсінеді. 2. Географиялық қабықты құрайтын компанентерді ажыратады және оларды картадан көрсетеді. 3.Оқулық мәтініндегі ақпарат негізінде географиялық қабықтың заңдылығы бұзылса не болатынын болжайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
. Ұйымдастыру кезеңі- Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Жағымды атмосфералық ахуал. Мұғалім: - Оқушылар, бүгінгі сабаққа жақсы көңіл-күймен келсеңіздер оң қолдарыңызды көтеріңіздер; - Сабаққа дайындалып келсеңіздер сол қолдарыңызды көтеріңіздер; - География сабағын ұнататындар қолдарын шапалақтасын. Оқушыларды жребий тастау арқылы онлайн топтарға бөлу. Үй тапсырмасын қайталау (топ ішінде отырып жұпталады) Пазл таратылады.
Сабақ тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлермен таныстырылады. |
Оқушылар топтарға бөлінеді Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Бағалау парақшасы |
http://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ https://www.tarsiamaker.co.uk/ Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Тапсырма 1 . Оқушылар топта ресурстағы дидактикалық материалмен танысады. Материалды талдау арқылы келесі тапсырмаларды орындайды: 1 топ .Геграфиялық қабықтың тұтастығы 2 топ .Географиялық қабықтағы ырғақты құбылыстар 3 топ .Географиялық қабықтың зат және қуат алмасуы 4 топ .Географиялық қабықтың зоналылығы Мәліметтерді түсіндіру үшін графикалық түрде ұсынады (постер, сурет, сызба,т.б.) Топтар қорғайды, қарама –қарсы топтар бағалайды.
Кері байланыс парағы таратылады.
№2
тапсырма. Кестеде берілген
суреттер арқылы географиялық қабық заңдылықтарын анықтап,
маңыздылығын түсіндіріңіз. Дескриптор Білім алушы 1.Географиялық қабықтың заңдылықтарын анықтап, маңыздылығын түсіндіреді; 2.Географиялық қабық заңдылығының бұзылуының салдарын талдайды. Бағалау: Мұғалім оқушылардың сабақ барысында орындаған тапсырмаларына қарап, белсенділіктеріне қарап, тапсырманы шапшаң әрі сапалы орындаған оқушыларды атап сыныпқа жалпы баға беріп өтеді.
3.Тапсырма - Жеке жұмыс Қолдану ойлау дағдысы «Сәйкестендіру» әдісі арқылы оқушы материкке тиісті географиялық нысандарды жіктейді.
6 материкте кездесетін материктік және мұхиттық табиғат кешендерін ажыратып, картадан көрсету ДискрипторЕуразия, Африка,Солтүстік Америка, Оңтүстік Америка,Антарктида материктерінде кездесетін географиялық нысандарды дұрыс сәйкестендіру. 4-сұрақ. Ырғақтылық заңдылығы бұзылса жер бетін қандай өзгерістер күтуде? 5-тапсырма. Бекіту тапсырмасы (Дұрыс/бұрыс) |
Әр топ өздерінің тақырыптарын өзге топқа түсіндіреді Кестені оқушылар жұптаса отыра толтырады Оқушылар жеке дара өз бетімен орындайды Кейбір оқушылар өз ойын айтады, болжам жасайды. Ұжымдасып жауап береді |
Кері байланыс Парағы Ауызша бағалау 5 балдық жүйе 10 баллдық жүйе |
Оқу құралдары Жауап парағы Географиялық карталар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Үйге тапсырма: 30-параграфтан тірек сөздерді жазу |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
сілтемесі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерін білдіреді |
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















