Материалдар / Гиперсілтемелер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Гиперсілтемелер

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақты басқа да мұғалімдер қажетіне пайдаланса
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Ақпан 2023
194
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

2 облыстық дарынды балаларға арналған мектеп -интернаты

Picture 1 Picture 7




Picture 4







Shape1












«Гиперсілтемелер»

6 «ә» сыныбы

Пән мұғалімі: Құлмырзаева С.М










2020-2021 оқу жылы



Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

6.1В Мәтіндік құжаттарда сілтемелерді ұйымдастыру

Мектеп: 2 облыстық дарынды балаларға арналған мектеп - интернаты


Күні: 30.04.2021

Мұғалімнің атыжөні: Құлмырзаева Самал


Сынып: 6 ә

Қатысқандар

саны: 12

Қатыспағандар:0

Сабақтың тақырыбы

Гиперсілтемелер 2-сабақ

Осы сабақта жүзеге асырылатын оқудың мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.2.1 – сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме)

6.4.2.1 – авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру

6.4.2.2– авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты сүйемелдеу

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

  • Құжатқа гиперсілтемелерді қосу;

  • Авторға сілтемелерді қосуды істей алады.

Бағалау критерийлері

1 – сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, атауы, нұсқамалар)

2 – авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру

3– ақпаратты авторға сілтемелермен тіркеп жүру

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

  • «авторлық құқық», «плагиат» терминдерін түсіндіре алады;

  • құжатқа қандай әдіспен гиперсілтемелерді қосу болатыны туралы әңгімелей алады.

Пәнге тән лексика мен терминология:

гиперсілтемелер, мазмұны, атауы, сілтемелер, авторлық құқық, плагиат

Диалог пен хаттарға арналған пайдалы сөйлемдер:

«Плагиат» түсінігі…мән береді

Авторлық құқықты сақтау…

Гиперсілтемені қосу үшін…қажет

Құндылықтарды дарыту


Жеке тапсырмаларды орындау барысында жылы қарым-қатынастарды дамытып, ынтымақтастық дағдылар орнатып, сындарлы көзқарас пен сыни ой дамытылуға бағытталған дағдылық құндылықтар қарым-қатынас арқылы дамытылады.

Академиялық адалдық: басқа адамдардың идеялары мен ойларын құрметтеу академиялық адалдық принциптерін сақтаудан тұрады.

Пәнаралық байланыс

Практикалық тапсырманы орындаған кезде қазақ тілімен және әдебиетпен байланысты (мәтінді терген кезде).

Бастапқы білім

Оқушылар құжатқа сілтемелерді қосудың әдістері мен тағайындалуын біледі.







Сабақтың барысы


Жоспарланған сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жұмыстар


Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 мин

  1. Миға шабуыл:

Мұғалім

  • Мазмұн дегеніміз не?

  • Реферат дегеніміз не?

  • Плагиат деген не?

  • Авторлық құқық туралы не айта аламыз ?

  • Бүгінгі сабақ не туралы өтеді?


Мұғалім сабақтың тақырыбын айтпастан бұрын оқушыларға сұрақтар қоя отырып, сабақтың тақырыбын ашады және мақсатын айтады.

Презентация. Слайд 1



Қосымша 1.1


Сабақтың ортасы

6-15 мин









16-25 мин




26-35 мин

Мұғалім гиперсілтеме туралы білуге және түсінуге қызықты болатынын айтады. .


Сілтеме (Ссылка, link) – қандай да бір

обьектіге арналған нұсқағыш.

Гиперсілтеме (Гиперссылка - Hyperlink) – үстінен басу арқылы файлға, Web параққа, файл бөлігіне немесе Интернет желісіндегі

Web - параққа өтетін түсті,асты сызылған мәтін немесе графикалық нысан , сонымен қатар гиперсілтеме тінтуірмен шерту арқылы қатынас орындалатын қандай да бір нысанмен байланысты құжат бөлігі.


Сілтемені қоюдың екі тәсілі бар:


2.Тақырыпты бекіту

Жұмыстың соңында оқушылар сұрақтарға жауап береді:

Гиперсілтеме дегеніміз не?

Гиперсілтеменің қанша түрі бар және олар қандай қызмет атқарады?

Презентация. 2-8 слайдтары




Қосымша 1.2


Сабақтың соңы

36-40

Кері байланыс.

«Біз біргеміз» айдары


Оқытуға қатысты сұрақтар

Оқуға қатысты сұрақтар

1.Сізге бүгін сабақта қандай жұмыс түрі ұнады? Неліктен?

2.Сізге бүгінгі сабақтың мақсатына жетуге не ықпал етті?

1. Нені білдіңіз?

2. Тақырыпқа қатысты қандай

сұрақтарыңыз бар?

3. 1-10 дейінгі шкала бойынша өз біліміңізді бағалаңыз.

4. Егер сабақ қайтадан өтсе, қандай сұрақты толығырақ қарастырғанын қалайсыз?

5. Нені білгіңіз келеді?....

6. Сабақта алған білімді келешекте қалай пайдалана аласыз?

Сынып ерекшелігін ескеріп, сұрақтар тізімін қысқартуға болады.

Қосымша 1.3


Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі.

Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау

ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту

Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану.


Топтық жұмыс кезінде төмен оқитын оқушылар жақсы оқитын оқушылардан үйренеді.

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Оқушылар топта бір-біріне комментарий арқылы баға береді.

Берілген тапсырмалар оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп келтірмейді.

Оқушылар сабақ барысында АКТ арқылы ақпаратты өздерінің жадыларында ұзақ сақтай алады.



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың ойлануы үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы ең қажетті сұрақтарға сол бағанада жауап беріңіз.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!