Сабақтың
басы
|
Ұйымдастыру
кезеңі Оқушылармен амандасу,
түгелдеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Миға
шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен
жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық
талқылау. Оқушыларға бүгінгі сабақтың
мақсатын анықтау үшін сұрақтар қойылады.
-
Геосаясаттың негізгі нысандары
мен құралдарын анықтаңыз;
-
Геосаясаттың негізгі заңдарын
анықтаңыз;
-
Геосаясаттың қызметтерін
анықтаңыз;
Оқушылар сұрақтарға
жауап бере отырып, оқу мақсатын анықтайды.
|
Сұрақтарға жауап беріп, өзара
ұжымдық талқылау жасайды.
|
Жалпы 1
балл
|
Дүниежүзі
картасы
Ашық
саұрақ-жауаптар
|
Сабақтың
ортасы
Сабақтың
соңы
|
Оқулық мәтінімен танысып,
негізгі терминдерді дәптерге жазуды
ұсынамын.
Сабақты бірден зерттеу
әдістеріне қатысты тапсырмаларды орындау арқылы сандық және
салыстырмалы әдістерін ажыратуды ұсынамын. Қиындық туғызған
тапсырмаларды орындау барысында көмекті қажет еткен оқушыларға
кеңес беріп, қолдау көрсетемін.
Тапсырма
1. Қазақстанның ГСЖ күштілігін
қаншалықты және оны қандай параметрлер арқылы анықтауға
болады
Г
еосаяси
жағдайларға қандай факторлар әсер етеді.
Тапсырма 2. Картамен
жұмыс
Оқушыл жасырын түрде берілген
елдң қай мемлекет екенін тауып, оның геосаяси орнына, өзге
мемлекеттермен жүргізетін саяси қатынастарына, басынан кешірген
саяси-географиялық өзгерістеріне талдау
жасайды.
Тапсырма
3. «Әлемдік геосаясатта соңғы
жылдары қандай ақпараттық шиеленістер болды? Оларға талдау
жасаңыз.
Сабақты қорытындылау
барысында мұғалімнің кері байланысы.
Сабақ барысында белсенді әрі
жүйелі түрде жауап берген оқушыларды атап өтіп, сабақты
қорытындылаймын.
Менің
түсінгенім......
Маған түсінуге қиын
болғаны..........
Менің
ұсынысым......................
Үйге
тапсырма: ХХІ ғасырдың басындағы
Солтүстік Африка мен Таяу Шығыстағы ірі саяси өзгерістердің (Араб
көктемі) себебі неде?
|
Оқулықты оқып танысып
шығады.
Қазақстанның геосаяси
жағдайына сипаттаманы дәптерлеріне жазып
алады.
Суретте көрсетілген
мемлекеттердіанықтап, геосаси орнына талдау
жасайды.
Соңғы жылдары болған әлемдік
ақпараттық шиеленістерді атайды;
Ақпараттық шиеленістерге
талдау жасайды;
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары
мен тұжырымдарына кері байланыс жасайды.
|
Жалпы 3
балл
Жалпы 3
балл
Жалпы 3
балл
Оқушыларға дескрипторлар
арқылы өзара бағалауды жүргізуді ұсынамын.
|
Дүниежүзі
картасы
Интернет
желілері
Оқулық
Дәптер
сызба
Дүниежүзі
картасы
Интернет
желілері
Оқулық
Дәптер
Кері
байланыс
|