Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы:
Компьютерлік
суреттер
|
Мектеп:
А.Жанпейісов атындағы №105
мектеп-лицейі
|
Сыныбы:
|
3 «А», «Ә», 3 «Б»
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Мыржақыпова
М
|
Күні:
|
24.12.2018 ж
|
Қатысқаны:
|
Қатыспағаны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
§16. Графикалық
редактордағы фигуралар
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары:
|
3.2.2.1– қарапайым графикалық
редактор құралдарын қолдану
|
Сабақтың
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар: қарапайым графикалық редактор
құралдарын қолданып, суреттер салуға дағдыланады. Фигуралармен
танысады.
|
Басым
көпшілігі: Paint графикалық редакторда фигураларды пайдаланып,
суреттер салу мүмкіндіктерін меңгереді.
|
Кейбір
оқушылар:қарапайым графикалық
редактордың
құралдары мен фигураларының
атаулары
мен қызметін ажырата
алады.
|
Бағалау
критерийі:
|
Графикалық редакторда
фигуралар қызметін біледі. Графикалық
редактордың
құралдары мен фигураларын редактормен
жұмыс жасағанда қолдана алады.
|
Тілдік
мақсаты:
|
Графикалық редакторға қатысты
тіркестер мен сөздермен
танысу
Фигура – Фигура
– Sigure
|
Құндылықтарға
баулу:
|
Сабақта жауапкершілік
,айқындық
,кұрмет,ынтымақтастық.
|
Пән аралық
байланыс:
|
Бейнелек өнері,
математика
|
Алдыңғы
білім:
|
Өткен тақырып бойынша сұрақтар
беріп, осы сабақпен логикалық көпір құру. Графикалық редакторда
сурет салу үшін қандай құралдарды пайдаламыз?Суретті
қалай сақтауға болады?
|
Сабақтың
барысы:
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығутүрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
Сабақтың
ортасы
10 минут
10 минут
10 минут
3
минут
|
Оқушылармен
амандасу.
«Ыстық
алақан» атты психологиялық тернинг өткізу. (оқушылар алақандарын
бір-біріне жақын ұстап, ыстық лебізін білдіреді. Мыс:әдемісің,
ақылдысың т.б.)
Суреттер арқылы топқа
бөліну
Оқушыларға түрлі фигуралар арқылы топтарға бөлемін (мысалы:
төртбұрыш, дөңгелек, үшбұрыш;
)
Мұғалім толықтырып, сабақтың
мақсатымен таныстырылады.
/топтық
жұмыс/
«Сұрақ-жауап» әдісі бойынша сұрақтарға жауап
беру.
/топтық
жұмыс/
1.Фигуралар салу
үшін қандай топты таңдаймыз?
2. Қандай фигуралар
бар?
Топтар
бір-бірі «Смайлик» арқылы бағалайды.
Жеке жұмыс:
Оқушылар дискідегі тапсырмаларды
орындайды
Компьютермен
жұмыс
Paint-ті іске
қосып, өз үйіңнің
суретін сал. Қандай
фигураларды қолданасың? Салған суретіңді бумаңа сақта.
Берілген
суретте қандай құралдар және фигуралар қолданып, салынған? Атап шық.
Бағалау: «Бас бармақ» әдісі арқылы
|
Стикер
Компьютеринтерактивті
тақта
Оқулық
(60-62 беттер
Диск 26,27-слайд
Компьютер
|
Сабақтың соңы
5
минут
|
Рефлексия
«Бағдаршам» әдісін қолданып оқушылар жұмыстарына
бағдаршамның суретін салады да көңіл күйіне байланысты түсті салып
көтереді.
Үйге тапсырма
§16. Оқулық 60-62
беттер
|
Стикерлер
|
Саралау – Сіз
қандай
тəсілмен көбірек
қолдау
көрсетпексіз? Сіз
басқаларға
қарағанда қабілетті оқушыларға
қандай
тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды
игеру
деңгейін қалай
тексеруді
жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық
жəне
қауіпсіздік
техникасын
сақтау
|
Топта жұмыс істегенде, әрбір
оқушы өзінің білім деңгейінде жұмыс
істейді.
Мұғалім саралау ретінде
шығармашылық қабілеттерін ашуға көмектесетін тапсырманы орындауды
ұсынады.
|
Материалды меңгеру деңгейін
бағалау мұғалімнің түсініктемесі арқылы, материалдарды бекіту
кезінде жүзеге асырылады. Постерді көрсете отырып, оқушылар алынған
ақпаратты талқылап, өнімділікті өзара бағалау арқылы бағалау
мүмкіндігіне ие.
|
Ынтымақтастық
орнатады
Информатика
кабинетінде
қауіпсіздік
техникасын
сақтау
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе
оқу
мақсаттары шынайы, қолжетімді
болды ма? Барлық оқушылар
оқу
мақсатына қол жеткіздіме?
Егер
оқушылар оқу
омақсатынажетпеген
болса, неліктендеп ойлайсыз?
Сабақта
саралау дұрыс
жүргізілдіме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты
тиімді
пайдаландыңызба? Сабақ
жоспарынан
ауытқулар болдымажəне
неліктен?
|
Бұл тарауды сабақ туралы
рефлексия жасау үшін
пайдаланыңыз.
Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі
нəрсе (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне
не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі
сабақтарда не нəрсеге назар аудару
қажет?
|