Пән: Әдебиеттік
оқу
Күні:25. 10.
2017ж
Сынып
4
|
Мектеп: Покровка орта
мектебі
Мұғалімнің есімі:Жанибекова
У. А.
Қатысқандар саны:
7
Қатыспағандар
саны:-
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Хайуанаттар
дүниесі
|
Оқу
мақсаттары
|
Төрт түлікпен таныстыру,
оларды қалай шақыру керек, пайдасы туралы, әңгімелей отырып өлеңді
сауатты, мәнді оқуға
үйрету.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы: Төрт түлікті
біледі
Оқушылардың басым бөлігі:Төлдердің пайдасын
түсіндіреді
Төлдің балаларын қалай
шақыратынын
біледі
|
Бағалау
критерийлері
|
-
Суреттен төрт түлікті
көреді,салыстырады
-
Қандай жануарлар үй жануарларына жататынын
айтады.
-
Үй жануарларынан алынатын өнімдерді
біледі.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Тірек
сөздер: тері, жүн, сүт, жұмыртқа,
ет
Айтылым: Қандай жануарлар үй жануарларына жататынын
айта алады.
Жазылым: Жануарлардан алынатын
өнімдердің суреттерін бояды. Қажетті сөздерді пайдалана отырып,
кестені толтырды.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларға жануарларды аялауға үйрету,
мейірімділікке
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Дүниетану, бейнелеу
өнері
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Компьютер, интербелсенді
тақта, бейнежазба
|
Бастапқы
білім
|
Кейбір жануарларды
атай алады.
Үй жануарларын күту туралы
біледі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру
5
минут
|
Ертеңгілік
шеңбері
Қол алысып, қәне,
біз,
Достасайық
бәріміз.
Айтарым бар
сендерге,
Тез тұрыңдар
шеңберге.
Қандай жақсы бір
тұру,
Достарменен бір
жүру!
Қандай жақсы дос
болу!
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан
арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті
«Ширату
жаттығуы»
Таңғажайып
дорба
|
Шаттық
шебері
|
Сабақтың
ортасы
8
минут
|
Төлдердің атын ата
Оларды қалай шақыратын дыбыстап салып бер. Төлдердің ішіндегі ең
жуасы не
Топтық
жұмыс.
Қой малы қалай
көбейеді?
Төрт түліктің адамға
қандай пайдасы бар?
Суреттерге қарап өз
топтарыңа жауап беріңдер
Дескриптор.
Берілген сұрақтарға
дәлелді түрде жауап береді.
Төрт түліктің адамға
пайдасын түсіндіріп береді
Бағалау парағын
толтырады.
|
Таныстырылым,
оқулықпен жұмыс
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
Оқушыларды қимыл
қозғалыстар арқылы жаттығу
жасату.
|
Сергіту сәтіне
арналған жинақ
|
Қызықты
тапсырма
8
минут
Аяқталуы
16
минут
|
Төрт түлікке шағын
әңгіме құрастыру.
«Енеңді тап»
ойыны
Мұғалім сабаққа
қатысты сұрақтар мен тапсырмалар береді.
-Бүгін біз немен таныстық?
-Сабақ ұнады ма?
Малдың бұрын білмеген қандай қасиетін
байқадыңдар?
Олардан қандай
өнімдер аламыз
Берілген тапсырманы
жеке отырып жұмыс жасайды, жұптасып талқылайды. Ойларын сыныппен
бөліседі.
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Үй тапсырмасын
беру.Сурет салу Өзің ұнататын түлік
түріне бес жолды өлең жазу
Ұнаған шумақтарды
жаттап алу Бағалау
Өзін-өзі өлшемді
бағалау, топ басшысының
бағалауы
Рефлексия Қызыл-көк ,сары стикерлер
тарату. Қызыл-көк сары стикерлер арқылы, сабақтан алған әсерлерін,
ой-пікірлерін жазып, жапсыру
|
|