Материалдар / Гидравликалық машиналар ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Гидравликалық машиналар ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал Физика пәнінің мұғалімдеріне керек. Жаңа бағытта "ауызша сабақ" картасы бойынша өтілген сабақтың жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Наурыз 2021
639
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ақмола облысы білім басқармасының Шортанды ауданы бойынша білім бөлімі Научный кентінің жалпы орта білім беретін мектебі

Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
§26. Гидравликалық машиналар


Бөлімі:

Қысым

Педагог аты-жөні:

Ташибаев Спандияр Талгатович

Күні:


29 қаңтар 2021 жыл

Сынып: 7 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

§26. Гидравликалық машиналар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:


7.3.1.7 гидравликалық машиналардың жұмыс істеу принципін сипаттау

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар:

-Гидравликалық машиналар жайлы мәліметті меңгереді;

Басым көпшілігі:

-Гидравликалық машиналарды біледі, ажырата алады, түсінеді;

Кейбір оқушылар:

-Гидравликалық машиналарды біледі, ажырата алады, түсінеді, өмірде көрген

Сабақты өткізу формасы:

Сабақ «ауызшы сабақ картасы» бойынша өткізіледі.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер:

«миға шабуыл», «әңгімелесу», «сыни ойлау», «досыма хат»

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Бағалау критерийлері:

Сабақта оқушылардың 63% -ы, яғни 6 оқушы: 7-10 балл аралығында алса, біз мақсатымызға жетеміз.

«Ауызша сабақ картасы» бойынша оқушылардың сабаққа жауап бергеніне байланысты «+», «-» таңбалары картада белгіленіп отырады

Пәнаралық байланыс:

Химия, алгебра, геометрия, география

АКТ қолдану дағдылары:

Интербелсенді тақта, интернет ресурстары(сайттар, видеолар), көрнекі демонстрациялық құралдар

PowerPoint бағдарламасын қолдану.

Өтілген білім:

§25. Қатынас ыдыстар

     

Сабақ барысы


Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

2 мин

  1. Ұйымдастыру кезеңі:

-Сәлемдесу;

-Оқушыларды түгендеу;

-Оқушыларға мотивация беру

Сабаққа дайындалу , кітап-құралдарды алып дайындалу





Сабақтың ортасы

33 мин

  

  1. Қарама-қарсы сұрақтар

Өткен тақырып бойынша сұрақтар:

  1. Газ молекулалары қалай қозғалады?

  2. Қысым жайлы өмірден мысал келтір

  3. Молекула неден құралады?

  4. Атом қай тілден енген сөз?

  5. Қатынас ыдыстарға мысал келтір

  6. Ортақ түптері бар ыдыстар қалай аталады?

  7. Су құбырлары қалай жұмыс жасайды?

  8. Массаның өлшем бірлігі

  9. Күштің өлшем бірлігі

  10. Тығыздықтың өлшем бірлігі

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, жауап бере алмаған оқушыға

«-» таңбасы қойылады, сол сұраққа басқа оқушы жауап береді, жауап берген оқушыға картаға «+» қойылады

Картаға «+», «-» белгілері қойылады

Карта, интербелсенді тақта

  1. Тірек сөздер

Интербелсенді тақтада сөздер шығады:

Қысым, Паскаль, сұйықтар, күш, аудан, дене, газдар, ыдыс, масса, температура, көлем, тығыздық, биіктік, манометр, физика

Оқушыларды бақылайды

1 мин. сөздерді қарап жаттайды, сөздер өшірілгесін дәптерге жазады

(1 мин беріледі)

Картаға «+», «-» белгілері қойылады

Карта, интербелсенді тақта, оқушы дәптері

  1. Жаңа мәтінмен танысу

Оқушыларға экранда видео көрсетіледі. 113-беттегі «Гидравликалық машиналар» тақырыбын оқыту

(7 мин уақыт беріледі)

Cыни сұрақтар:

  1. Жұмыс істеу әрекеті қатынас ыдыстардағы сұйық қысымның таралу заңдарына негізделіп жасалған қондырғылар гидравликалық машиналар деп аталады.(иә)

  2. Гидор от деген мағына береді(жоқ)

  3. Аулос түтік деген мағынаны береді(иә)

  4. Гидравликалық поршендерге өсімдік майы құйылады(жоқ)

  5. Мақтаны, қағазды, ағаш жаңқасын престеу үшін гидравликалық пресстер қолданылмайды(жоқ)

  6. Гидравлика неміс тілінен енген сөз(жоқ)

  7. Күштен қанша есе ұтсақ, арақашықтықтан сонша есе ұтыламыз(иә)

  8. Гидравлика автомобильдердің тежегішінде қолданылмайды(жоқ)

  9. Су құбырлары қатынас ыдыстар принципімен жасалады(иә)


Оқушылар видеоны көреді. Сосын жаңа мәтінді ашып берілген уақыт аралығында оқып шығады.







Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, жауап бере алмаған оқушыға«-»

таңбасы қойылады, сол сұраққа басқа оқушы жауап береді, жауап берген оқушыға картаға «+» қойылады

Картаға «+», «-» белгілері қойылады









Картаға «+», «-» белгілері қойылады

Карта, интербелсенді тақта

  1. Мәтін жазу

Бүгінгі өтілген тақырып бойынша түсінгенімізді дәптерімізге жазамыз

Оқушыларға (5 мин уақыт беріледі)

Мәтіндегі артық сөздер, мәтіннің сөздерін санағанда қосылмауы тиіс

Оқушылар кітаптарын жауып, дәптерлеріне тақырыпта не түсінгендігін жазады.

Қанша сөз жазғандығын көршілері тексереді

30 сөзден артық жазған балаға «+» таңбасы қойылады

Дәптер, қалам

  1. Құтқару шеңбері

Сұрақ осыған дейін «-» алған балалрға қойылады, дұрыс жауап берсе таңба «+»-ке айналып қоршалады

  1. Ауырлық күшінің формуласын ата

  2. Қысым жайлы өмірден мысал келтір

  3. Молекула неден құралады?

  4. Атом қай тілден енген сөз?

  5. Атом сөзінің мағынасы

Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Дұрыс жауап берсе «+» қойылып белгілері қойылып қоршалады

Карта

Сабақ соңы

5мин

VII.Үйге тапсырма беру

«Гидравликалық машиналар» тақырыбында интернеттен ізденіп презентация жасау

«Кері байланыс»


Күнделіктеріне жазып алады

Оқушыларға алған «+» бойынша 10 балл бойынша баға қойылады

Таратпа қағаздар

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма

қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

   

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!